Jak kupić akcje Accenture (2024)? – Inwestowanie w Accenture

Accenture to międzynarodowa firma świadcząca usługi IT i consulting. Ponieważ IT odgrywa coraz ważniejszą rolę na świecie, inwestowanie w akcje Accenture może być realną opcją. W tym artykule omawiamy, jak inwestować w akcje Accenture.

Jak kupić akcje Accenture?

Widać wyraźnie, że sektor usług IT radzi sobie dobrze: nawet kryzys związany z COVID-19 nie doprowadził Accenture do upadku. Dzieje się tak dlatego, że firmy nadal potrzebują wszystkich swoich usług IT, nawet gdy gospodarka boryka się z trudnościami.

Chcesz wiedzieć, którzy brokerzy oferują akcje Accenture? Przegląd pokazuje najlepszych brokerów na początek:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Accenture bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Accenture przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego kupno akcji Accenture może być interesujące?

 • Zróżnicowani klienci: Accenture współpracuje z klientami z różnych sektorów, co chroni firmę przed ryzykiem specyficznym dla danego sektora.
 • Globalna zasięg: Accenture działa w ponad 120 krajach, dzięki czemu generuje przychody w różnych walutach.
 • Silna pozycja: Accenture jest wiodącym graczem w konsultingu i outsourcingu.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Accenture?

 • Zależność: Duża część przychodów Accenture jest zależna od kilku dużych klientów.
 • Konkurencja: firma stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony firm takich jak Deloitte, IBM i McKinsey.
 • Sytuacja ekonomiczna: gdy gospodarka boryka się z problemami, firmy rzadziej korzystają z usług Accenture.

Jaka jest cena akcji Accenture?

Czy jesteś ciekaw, jak kształtuje się kurs akcji Accenture? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, po jakiej cenie możesz kupować i sprzedawać akcje Accenture:

Dane firmy Accenture

Poniżej możesz zobaczyć kluczowe dane firmy Accenture.

Analiza akcji Accenture

Przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji Accenture należy dokładnie przeanalizować akcje. W poniższym zestawieniu możesz zobaczyć, jak firma Accenture rozwinęła się w ostatnim okresie.

Ceny akcji Accenture z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć ceny akcji Accenture z ostatnich 5 dni:

Jak kształtuje się cena akcji Accenture w 2024?

Czy jesteś ciekaw, co zdaniem analityków Accenture zrobi w [roku] i nadchodzących latach? Wykorzystując dane z Alpha Vantage połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że ta liczba jest tylko prognozą dotyczącą kursu akcji Accenture i ta prognoza nie musi się sprawdzić.

Jak inwestować w akcje Accenture?

 1. Otwórz rachunek maklerski: najpierw otwórz rachunek u wiarygodnego maklera giełdowego.
 2. Aktywuj swoje konto: możesz aktywować swoje konto inwestycyjne, potwierdzając swoją tożsamość.
 3. Wpłać pieniądze: następnie wpłać pieniądze na swoje konto przelewem bankowym lub kartą kredytową.
 4. Wybierz akcje: następnie wybierz akcje Accenture, wyszukując nazwę giełdową ACN.
 5. Złóż zamówienie: wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij przycisk kupna, aby natychmiast rozpocząć inwestowanie.

O firmie Accenture

Firma Accenture jest znaną na całym świecie firmą zajmującą się doradztwem w zakresie zarządzania i usługami technologicznymi, oferującą usługi w różnych branżach. Swoje usługi świadczy w obszarach technologii, zarządzania i outsourcingu. Firma, która działa w 52 krajach, ma swoją międzynarodową siedzibę w Dublinie w Irlandii.

Firma konsultingowo-technologiczna Accenture zatrudnia około 500 000 osób na całym świecie, co czyni ją jednym z największych dostawców usług biznesowych na świecie.

Historia Accenture

Firma Accenture powstała w 1989 roku, ale jej początki sięgają 1953 roku, kiedy to był to dział konsultingowy firmy Arthur Andersen. Kiedy dział konsultingowy oddzielił się od firmy Arthur Andersen w 1989 roku, nowa firma została nazwana Andersen Consulting.

W latach 90. wybuchł konflikt o to, że Andersen Consulting, bardziej dochodowa z obu firm, musiała co roku płacić Arthurowi Andersenowi 15% swoich zysków.

W sierpniu 2000 roku Andersen Consulting zerwała wszelkie więzi umowne z Arthur Andersen, co zmusiło firmę do zmiany nazwy na Accenture. Nazwa została oparta na „Akcent na przyszłość”

Accenture wchodzi na giełdę

Accenture wszedł na giełdę 19 lipca 2001 r., emitując akcje w ramach oferty podstawowej na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Cena otwarcia akcji wynosiła 14,50 USD, a na zamknięciu 15,17 USD. Accenture zebrało 1,7 miliarda dolarów w dniu swojej oferty publicznej.

Od momentu wejścia na giełdę firma radzi sobie dobrze. Gdybyś zainwestował w akcje Accenture, Twoja inwestycja zwielokrotniłaby się do tej pory.

Czy warto kupować akcje Accenture?

To, czy rozsądnie jest kupować akcje Accenture, zależy od Twojej osobistej sytuacji. Akcje Accenture mogą nie być odpowiednie dla każdego typu inwestorów.

Ważne jest dokładne zbadanie sytuacji finansowej firmy. Podobnie jak wiele innych firm skoncentrowanych na technologii, zobaczysz, że cena akcji firmy znacznie spada, gdy stopy procentowe rosną.

Jeśli inwestujesz długoterminowo, nie musi to stanowić problemu. Możesz na przykład inwestować w oparciu o zasadę uśredniania kosztów w dolarach: wielokrotnie kupując akcje Accenture, możesz osiągnąć średni zwrot z inwestycji.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *