Jak kupić akcje Snapchata (2024)? – inwestowanie w Snapchat

Czy chcesz zainwestować w Snapchat ? W tym artykule można przeczytać, jak bezpośrednio kupować akcje Snapchata. Znajdziesz tu również kompleksową analizę jego mocnych i słabych stron oraz najnowsze dane dotyczące cen ak

Jak kupić akcje Snapchata?

Rozsądnie jest wybrać wiarygodnego i taniego brokera przy zakupie akcji Snapchata. Dowiedz się, którzy brokerzy oferują najkorzystniejsze stawki za zakup akcji Snapchata:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Snapchat bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Snapchat przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jak radzi sobie Snapchat?

akcje snapchat

Po rozczarowującym IPO wydaje się, że Snapchat znów radzi sobie dobrze. Przychody z reklam rosną, a wprowadzenie przez firmę gier i rzeczywistości rozszerzonej przyciąga do aplikacji coraz więcej użytkowników. Pandemia COVID-19 również przyciągnęła wiele osób do aplikacji i mogą one tam pozostać.

Inwestowanie w akcje Snapchata może być zatem dobrą decyzją. Ważne jest jednak, aby uważnie obserwować konkurencję: użytkownicy mogą szybko przejść do konkurenta, który oferuje lepsze usługi.

Jak kupić akcje Snapchata w 3 krokach

Krok 1: Otwórz rachunek u brokera

Przed zakupem akcji należy założyć konto u wiarygodnego brokera internetowego. Broker to strona, która umożliwia kupowanie i sprzedawanie akcji przez Internet. Wybierając odpowiedniego brokera, należy zwrócić szczególną uwagę na koszty: wielu inwestorów traci zyski, ponieważ płacą zbyt wysokie opłaty transakcyjne.

Krok 2: wpłata pieniędzy

Po otwarciu konta konieczne jest wpłacenie pieniędzy na konto. Należy pamiętać, że akcje Snapchat są notowane na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, więc kupujesz akcje w dolarach. Gdy Twoja waluta stanie się droższa w stosunku do dolara, możesz stracić pieniądze. Jest to również znane jako ryzyko kursu walutowego.

Krok 3: zakup akcji Snapchata

Po zdeponowaniu pieniędzy na koncie możesz otworzyć inwestycję. Dla większości inwestorów zlecenie rynkowe jest idealne: kupujesz akcje bezpośrednio po najlepszej dostępnej cenie.

Dla spekulantów lepszym rozwiązaniem może być jednak zlecenie z limitem ceny. Dzięki zleceniu z limitem można ustalić cenę, po której kupuje się akcje. W ten sposób zachowujesz pełną kontrolę nad swoją strategią inwestycyjną!

Kup akcje Snapchat.

Czy warto inwestować w akcje Snapchata?

Przed zakupem akcji Snapchata warto przeanalizować przyszłość spółki. Poniżej omawiamy kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o inwestowanie w Snapchat.

Konkurencja

Dużym zagrożeniem dla akcji Snapchata jest konkurencja. Facebook i Instagram bacznie obserwują Snapchata. Niedawno wprowadziły one podobne funkcje. Wielu użytkowników przeniosło się ze Snapchata na przykład na Instagram.

Przez chwilę wydawało się, że Snapchat traci użytkowników. Jednak nawiązali nowe partnerstwa z firmami takimi jak Zynga, aby uruchomić Snap Games. Jest to platforma multiplayer na żywo, na której użytkownicy mogą wspólnie grać w gry. Wydaje się, że innowacje pomogły: liczba użytkowników wzrosła bardziej niż oczekiwano w ostatnim okresie.

Niemniej jednak ważne jest, aby mieć oko na konkurencję. Czy uważasz, że Snapchat może nadążyć za konkurencją? W takim razie zakup akcji Snapchata może być atrakcyjny.

Pozytywne zmiany

Snapchat pracuje nad obniżeniem kosztów, aby zwiększyć marże zysku, co wydaje się działać, ponieważ strata na akcję maleje. Jeśli ten trend się utrzyma, Snapchat może wkrótce odnotować swój pierwszy zyskowny kwartał.

Rozwój społeczny

Przed zainwestowaniem w akcje Snapchata warto wziąć pod uwagę zmiany społeczne. Prywatność jest głównym tematem, a w przeszłości Snapchat został wezwany przez Federalną Komisję Handlu (FTC) za naruszenie prywatności swoich użytkowników. Takie wydarzenia mogą mieć negatywny wpływ na cenę akcji.

Media społecznościowe coraz częściej pojawiają się również w wiadomościach z negatywnych powodów, takich jak promowanie nierealistycznego wizerunku ciała młodych kobiet i mężczyzn oraz przyczynianie się do spadku poziomu szczęścia ludzi. Media społecznościowe pozostają jednak niezwykle popularne.

Jeśli wierzysz w rolę mediów społecznościowych w naszym społeczeństwie, inwestowanie w akcje Snapchata może być dobrym pomysłem.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Snapchata?

  • Zależność od reklam: Snapchat jest w dużym stopniu zależny od przychodów z reklam. Jeśli reklamodawcy przejdą na inną platformę, może to zaszkodzić dochodom Snapchata.
  • Konkurencja: Główni gracze, tacy jak Facebook i TikTok, próbują odebrać Snapchatowi udział w rynku.
  • Młodzi użytkownicy: Większość użytkowników Snapchata to młodzi ludzie, a młodzi ludzie są bardziej skłonni do zmiany platformy.
  • Koncentracja: Większość przychodów Snapchata pochodzi z kilku rynków.

Jacy są najwięksi konkurenci Snapchata?

  • Meta: Z usługami takimi jak Facebook, Instagram i Whatsapp, Meta jest największym konkurentem Snapchata.
  • Twitter: Kolejna duża sieć społecznościowa, która jest obecnie własnością Elona Muska
  • TikTok: TikTok pozwala również użytkownikom udostępniać krótkie filmy wideo, co czyni go bezpośrednim konkurentem Snapchata.
  • Pinterest: Na Pinterest użytkownicy mogą dodawać linki do zakładek.
  • Reddit: Ta sieć społecznościowa jest popularna do prowadzenia dyskusji.

Jaka jest obecna cena akcji Snapchata?

Poniżej można zobaczyć aktualną cenę akcji Snapchata. Istnieje również możliwość bezpośredniego zakupu akcji Snapchat poprzez kliknięcie jednego z przycisków.

Informacje o firmie Snapchat

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Snapchat.

Analiza Snapchata

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Snapchata, należy je dokładnie przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Snapchat rozwijał się w ostatnim okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Snapchata z ostatnich 5 dni:

Jakie będą wyniki Snapchata w 2024?

Czy chcesz wiedzieć, co według analityków zrobi Snapchat w [roku] i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą wyników akcji Snapchata i może się nie sprawdzić.

IPO Snapchata: Jak Poszło?

Kiedy Snapchat wszedł na giełdę na początku 2017 roku, jego akcje natychmiast wzrosły o 44 procent. Jednak po IPO cena akcji gwałtownie spadła. W tym artykule możesz przeczytać więcej o tym, co poszło nie tak z IPO Snapchata.

Podczas pandemii COVID-19 cena akcji Snapchata gwałtownie wzrosła, ale wraz z wybuchem wojny na Ukrainie cena akcji ponownie gwałtownie spadła.

IPO Snapchata miało również wpływ na akcje powiązanej spółki z notacją SNAP. Początkowo inwestorzy myśleli, że jest to Snapchat, co spowodowało, że akcje stosunkowo małej spółki SNAP nagle wzrosły o dziesiątki punktów procentowych. Oczywiście błąd ten został w końcu odkryty, a cena niewłaściwych akcji ponownie spadła.

O firmie Snapchat

Snapchat został założony w 2011 roku, a od 2014 roku na platformie pojawiły się reklamy. Jednak Snapchatowi nie udało się jeszcze osiągnąć zysku.

W 2013 roku Facebook i Google próbowały przejąć Snapchata za trzy miliardy dolarów. Snapchat zdecydował się jednak odrzucić ofertę.

Snapchat jest również zaangażowany w inne działania; Snapchat produkuje parę okularów przeciwsłonecznych z kamerą, która nagrywa dziesięciosekundowe filmy i wysyła je bezpośrednio na telefon. Z około 375 milionami aktywnych użytkowników na całym świecie, sieć jest jednak nadal daleko w tyle za takimi gigantami jak Facebook i Twitter.

Czy warto kupować akcje Snapchata?

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć zakup akcji Snapchata. Aplikacja wciąż przyciąga wielu użytkowników i kładzie nacisk na innowacje. Firma stoi jednak w obliczu ostrej konkurencji, a gdy użytkownicy przejdą na inne platformy, wyniki Snapchata mogą spaść.

Jeśli rozważasz inwestycję w akcje Snapchata, ważne jest, aby dokładnie zbadać ryzyko. Co więcej, nie należy zapominać o uwzględnieniu w analizie własnej sytuacji finansowej i tolerancji ryzyka. W ten sposób można określić, czy inwestowanie w akcje Snapchata jest interesujące.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *