W jaki sposób możesz wzbogacić się na spadającej cenie ropy naftowej?
Cena ropy naftowej ulega wyraźnym zmianom: na całe szczęście istnieją sposoby, dzięki którym zawsze wyjdziesz na swoje, nawet kiedy cena leci w dół! W dobie koronawirusa doświadczyliśmy niecodziennej sytuacji, kiedy to cena baryłki ropy spadła poniżej 0 USD.
W jaki sposób możesz spekulować na spadku ceny ropy?
Istnieje wiele sposobów reakcji na spadającą cenę ropy. Rzućmy okiem na opcje, przed którymi stoisz.
Aktywny handel i sprzedaż krótka
Zawsze możesz zdecydować się na aktywną spekulację wartością ropy naftowej. Taka opcja staje się realna dzięki derywatom, które pozwalają na otwieranie pozycji krótkich. Pozycja krótka daje szansę na pozytywny wynik, nawet jeśli ceny nie mają się najlepiej. Z drugiej strony, przy wzroście cen mimo wszystko tracisz pieniądze.
Platforma eToro to broker, umożliwiający aktywną spekulację cenami baryłek ropy naftowej. eToro pozwala na korzystanie z kontraktów CFD zarówno przy wzrastających, jak i spadających cenach. Chcesz bezzwłocznie rozpocząć handel ropą naftową? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby utworzyć konto:
Szukaj okazji
Zawsze możesz rozejrzeć się za okazjami. Spółki takie jak Shell są stabilne od niepamiętnych czasów. Tego rodzaju firmy wypłacają coraz większe dywidenda każdego roku, nie wspominając o ich solidnym modelu biznesowym. Spółka Shell przetrwała już niezliczoną ilość kryzysów.
Ryzyko, że shell pójdzie z torbami, jest mniejsze niż szansa na trafienie szóstki w totka. W związku z tym krach ceny ropy naftowej warto postrzegać jako dobry czas na zakup akcji stabilnych spółek obracających tym surowcem. Na wypadek zakupu akcji związanych z ropą naftową radzimy skorzystać z serwisu eToro. eToro umożliwia nabycie wszelkich akcji bez ponoszenia opłat z tytułu prowizji.
Podążaj za trackerem
Kolejną opcją jest odnalezienie trackera, który stara się zbliżyć do ceny ropy. Przykładowo, może to być fundusz inwestycyjny, śledzący cenę ropy. Warto poświęcić czas, aby dowiedzieć się, co dokładnie śledzi dany tracker.
Mało tego, istnieją trackery podążające za spadającą ceną ropy naftowej. Pozostałe trackery radzą sobie świetnie nawet przy wysokiej niestabilności danego kursu. Odpowiedni tracker umożliwi Ci inwestycję bez względu na warunki panujące na rynku.
Jeśli pragniesz korzystnie zainwestować w trackery, szczerze polecamy serwis DEGIRO. Niniejsza platforma brokerska umożliwia bezpłatne inwestowanie poprzez starannie wyselekcjonowane trackery. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby utworzyć konto na platformie DEGIRO:
Dlaczego cena ropy naftowej zaczęła spadac w dobie koronawirusa?
Koronakryzys sprowadził cały globalny ruch ekonomiczny na manowce. W rezultacie popyt na ropę naftową sięgnął nowego dna.
Na wstępie kryzysu, cena ropy spadła sromotnie. Kraje, będące głównymi dostawcami ropy nie doszły do porozumienia, a co za tym idzie, produkcja oleju nie wyhamowała do odpowiedniego poziomu. Koniec końców, 23 spośród państw produkujących ropę zgodziło się zredukować produkcję. Nawet przy niskiej produkcji, nie udało się prawidłowo zareagować na spadek zainteresowania tym towarem.
W konsekwencji doszło do poważnej nadprodukcji. Jeśli chciałbyś kupić ropę w Maju 2020, otrzymałbyś dopłatę od kontrahenta. Producenci ponoszą ogromne koszty magazynowania, wystarczy sobie wyobrazić pojemność 160(!) milionów beczek ropy, zgromadzonej w tankowcach.
Ze względu na tego rodzaju wydarzenia ludzie zaczęli prowadzić politykę dumpingową na przyszłe kontrakty związane z ropą naftową. Ciężko się dziwić takim sytuacjom, w końcu nikt z nas nie chciałby obudzić się z ręką w nocniku. W konsekwencji amerykańska cena ropy STI spadła o 100% 20 kwietnia, co z kolei doprowadziło do osiągnięcia ceny ujemnej.
Jak wygląda przyszłość ropy naftowej?
Gospodarka globalna przeżywa zastój, a popyt na ropę naftową nie wzrośnie z dnia na dzień. Niemniej jednak każdy kryzys zawsze dobiega końca. Kiedy wirus zostanie opanowany, gospodarka znów ruszy z kopyta. Ropa naftowa wciąż pozostaje jednym z filarów światowej ekonomii. W związku z tym przewiduje się wzrost popytu na ten surowiec. To wszystko wskazuje na poważny wzrost cen ropy naftowej w przyszłości.
Autor
O
Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.