Jak kupić akcje Suzuki (2024) – inwestowanie w Suzuki

Suzuki jest znane z małych, ale niezawodnych samochodów. W świecie, w którym emisje stają się coraz ważniejszym tematem, małe samochody mogą zyskać na popularności. Czy rozważasz inwestycję w akcje Suzuki? W tym artykule dowiesz się, jak kupić akcje Suzuki i możesz sprawdzić najnowszy kurs akcji.

Gdzie kupić akcje Suzuki?

Czy masz zaufanie do firmy Suzuki? Czy uważasz, że małe samochody pozostaną popularne w przyszłości? A może wierzysz, że większe modele przypadną do gustu nowym odbiorcom? W takim przypadku inwestowanie w akcje Suzuki może być atrakcyjną opcją. Otwórz konto u wiarygodnego brokera, aby zainwestować w akcje Suzuki:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Suzuki bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Suzuki przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi bieżący kurs akcji Suzuki?

Jesteś ciekawy najnowszych zmian cen akcji Suzuki? Spójrz na poniższy wykres. Wyświetla on najnowszą cenę akcji Suzuki. Możesz także użyć przycisków, aby bezpośrednio handlować akcjami.

Informacje na temat spółki Suzuki

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Suzuki.

Ceny akcji Suzuki z ostatnich 5 dni

Poniższa tabela przedstawia ceny akcji Suzuki w ciągu ostatnich 5 dni:

O firmie Suzuki

Japońska firma Suzuki jest jednym z dziesięciu największych producentów pojazdów. Oprócz samochodów, Suzuki produkuje również motocykle. Największym rynkiem zbytu Suzuki jest Japonia, ale firma sprzedaje również znaczną liczbę pojazdów w Indiach.

Jeśli rozważasz inwestycję w akcje Suzuki, wskazane jest dokładne zbadanie rynku japońskiego i indyjskiego. Wzrost popytu na samochody na tych rynkach może mieć pozytywny wpływ na sprzedaż i wyniki Suzuki.

Inwestowanie w Suzuki

Historia Suzuki

Początkowo firma wytwarzała różne produkty. W 1937 roku wyprodukowała mały samochód, który stał się silnym rynkiem wzrostu dla firmy. W 1970 roku Suzuki weszło na rynek indyjski, gdzie również istniał duży popyt na ich małe samochody. General Motors nabył 5% udziałów w Suzuki w 1981 roku, które zostały zwiększone do 20% w 2001 roku. Z GM jako partnerem, Suzuki uzyskało również dostęp do rynku północnoamerykańskiego.

Wycofanie z chińskiego rynku

W 2018 roku Suzuki wycofało się z chińskiego rynku. Otrzymało symboliczną kwotę za swoje 50% udziałów w spółce joint venture. Firma nadal jednak produkuje pojazdy na licencji. Rynek chiński zmienił się, a mniejsze samochody są teraz mniej popularne.

Skandale z dieslem w tle

Chociaż Suzuki nie było zamieszane w żadne skandale związane z silnikami wysokoprężnymi, konieczne jest ustalenie, czy silniki wysokoprężne Suzuki są zgodne z przepisami dotyczącymi emisji. Niezgodność może skutkować zakazem sprzedaży w Europie. Według RDW (Holenderskiego Urzędu ds. Pojazdów), Suzuki nadal musi znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Od czasu skandalu z silnikami wysokoprężnymi Volkswagena w 2015 r. organy regulacyjne na całym świecie testują modele z silnikami wysokoprężnymi. Wiele firm używało nielegalnego oprogramowania do oszukiwania testów emisji w Stanach Zjednoczonych. Chociaż nie dotyczy to Suzuki, może to nadal wpływać na sprzedaż modeli z silnikami wysokoprężnymi w Europie.

Skandale mogą mieć negatywny wpływ na kurs akcji spółki. Jeśli w przyszłości w Suzuki wydarzy się coś negatywnego, może to wywrzeć presję na cenę akcji Suzuki.

akcje suzuki

Większe modele

Oprócz mniejszych modeli, z których słynie Suzuki, firma opracowała również kilka atrakcyjnych większych modeli, co jest korzystne dla dywersyfikacji oferty produktów. Dzięki większym modelom Suzuki ma nadzieję zwiększyć swój udział w rynku, co może dodatkowo zwiększyć rentowność firmy.

Jest to korzystne dla akcjonariuszy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rynki stale się zmieniają. Ponieważ Suzuki działa na wielu rynkach, może wykorzystać różne trendy. Możliwe jest również przejście z małego samochodu na większy model Suzuki. Czy uważasz, że Suzuki może osiągnąć solidne wyniki dzięki swoim większym modelom samochodów? W takim razie warto kupić akcje Suzuki!

Czy warto dokonać zakupu akcji Suzuki?

Zakup akcji Suzuki może być interesujący, ale nie ma pewności, czy jest to dobry czy zły wybór. Każdy rodzaj inwestycji jest wyjątkowy, a to, czy akcje pasują do portfela, jest kwestią osobistą.

Z jednej strony istnieje silna konkurencja i istnieje ryzyko, że Suzuki może mieć trudności z nadążaniem za najnowszymi technologiami. Z drugiej jednak strony, spółka z powodzeniem działa na rynkach wschodzących, co może mieć pozytywny wpływ na długoterminową rentowność. Inwestowanie w akcje Suzuki może być zatem intrygującą opcją.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *