Jak kupić akcje UPS (2024)? – Inwestowanie w UPS

UPS to znana amerykańska firma dostarczająca paczki. Jeśli wysyłanych jest więcej paczek, interesujące może być kupno akcji UPS. W tym artykule omawiamy, jak najlepiej inwestować w UPS. Możesz także sprawdzić najnowsze ceny akcji tutaj.

Jak mogę kupić akcje UPS?

Inwestycja w UPS może być również atrakcyjna w dłuższej perspektywie. Kupując akcje UPS, ważne jest, aby zbadać sytuację finansową firmy. Czy uważasz, że przychody mogą nadal rosnąć w przyszłości? W takim razie rozsądnie będzie kupić akcje UPS.

Możesz kupować i sprzedawać akcje UPS u następujących brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj UPS bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w UPS przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

UPS czerpie korzyści z rosnącej popularności handlu elektronicznego. Jeśli chcesz zainwestować w UPS, dobrze jest przeanalizować, ile osób zamawia produkty przez Internet. Jeśli handel elektroniczny będzie się nadal rozwijał, UPS może na tym skorzystać. Inwestowanie w UPS poprzez kupowanie akcji może być zatem atrakcyjne.

Jaka jest cena akcji UPS?

Dane firmy UPS

Poniżej znajdują się główne dane firmy UPS.

Analiza UPS

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży UPS ważne jest, aby dokładnie przeanalizować zapasy. W poniższym zestawieniu możesz zobaczyć, jak firma UPS rozwijała się w ostatnim okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć ceny akcji UPS z ostatnich 5 dni:

Jak zmieni się cena akcji UPS za 2024?

Czy jesteś ciekaw, co według analityków UPS zrobi w [rok] i latach późniejszych? Wykorzystując dane z Alpha Vantage połączyliśmy prognozy analityków. Nie zapominaj, że ta liczba to tylko prognoza ceny akcji UPS i ta prognoza niekoniecznie musi się sprawdzić. Zawsze przeprowadzaj własne badania!

Dlaczego kupowanie akcji UPS może być interesujące?

 • Silna pozycja: UPS zbudował silną pozycję w sektorze logistycznym i jest aktywny w różnych branżach.
 • Różne źródła dochodu: UPS ma różne źródła dochodu. Oprócz dostarczania paczek UPS zarabia również na przykład na zarządzaniu łańcuchem dostaw i usługach transportowych.
 • Dobra reputacja: UPS ma dobrą reputację i kładzie nacisk na innowacyjność. Pozwala to firmie odpowiedzieć na potrzeby klientów.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje UPS?

 • Zależne od gospodarki: kiedy gospodarka ma się słabo, ludzie wysyłają mniej paczek. Może to również wywierać presję na wyniki biznesowe UPS.
 • Regulacje: zmiany w regulacjach związanych ze środowiskiem i płatnościami dla kurierów również mogą wywierać presję na wyniki biznesowe UPS.
 • Zależność od dużych klientów: duża część przychodów UPS pochodzi od kilku dużych klientów. Firmy takie jak Amazon próbują sprawić, by usługi kurierskie, takie jak UPS, stały się niepotrzebne, wprowadzając własne alternatywy.
 • Technologia: technologia szybko się rozwija, więc UPS musi coraz więcej inwestować w technologię, aby nadążyć za konkurencją.

Jak inwestować w UPS?

 1. Otwórz konto u brokera: porównaj różnych brokerów giełdowych i otwórz konto u dostawcy, w którym możesz kupować i sprzedawać akcje UPS.
 2. Wpłać środki na swoje konto inwestycyjne: następnie wpłać pieniądze na swoje konto giełdowe za pomocą karty kredytowej lub konta bankowego.
 3. Zbadaj akcje: zapoznaj się z danymi finansowymi UPS. Jak działa model biznesowy i jak zachowuje się cena akcji?
 4. Zaplanuj swoją inwestycję: czy chcesz kupić akcje UPS bezpośrednio, czy poczekać, aż cena osiągnie określoną wartość?
 5. Otwórz swoją inwestycję: teraz wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i kliknij Kup, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę.

Kupowanie akcji UPS

O firmie UPS

W 2019 roku firma United Parcel Service, znana przede wszystkim jako UPS, dostarczyła ponad 6 miliardów paczek. Działająca globalnie firma dostarcza paczki do 219 krajów. UPS to najstarsza i największa firma kurierska na świecie.

Oprócz dostarczania paczek klienci mogą również zlecać UPS procesy logistyczne. Firma dysponuje 500 samolotami i 120 000 pojazdów, które mogą szybko przewozić towary na całym świecie.

Historia firmy

W 1907 roku 19-letni James Casey założył w Seattle „American Messenger Company”. Kiedy firma przeniosła się do Oakland w 1919 roku, nazwa firmy została zmieniona na „United Parcel Service”. Od 1919 roku firma zaczęła również stosować typowy i opatentowany brązowy kolor „Pullman Brown”.
Niemcy to pierwszy kraj poza Ameryką, w którym UPS rozpoczyna działalność w 1976 roku. Europejska centrala firmy znajduje się w Brukseli w Belgii.

Firma wchodzi na giełdę

Firma UPS, która do 1991 r. była w całości własnością kierownictwa, weszła na giełdę w Nowym Jorku w 1991 r. Początkowo tylko 10% akcji było w obrocie publicznym, ale obecnie wszystkie akcje są zbywalne.

Czy warto inwestować w UPS?

UPS to firma, która odnosi korzyści, gdy dostarcza dużą liczbę paczek. Koszty stałe można następnie rozłożyć na większą liczbę paczek. Rozważając inwestycję w UPS, warto monitorować rozwój zapotrzebowania na dostawy.

Są też zagrożenia dla inwestycji w UPS: największym konkurentem firmy jest FedEx. Obie firmy mają własne doświadczenie: UPS dostarcza przesyłki głównie do małych firm i konsumentów, podczas gdy FedEx przoduje w szybkim dostarczaniu poufnych dokumentów.

Kolejnym ryzykiem dla UPS jest rozwój Amazona; firma ta planuje przewozić paczki na całym świecie własnymi samolotami. Jeśli wielkość firm zajmujących się handlem elektronicznym spadnie, ponieważ same zajmują się dostawami, może to wywrzeć presję na rentowność akcji UPS. Należy wziąć to pod uwagę, rozważając inwestycję w UPS.

Ostatecznie ważne jest, aby wziąć pod uwagę osobiste uwagi. Czy UPS pasuje do profilu ryzyka Twojego portfela inwestycyjnego? Wtedy zdecydowanie możesz rozważyć inwestycję.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *