Jak kupić akcje Tesli?

Tesla (znana również pod nazwą Tesla Motors) odgrywa obecnie bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach, kiedy czapy polarne się topią, atrakcyjność pojazdów elektrycznych rośnie w spektakularnym tempie. Czy chciałbyś może zainwestować w przyszłość? Jeśli tak, to kupno akcji Tesli może być czymś właśnie dla Ciebie. Ważne jest jednak, żeby nie robić tego bez dokonania konkretnych badań. Szukasz odpowiedzi na następujące pytanie: czy inwestowanie w Teslę jest rzeczywiście tak wspaniałe, jak się wydaje?

Jak mogę aktywnie handlować w akcje Tesla?

Tesla jest bardzo interesującą firmą dla aktywnych handlowców, ponieważ cena akcji jest bardzo zmienna. Przyszłość spółki jest dość niepewna i inwestorzy mają nadzieję na jej szybki rozwój. Silnie artykułowane tweety umieszczane przez prezesa Elona Musk’a również spowodowały spore wzrosty i spadki wartości jego akcji. Ale jak tak naprawdę można aktywnie handlować akcjami Tesli?

Świetną stroną, na której można aktywnie handlować kontraktami CFD Tesla jest Plus500. Na Plus500 możesz składać zamówienia zarówno na rosnącą, jak i spadającą cenę akcji, dzięki czemu możesz zarabiać pieniądze niezależnie od aktualnej sytuacji rynkowej firmy Tesla, jednak należy pamiętać, że podczas inwestycji możesz zarobić dużo pieniędzy, ale także sporo ich stracić. Zawsze istnieje ryzyko związane z handlem, dlatego miej na uwadze, że możesz stracić swoje pieniądze, szczególnie jeśli nie jesteś zaznajomiony z brokerem lub instrumentem, którym chcesz handlować. Czy chciałbyś sprawdzić taki handel całkowicie za darmo i bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby założyć darmo konto demonstracyjne:

86% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Gdzie mogę kupić akcje Tesla?

Czy Ty też uważasz, że Tesla ma asa w rękawie odnośnie do wszystkich swoich innowacyjnych rozwiązań? Jeśli tak, to kupno akcji Tesli może być właściwym dla Ciebie wyborem! Zaleca się zrobić to wykorzystując taniego brokera. Jeśli nie utrzymasz swoich kosztów na jak najniższym poziomie, to w praktyce wyrzucasz część swoich zarobionych pieniędzy.

Świetną stroną, na której można kupić akcje Tesla jest eToro. Na eToro Możesz kupować i sprzedawać swoje akcje Tesla bez ponoszenia żadnych kosztów transakcyjnych. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby natychmiast założyć konto:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Cena akcji Tesla

Zastanawiasz się jaki jest aktualny kurs akcji Tesli? Cena akcji Tesli ulega znacznym wahaniom przez co jest to bardzo interesujące dla aktywnych inwestorów. Poniżej możesz zapoznać się z aktualnym kursem CFD Tesla. Możesz także w dowolnym momencie złożyć zlecenie.

Analiza akcji Tesla

Parę słów o Tesla

Tesla jest całkiem nową marką samochodów i nie istnieje na rynku tak długo, jak inne znane marki. Robią wszystko w inny sposób i produkują tylko pojazdy elektryczne. Kilka lat temu ludzie mieli wątpliwości co do producenta, który zajmuje się tylko i pojazdami elektrycznymi. Obecnie sytuacja jest całkiem jasne, że nowy samochód powinien być elektryczny.  

Tesla jest głęboko przekonana, że paliwa kopalne są szkodliwe dla całego świata, ponieważ powodują one dużą emisję dwutlenku węgla. Co więcej, kiedyś paliwo kopalne się skończy. Któregoś pewnego dnia nie będzie już można jeździć pojazdami napędzanymi benzyną.

inwestycja_w_Tesla

Kupowanie akcji Tesla w paru krokach

Zanim zainwestujesz w Teslę, mądrze jest pamiętać, że cena akcji jest bardzo zmienna i bardzo szybko może rosnąć lub spadać. Cena akcje mocno się zmienia, gdy prezes spółki, Elon Musk, wygłasza kilka nowych, godnych uwagi stwierdzeń.  

Krok 1: zbadaj dokładnie akcje

W tej chwili Tesla jest jedną z najbardziej popularnych marek samochodowych. Zauważyliśmy, że wiele osób kupuje akcje Tesli, ponieważ po prostu bardzo polubili tę firmę. Niestety, to nie jest dobra strategia inwestycyjna. Ważne jest, aby kupować akcje tylko wtedy, gdy przeprowadzono szeroko zakrojone badania i gdy jest się pewnym, że firma ma potencjał rozwoju.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy warto rzeczywiście kupić udziały w firmie Tesla, to przyjrzyj się dokładnie danym finansowym. Ten rodzaj badań znany jest również jako analiza fundamentalna. Zaleca się przyjrzeć pozycji kapitałowej spółki, a także również zbadać wizję przyszłości Tesli: czy uważasz, że firma będzie w stanie nadążyć w przyszłości za wszystkimi zmianami? Tylko jeśli masz pewność, że ta akcja będzie pasować do Twojego portfela, to powinieneś dopiero wtedy ją kupić.

Krok 2: wybranie dobrego brokera

Możesz kupić swoje akcje u internetowego brokera. Niezmiernie ważne jest wybranie brokera, który pobiera niskie opłaty. Jeśli wybierzesz brokera z wysokimi prowizjami, to w jednej chwili możesz stracisz dużą część swoich zysków.

Czy chciałbyś się dowiedzieć z których brokerów warto skorzystać, żeby inwestycje w akcje Tesla były opłacalne? Jeśli klikniesz poniższy przycisk, to natychmiast będziesz mógł porównać kilku brokerów:

Krok 4: wyczuj dobry czas na swoje inwestycje

Jeśli zdecydowałeś się na zakup akcji Tesla, to musisz jeszcze podjąć decyzje, kiedy dokładnie to zrobisz. Niektórzy inwestorzy decydują się na jak najszybsze kupno swoich akcji. Znane jest to również jako zlecenie rynkowe (ang. market order). Jest to świetna strategia dla inwestorów, którzy chcą zachować swoje akcje przez dłuższy okres i mają wiarę w przyszły rozwój firmy.

Czy jesteś aktywnym handlowcem? Jeśli tak, to mądrze jest skorzystać ze zlecenia z limitem ceny (ang. limit order). Używając zlecenia z limitem ceny, kupujesz akcję tylko wtedy, gdy osiągnie ona określoną cenę. Korzystając z tego typu zleceń, można zbadać ruch kursu akcji i dołączyć do gry w momencie, który jest dla Ciebie w sam raz odpowiedni.

Możesz także zdecydować się na okresowe kupowanie akcji. Jeśli podejmiesz taką decyzję, to będziesz musiał ustalić jaką kwotę miesięcznie chciałbyś zainwestować w Teslę. Jest to świetna strategia, kiedy chcesz zapobiec przyłączeniu się, gdy akcje mają najwyższą wartość. Minusem jest to, że musisz mieć dość sporo pieniędzy, aby móc zastosować tę strategię.

W naszym artykule na temat kupowania akcji, możesz dowiedzieć się więcej o całym procesie związanym z dokonywaniem zakupu akcji.

Krok 4: podejmij decyzje ile chcesz kupić akcji

Ważne jest, aby podjąć decyzję ile akcji Tesli chcesz zakupić. Kiedy inwestujesz, mądrze jest rozłożyć swój kapitał na kilka produktów inwestycyjnych. Należy zapobiec inwestowaniu całego swojego kapitału w Teslę. Ustal, jaki procent swoich pieniędzy chciałbyś zaryzykować na akcje Tesli, aby określić wielkość kupowanej pozycji.

Po dokonaniu pierwszej inwestycji w Tesle, będziesz miał jeszcze trochę pracy do wykonania. Musisz ciągle analizować swoje inwestycje, aby móc określić swój najlepszy moment wyjścia. Mądrze jest zastanowić się nad momentem wyjścia przed dokonaniem zakupu akcji Tesli.

Kup_akcje_Tesla

Jakie są ryzyka związane z inwestowaniem w Tesla?

Niestety, ale nawet w przypadku inwestowania pieniędzy w Tesla trzeba liczyć się z tym, że istnieje ryzyko. W związku z tym, że firma ciągle się rozwija to w pewnym momencie może nastąpić niedobór baterii. Na stan obecny produkcja jest ograniczona do realizowania potrzeb przyszłych projektów. Tesla potrzebuje ogromnych inwestycji, aby móc ciągle dostarczać samochody.

Niskie ceny za paliwo stanowią duże zagrożenie dla Tesli. Największymi konkurentami dla Tesli są zwykłe pojazdy „tradycyjnych marek samochodów” napędzane benzyną. Kiedy posiadanie samochodu napędzanego benzyną jest stosunkowo tańsze w utrzymaniu, to jest mniej prawdopodobne, że ludzie kupią samochód elektryczny Tesli.

Tesla może doświadczyć spadku wartości akcji z powodu większej konkurencji. W dzisiejszych czasach elektryczne pojazdy stają się coraz bardziej modne. To właśnie dlatego Chevrolet stworzył Bolt, a Nissan stworzył Leaf. Duże technologiczne firmy tj. Apple i Google mogą obniżyć w przyszłości wartość rynkową akcji Tesli.  

Innym ryzykiem byłyby wysokie koszty kapitałowe. Firma wydaje bardzo dużo pieniędzy na budowę fabryk i procesy produkcyjne. Niestety pomimo tak dużych inwestycji, przynosi to niskie dochody. Wielu inwestorów może się zastanawiać, czy te koszty kiedyś się zwrócą.

Kolejnym dużym ryzykiem dla wartości akcji Tesli jest zależność od Elona Muska. Elon Musk jest celebrytą i niektórzy widzą w nim bardzo dużą inspirację i potencjał. Pracuje on jednak jednocześnie w wielu firmach, więc gdy w przyszłości straci on zainteresowanie Teslą, to wpłynie to negatywnie na ceny akcji firmy. Jeśli zastanawiasz się nad inwestowaniem w Teslę, to powinieneś mieć na uwadze wszystkie tego typu zagrożenia.

Elon Musk w wiadomościach

Pojazdy elektryczne są przyszłością, ale nie jest to jedyny powód, dla którego o akcjach Tesli często mówi się w wiadomościach. Tesla przyciąga dużą uwagę mediów ze względu na swojego ekscentrycznego prezesa, Elona Muska. Ceny akcji w dużej mierze zależą od wypowiedzi i działań ich prezesa.

Działania, które przedstawiają możliwości techniczne prezesa Elona Muska, wpłynęłyby pozytywnie na ceny akcji. Pomyśl o przeprowadzonych przez jego firmę udanych lotów kosmicznych SpaceX.

Inne oświadczenia i działania Elona Muska wpływają negatywnie na cenę akcji. Na przykład nazwał on pedofilem człowieka, który go krytykował. Co więcej, jest on pozwany nieprzeprowadzenie akwizycji w wysokości 420 milionów dolarów, chociaż osobiście oznajmił, że to nastąpi. On i firma musieli zapłacić grzywnę w wysokości 20 milionów dolarów.

Niemniej jednak prezes Elon Musk uważa, że nie wpłynęło to negatywnie na firmę. Pod koniec dnia, zły public relation wciąż będzie zły, a Muskowi wciąż udaje się umieścić firmę Tesla w centrum uwagi. Wypowiedzi prezesa mogą być wykorzystane do spekulacji na temat akcji Tesli oraz mogą mieć wpływ na ich cenę.  

A czy Ty ufasz prezesowi Tesla? Jeśli tak, to w takim razie, interesujące może być kupienie kilku akcji Tesli.

Elon_Musk_Tesla

Jak jest wartość firmy?

Zaleca się, aby przed dokonaniem zakupu akcji Tesli zapoznać się z wszystkimi danymi liczbowymi. Tesla na samym początku może wydawać się trochę droga. Obecnie (w roku 2020) ceny akcji są stosunkowo wysokie w porównaniu z innymi producentami samochodów. Ford ma znacznie większą rentowność, ale wartość rynkowa jest prawie taka sama jak Tesla.

Akcje Tesli są tak wysoko cenione ze względu na zaufanie, jakim inwestorzy darzą firmę w jej perspektywach na przyszłość. Oczywiście, firma jest o wiele bardziej rewolucyjna niż tradycyjny producent samochodów. W świecie, w którym stabilność staje się z dnia na dzień coraz ważniejszy, Tesla nadal będzie się rosnąć w sile.

Mimo to firma nadal potrzebuje dużej ilości pieniędzy, ponieważ nie była w stanie być bardzo lukratywna, co oznacza, że w dłuższej perspektywie czasowej Tesla będzie musiała poprawić swoje wyniki biznesowe. Czy uważasz, że Tesli uda się to osiągnąć? Jeśli tak, to powinieneś rozważyć inwestycję w akcje Tesli.

Tesla_zakup_akcji

Ceny akcji Tesla

Akcje Tesli są dość zmienne i wynika to z faktu, że są one wyceniane głównie na podstawie potencjał Tesli, co jest jednak trudne w praktyce do wykonania. Ceny akcji Tesli kształtują się w oparciu o opinie milionów inwestorów, dlatego ich wartość może się szybko zmieniać, gdy opublikowane zostają dobre lub złe wiadomości.

Można bardzo dobrze reagować na zmiany cen, aktywnie obracając kursem akcji. Poniżej można zapoznać się z historią ruchów cen akcji Tesli.

Tesla_cena_akcji

Strategia Tesli

Zawsze mądrym krokiem jest inwestować w firmy, które mają jasną wizję przyszłości. Ważne jest, aby przed zakupem ich akcji zapoznać się z ich strategią biznesową.

Tesla całkiem niedawno zbudowała dużą fabrykę w Chinach, ponieważ planują zwiększyć swoje możliwości produkcyjne.

Tesla ma dosyć drogi wizerunek. Ich samochody są dostępne głównie dla elit dbających o środowisko naturalne. Tesla sprawia wrażenie, jakby chciała zmienić ten wizerunek i aktualnie opracowują niedrogą wersję swojego samochodu. Samochody Tesli nadal nie należą do najtańszych samochodów na rynku, ale z dnia na dzień stają się coraz bardziej przystępne cenowo.

Jeśli Tesli uda się obniżyć cenę, to będzie mogła wejść na zupełnie nowy rynek i byłoby to korzystne dla przyszłego rozwoju firmy.

Należy jednak pamiętać, że producenci samochodów są w dużym stopniu zależni od gospodarki. Akcje Tesli są cykliczne. Kiedy gospodarka jest zła, ludzie będą mieli mniejsze szanse na zakup nowego samochodu. Tak więc, gdy gospodarka nie radzi sobie dobrze, można rozważyć zakup akcji Tesli.

Tesla_fabryka_samochodów

Nad czym pracuje Tesla?

Dla takiej firmy jak Tesla innowacyjność jest bardzo ważna. Poniżej opowiemy Ci, czym aktualnie zajmuje się ta firma.

Zaawansowane technologie

Roadster został opracowany w 2008 roku. Wkrótce po tym zaprojektowano model S Tesli. Jest wydajny, bezpieczny i gotowy na ten wiek. Ten wyjątkowy samochód wywrócił już do góry nogami świat wszystkich ludzi. Kilka razy została już przeprowadzona bezprzewodowa aktualizacja, a samochód staje się coraz lepszy. Jest to unikalny samochód i jest również dość przystępny cenowo. Oprócz swoich samochodów elektrycznych pracują oni również nad wprowadzeniem na rynek ciężarówek elektrycznych. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić bardzo dużo na kosztach benzyny.

Czy uważasz również, że samochody elektryczne mają przed sobą świetlaną przyszłość? Czy myślisz, że Tesla będzie w stanie utrzymać się na rynku? Jeśli tak, to kupno akcji Tesli może być bardzo atrakcyjne.

Produkty energii odnawialnej

Oprócz samochodów osobowych i ciężarowych, Tesla pracuje nad produktami energii odnawialnej. Należą do nich na przykład Powerwall, Powerpack i Solar Roof. Wszystkie te produkty są rozwiązaniami mającymi na celu stworzenie pełnego ekosystemu dla energii odnawialnej. Produkty te są idealne dla właścicieli domów, firm i przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Koncentrują się na wykorzystaniu zrównoważonego sposobu wytwarzania, przechowywania i wykorzystywania energii odnawialnej.

Zaskakująca prezentacja

Tesla zaprezentowała swój drugi model SUV-a. Dla wielu osób wygląda on po prostu jak wzdęty Model 3. Część prezentacji o ich mocnych oknach nie była tak doskonała, jak się zapewne spodziewali, ale zyskała spore zainteresowanie mediów. Od tego czasu liczba zamówień gwałtownie wzrosła.

Wiele osób żartowało i wspominało o samochodzie, o nowym modelu i nieudanej prezentacji. Mimo to wiele osób zamówiło ten samochód. Prezentacja w stylu Apple dała firmie możliwość zapunktowania. Latem 2020 roku nowy model wejdzie do produkcji.

Wyniki Tesla: większa sprzedaż niż się spodziewano

W 2019 roku firma sprzedała więcej samochodów elektrycznych niż się spodziewano. Akcje wzrosły do rekordowego poziomu, gdy firma ogłosiła, że sprzedała 112,000 samochodów, a nie jak wcześniej przewidywano – 105,000.

Poniżej prezentujemy wyniki spółki Tesla na przestrzeni lat. Rentowność i zysk takiej firmy jak Tesla ulegają znacznym wahaniom. Gdy zysk jest wyższy niż oczekiwano, ceny akcji rosną. Dzieje się tak dlatego, że ceny akcji opierają się na prawie podaży i popytu. Kiedy ludzie są mile zaskoczeni, mają tendencję do kupowania nowych akcji.

Tesla_wyniki finansowe

Historia Tesli

Historia Tesli sięga roku 2003, kiedy to Martin Eberhand i Marx Tarpenning założyli firmę. Ci przedsiębiorcy chcieli wprowadzić na rynek elektryczny samochód sportowy. W tym czasie firma była nadal prowadzona przez jednego ze współzałożycieli PayPal.

Nieco później Tesla Motors wzbudziła zainteresowanie Elona Muska. i zainwestował on w spółkę. Dzięki temu zdołał stworzyć swego rodzaju budżet na nowe badania. W końcu Tesla Motors stała się firmą, którą wszyscy znamy i kochamy.

Przyszłość Tesli

Jest to oczywiste, że pan Musk ma jasną wizję przyszłości swojej firmy. Choć z powodu swojego zachowania na Twitterze dostaje sporo negatywnych opinii, to jednak wznosi swoją firmę na nowe wyżyny. Wartość rynkowa firmy wzrosła do ponad 100 miliardów dolarów i wciąż rośnie. Jak wysoko pójdą akcje Tesli?