Jak kupić akcje Tesli (2024) – inwestowanie w Teslę

Czy chcesz kupić akcje Tesla ? Na tej stronie możesz zobaczyć najnowszy kurs akcji Tesli, a także znaleźć obszerną analizę akcji Tesli. Przeczytaj informacje zawarte w tym artykule zanim zaczniesz inwestować w akcje Tesli!

Jak kupić akcje Tesli?

Czy również uważasz, że Tesla ma przyszłość w ręku ze wszystkimi swoimi innowacjami? W takim razie zakup akcji Tesli może być interesujący! Poniżej znajduje się przegląd najlepszych brokerów do zakupu akcji Tesli:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Tesla bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Tesla przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Tesli?

Jesteś ciekawy aktualnego kursu akcji Tesli? Tesla to akcje, które mogą podlegać silnym wahaniom. Poniżej możesz zobaczyć aktualną cenę akcji Tesli.

Informacje o firmie Tesla

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Tesla.

Analiza Tesli

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Tesli kluczowe znaczenie ma ich dokładna analiza. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Tesla radziła sobie w minionym okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Tesli z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena akcji Tesli w 2024?

Jesteś ciekawy, jak według analityków Tesla poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków korzystających z danych Alpha Vantage. Należy pamiętać, że dane te są jedynie przewidywaniami dotyczącymi rozwoju cen Tesli i mogą się nie sprawdzić.

Dlaczego zakup akcji Tesli może być interesujący?

  • Silna marka: Tesla to najbardziej znana marka samochodów elektrycznych. Elon Musk jako szef firmy również przyczynia się do legendarnej reputacji firmy.
  • Innowacje technologiczne: dzięki ciągłemu wprowadzaniu nowych technologii Tesla udaje się wyprzedzać konkurencję.
  • Dobre wyniki finansowe: Tesla wciąż silnie się rozwija.
  • Integracja pionowa: Tesla kontroluje dużą część łańcucha dostaw, co umożliwia poprawę wydajności procesów biznesowych.
  • Partnerstwa strategiczne: Tesla współpracuje z takimi firmami jak Panasonic i Tencent. Współpraca ta zapewnia firmie stały strumień dochodów.
  • Taniej: Tesla wprowadza na rynek bardziej przystępne cenowo pojazdy elektryczne, co czyni je bardziej dostępnymi dla przeciętnego konsumenta.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Tesli?

Ograniczenia w produkcji

Inwestowanie w akcje Tesli wiąże się z pewnym ryzykiem. W miarę rozwoju firmy problemem może stać się niedobór akumulatorów. Obecnie produkcja jest nadal zbyt ograniczona, aby zaspokoić przyszły prognozowany popyt. W związku z tym konieczne są znaczne inwestycje kapitałowe, aby nadal dostarczać wszystkie samochody Tesli.

Niskie ceny benzyny

Niska cena benzyny to również ryzyko dla Tesli. Samochody benzynowe od tradycyjnych producentów samochodów stanowią największą konkurencję dla firmy. Kiedy jazda samochodem benzynowym stanie się relatywnie tańsza, ludzie będą mniej skłonni do zakupu Tesli.

Rosnąca konkurencja

Zwiększona konkurencja może również zaszkodzić udziałowi Tesli w rynku. W miarę jak jazda na napędzie elektrycznym nabiera tempa, coraz więcej firm opracowuje samochody elektryczne. Chevrolet wypuścił Bolta, a Nissan Leafa, dzięki czemu jazda na napędzie elektrycznym staje się dostępna po niższych cenach. Nawet duże firmy technologiczne, takie jak Apple i Google, mogą w przyszłości zmniejszyć udział Tesli w rynku.

Wysokie koszty kapitałowe

Kolejnym ryzykiem są wysokie koszty kapitałowe. Firma wydaje dużo pieniędzy na budowę fabryk i procesy produkcyjne.

Zależność od Elona Muska

Innym poważnym ryzykiem dla akcji Tesli jest zależność od Elona Muska. Elon Musk jest celebrytą, a ludzie postrzegają go jako inspirującą postać. Pracuje on jednak nad wieloma przedsięwzięciami jednocześnie i jeśli straci zainteresowanie Teslą, może to mieć negatywny wpływ na kurs akcji spółki. Inwestując w Teslę, należy wziąć pod uwagę to ryzyko.

Na przykład, kiedy Elon Musk przejął Twittera, można było zauważyć, że kurs akcji Tesli spadł. Inwestorzy zastanawiali się, czy będzie on w stanie skutecznie poświęcić uwagę obu spółkom jednocześnie.

Jacy są najwięksi konkurenci Tesli?

Inwestowanie w Tesle

Jak inwestować w akcje Tesli w kilku krokach?

Zanim zaczniesz inwestować w akcje Tesli, musisz pamiętać, że poruszają się one jak kolejka górska. Cena akcji jest bardzo zmienna, co częściowo wynika z kontrowersyjnych wypowiedzi Elona Muska, dyrektora generalnego firmy.

Krok 1: Zbadanie akcji

Tesla jest obecnie najpopularniejszą spółką motoryzacyjną. Zauważyliśmy, że wiele osób kupuje akcje Tesli głównie dlatego, że lubią tę firmę. Nie jest to jednak mądra strategia inwestycyjna. Ważne jest, aby kupować akcje tylko wtedy, gdy po przeprowadzeniu badań ma się pewność, że mają one potencjał.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy akcje są warte zakupu, możesz zagłębić się w dane finansowe. Nazywa się to również analizą fundamentalną. Mądrze jest zbadać pozycję kapitałową firmy. Możesz także zbadać przyszłą wizję Tesli: czy wierzysz, że firma będzie w stanie wprowadzić wystarczające innowacje w przyszłości? Kupuj akcje tylko wtedy, gdy masz pewność, że idealnie pasują do Twojego portfela.

Krok 2: Wybór dobrego brokera

Akcje można kupić u brokera internetowego. Ważne jest, aby wybrać brokera z niskimi opłatami. Jeśli wybierzesz brokera z wysokimi opłatami, natychmiast stracisz dużą część swoich zysków. Poniższy przycisk umożliwia bezpośrednie porównanie różnych maklerów giełdowych:

Krok 3: Określenie, kiedy kupić akcje Tesli

Gdy już zdecydujesz, że chcesz kupić akcje Tesli, nadal musisz zdecydować, kiedy je kupić. Niektórzy inwestorzy decydują się na natychmiastowy zakup akcji za pomocą zlecenia rynkowego. Jest to dobra strategia dla inwestorów, którzy zamierzają trzymać akcje przez dłuższy czas i mają zaufanie do przyszłości firmy.

Jeśli jesteś aktywnym inwestorem, najlepiej jest użyć zlecenia z limitem ceny. W przypadku zlecenia z limitem kupujesz akcje Tesli dopiero po osiągnięciu określonej ceny. Następnie możesz przeanalizować ruchy cen akcji i dokonać zakupu w atrakcyjnym momencie.

Możesz także zdecydować się na zakup akcji przez pewien okres czasu. Następnie wybierasz określoną kwotę, za którą co miesiąc kupujesz akcje Tesli. Jest to dobra strategia, jeśli chcesz uniknąć kupowania na szczycie.

Krok 4: Określ, ile akcji chcesz kupić

Wreszcie, ważne jest, aby zdecydować, ile akcji Tesli kupić. Podczas inwestowania rozsądnie jest rozłożyć swoje aktywa na różne produkty inwestycyjne. Należy unikać inwestowania całej kwoty w akcje Tesli. Dlatego też należy obliczyć procent, jaki chcielibyśmy zaryzykować na akcjach Tesli i określić wielkość zajmowanej pozycji.

Krok 5: Oceń swoją inwestycję w Teslę

Po otwarciu inwestycji w Teslę praca nie jest jeszcze zakończona. Będziesz musiał kontynuować analizę swoich inwestycji, aby zdecydować się na atrakcyjny moment wyjścia. Rozsądnie jest określić moment wyjścia z pozycji jeszcze przed zakupem akcji Tesli.
Porady inwestycyjne Tesla

Elon Musk w wiadomościach – wpływ CEO na cenę akcji

Napęd elektryczny z pewnością ma przyszłość. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego akcje Tesli często pojawiają się w wiadomościach. Firma cieszy się również dużym zainteresowaniem ze względu na ekscentrycznego dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska. Oświadczenia i działania tego prezesa mają duży wpływ na cenę akcji.

Działania, które demonstrują techniczne możliwości CEO, mogą pozytywnie wpłynąć na cenę akcji. Pomyślmy na przykład o udanych startach jego firmy kosmicznej SpaceX.

Inne wypowiedzi i działania mogą mieć negatywny wpływ. Na przykład nazwał człowieka, który krytykował go w przeszłości, pedofilem. Obecnie jest również pozwany za ogłoszenie przejęcia za 420 milionów dolarów, które ostatecznie nie doszło do skutku.

Sam CEO nie uważa jednak, by było to szkodliwe dla firmy. Pod hasłem negatywna uwaga to także uwaga, CEO zapewnia, że Tesla regularnie znajduje się w centrum uwagi. Wypowiedzi dyrektora generalnego można również wykorzystać do aktywnej spekulacji na akcjach Tesli, ponieważ jego działania mają silny wpływ na cenę akcji.

Jeśli masz zaufanie do dyrektora generalnego Tesli, zakup akcji Tesli może być interesujący.

Elon Musk Tesla

Bitcoin i Tesla

W lutym 2021 roku Tesla ogłosiła, że zakupiła Bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. Od tego momentu firma zaczęła również akceptować płatności w Bitcoinie. Cena kryptowalut gwałtownie wzrosła, ponieważ okazało się, że Bitcoin jest coraz częściej akceptowany jako środek płatniczy.

Jednak w maju 2021 r. Tesla zdecydowała się zaprzestać akceptowania Bitcoina jako środka płatniczego ze względu na jego wpływ na środowisko. Spowodowało to gwałtowny spadek ceny Bitcoina. Tesla nie sprzedała jeszcze swoich Bitcoinów i rozważa ponowne zaakceptowanie kryptowalut jako środka płatniczego po zmniejszeniu wpływu na środowisko.

Jak wyceniana jest spółka?

Przed zakupem akcji Tesli warto najpierw przeanalizować liczby. Kiedy patrzymy tylko na liczby, Tesla wydaje się nieco droga. Cena akcji Tesli jest obecnie stosunkowo wysoka w porównaniu z innymi producentami samochodów w 2023 roku.

Wycena akcji wynika głównie z dużej wiary wielu inwestorów w przyszły rozwój firmy. Firma jest bardziej innowacyjna niż bardziej tradycyjni producenci samochodów. W świecie, w którym zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy, firma taka jak Tesla z pewnością może znacznie wzrosnąć.

Jednak firma nadal potrzebuje dużo kapitału, aby zrealizować ten wzrost. Tesla wciąż nie jest zbyt rentowna. W dłuższej perspektywie Tesla będzie zatem musiała znacznie poprawić swoje wyniki biznesowe. Czy uważasz, że Tesla będzie w stanie osiągnąć lepsze wyniki w przyszłości? W takim razie z pewnością warto rozważyć inwestycję w akcje Tesli.

Kupowanie akcji Tesla

Trend cen akcji Tesli

Akcje Tesli są dość zmienne. Wynika to z faktu, że akcje są w dużej mierze wyceniane na podstawie potencjału. Potencjał jest jednak trudniejszy do zmierzenia. Cena akcji Tesli zależy od opinii milionów inwestorów. Może to spowodować, że firma szybko zmieni cenę z powodu dobrych lub złych wiadomości.

Na przykład w latach 2020-2022 cena akcji Tesli gwałtownie wzrosła. Jednak gdy stopy procentowe gwałtownie wzrosły, cena spadła o prawie 80%, ponieważ Tesla jest akcją wzrostową.

Plany Tesli na przyszłość

Obecnie Tesla wydaje się chcieć zmienić swój wizerunek. Tesla nadal jest głównie samochodem dla elity świadomej ekologicznie, ale firma pracuje nad bardziej przystępnymi cenowo wersjami.

Jeśli Tesla będzie w stanie jeszcze bardziej obniżyć cenę samochodu, może dotrzeć do zupełnie nowego rynku. Może to być korzystne dla przyszłego rozwoju firmy.

Tesla auto

Historia Tesli

Tesla została założona w 2003 roku przez Martina Eberhanda i Marksa Tarpenninga. Przedsiębiorcy ci chcieli wprowadzić na rynek elektryczny samochód sportowy. W tym czasie firma była nadal prowadzona przez jednego ze współzałożycieli PayPal.

Później Tesla Motors zainteresował się Elon Musk. Zainwestował w firmę i zapewnił dostępność budżetu na nowe badania. Ostatecznie firma przekształciła się w Tesla Motors, którą znamy dzisiaj.

Czy warto kupować akcje Tesli?

Tesla jest popularną inwestycją wśród inwestorów detalicznych. Nie jest to zaskakujące, jeśli spojrzeć na zwrot z ostatnich lat: wartość akcji wzrosła o ponad 1000%. W krótkim okresie nadal widać, że cena jest bardzo zmienna, na przykład w latach 2022-2023 cena spadła o ponad 70%.

Inwestowanie w akcje Tesli jest zatem atrakcyjne tylko dla osób o wysokiej tolerancji na ryzyko. Musisz być w stanie poradzić sobie z faktem, że Twoja inwestycja może stać się mniej warta w krótkim czasie.

W perspektywie długoterminowej istnieje wystarczająco dużo możliwości: jazda samochodem elektrycznym staje się coraz bardziej popularna, a Tesla nadal jest liderem na rynku; marka Tesla jest nawet warta więcej niż większość innych producentów samochodów razem wziętych.

Nie zapomnij jednak najpierw dokładnie zbadać wyników firmy Tesla. Tylko wtedy, gdy wierzysz w przyszłość Tesli, możesz rozważyć inwestycję.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *