Jak kupić akcje Airbnb (2024) – inwestowanie w Airbnb

Airbnb to nowoczesna firma, która dobrze wpisuje się w obecną ekonomię współdzielenia. Firma wynajmuje coraz większą liczbę mieszkań i zarabia prowizję od każdego wynajmu. Inwestycja w akcje Airbnb może być interesująca. W tym artykule omówimy, jak kupić akcje Airbnb, a także można bezpośrednio zbadać najnowszy kurs akcji.

Gdzie można kupić akcje Airbnb?

Chcesz kupić akcje Airbnb? Możesz! Możesz kupić akcje Airbnb w przystępnej cenie u dostawców wymienionych poniżej:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Airbnb bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Airbnb przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Airbnb?

Jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Airbnb? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak zachowują się akcje Airbnb. Co więcej, za pomocą przycisków kupna i sprzedaży możesz bezpośrednio rozpocząć handel akcjami Airbnb.

Dane spółki Airbnb

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie Airbnb.

Analiza akcji Airbnb

Przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji Airbnb ważne jest, aby dokładnie przeanalizować akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Airbnb radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Airbnb z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Airbnb z ostatnich 5 dni:

Jakie będą wyniki Airbnb w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Airbnb w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest tylko prognozą dotyczącą wyników akcji i może okazać się niedokładna.

Dlaczego warto kupić akcje Airbnb?

  • Dominująca pozycja: Airbnb jest najbardziej znaną platformą do tymczasowego wynajmu mieszkań. Ta dominująca pozycja ułatwia Airbnb dalszy rozwój w przyszłości.
  • Globalna obecność: Airbnb działa w 220 krajach i regionach, co oznacza, że nie jest zależny od sytuacji gospodarczej i politycznej w danym regionie.
  • Efekty sieciowe: Airbnb korzysta z efektu sieci, gdzie strona staje się silniejsza, gdy dołączają do niej nowi gospodarze i goście. Sprawia to, że konkurentom coraz trudniej jest obalić Airbnb.
  • Dywersyfikacja: Airbnb zarabia teraz także na oferowaniu doświadczeń, co pozwala firmie generować dodatkowe przychody dzięki spersonalizowanym wycieczkom.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Airbnb??

  • Zależność: sukces Airbnb w dużej mierze zależy od branży turystycznej. Recesja gospodarcza lub nowa pandemia mogą wywrzeć presję na przyszłe przychody firmy.
  • Regulacje: coraz więcej krajów ogranicza wynajem domów za pośrednictwem Airbnb. W niektórych miastach pobyty krótkoterminowe są nawet całkowicie nielegalne. Tego rodzaju regulacje mogą znacząco utrudnić rozwój Airbnb.
  • Konkurencja: pomimo bycia najsilniejszym graczem na rynku wynajmu krótkoterminowego, Airbnb wciąż zmaga się z silną konkurencją ze strony takich serwisów jak Booking.com i Expedia. Oferta Airbnb musi pozostać atrakcyjna dla turystów.
  • Reputacja: przerażające historie o złych doświadczeniach z Airbnb mogą wywierać presję na cenę akcji. Airbnb musi zatem chronić swoje bezpieczeństwo.

Jak kupować akcje Airbnb?

Airbnb może być interesującą inwestycją! Zanim będziesz mógł zainwestować w akcje Airbnb, musisz najpierw założyć konto u wiarygodnego brokera giełdowego. Zwróć szczególną uwagę na opłaty pobierane przez brokera za inwestowanie w akcje amerykańskie. Dzięki temu nie zapłacisz zbyt wiele za inwestycję w Airbnb.

Po otwarciu konta często można poćwiczyć inwestowanie za pomocą bezpłatnego demo. Jeśli jednak chcesz zainwestować prawdziwe pieniądze w Airbnb, musisz najpierw aktywować swój rachunek inwestycyjny. Możesz aktywować swoje konto, przesyłając kopię paszportu i adresu. Po zatwierdzeniu tych danych możesz natychmiast rozpocząć inwestowanie w Airbnb.

Aby to zrobić, przejdź do Airbnb na platformie transakcyjnej i otwórz ekran zamówienia. Na ekranie zamówienia wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Do wyboru są dwa rodzaje zleceń:

  • Zlecenie rynkowe: zlecenie rynkowe umożliwia bezpośredni zakup akcji Airbnb po bieżącej cenie.
  • Zlecenie z limitem ceny: wprowadź kwotę, którą jesteś gotów zapłacić za akcje Airbnb.

Naciskając przycisk kup, wysyłasz zlecenie bezpośrednio na giełdę. Zakup akcji Airbnb przez brokera może chwilę potrwać.

Cym zajmuje się spółka Airbnb?

Airbnb zapewnia internetowy rynek, na którym ludzie mogą wynajmować swoje prywatne kwatery. Na stronie znajdują się miliony prywatnych kwater w ponad 220 krajach i regionach. Airbnb zarabia pieniądze, pobierając prowizję od wszystkich wynajmów. Ponieważ działa jako pośrednik, koszty ponoszone przy każdej transakcji są minimalne.
Kupowanie akcji Airbnb

Rzetelny serwis

Udostępnianie prywatnego zakwaterowania gościom jest łatwe, bezpieczne i przyjemne dzięki Airbnb. Osobiste profile i oferty są weryfikowane przez firmę. Zarówno dostawcy kwater prywatnych, jak i ich goście mogą bezpiecznie komunikować się za pośrednictwem inteligentnego systemu komunikacji. Płatności mogą być przekazywane i odbierane za pośrednictwem niezawodnej platformy firmy.

Historia Airbnb

W 2008 roku Brian Chesky i Joe Gebbia mieli dodatkową przestrzeń. Ci dwaj projektanci zaoferowali miejsce do spania dla gości Konferencji Projektantów Przemysłowych, aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Ostatecznie trzech gości spało na dmuchanym materacu, a następnego ranka mogli nawet zjeść śniadanie. W ten sposób Brian i Joe stworzyli koncepcję Airbnb (Airbed & Breakfast) w San Francisco.

We wczesnych dniach istnienia firmy goście często spali na dmuchanych materacach. Oryginalna strona Airbnb oferowała gościom krótki pobyt i śniadanie. Dla osób podróżujących służbowo, które nie zarezerwowały hotelu, był to świetny sposób na nawiązanie kontaktów. Firma szybko się rozwijała, a do 2011 roku jej wartość osiągnęła 1 miliard dolarów.

Inwestycja w Airbnb

Problemy Airbnb

Airbnb to start-up, który różni się od status quo: Airbnb jest kontrowersyjne. Wiele osób lubi żyć jak lokalni mieszkańcy. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z tej innowacyjnej firmy.

W wielu dużych miastach firma wywołała niepokoje. Regularne wynajmowanie lokalizacji powoduje niedogodności dla sąsiadów. Ponadto gminy i policja nie mogą skutecznie monitorować sytuacji. Są nawet inwestorzy, którzy kupują domy, aby wynajmować je za pośrednictwem Airbnb. Turyści regularnie płacą więcej za nieruchomość niż zwykli najemcy, co powoduje wzrost cen mieszkań

Nowe przepisy

Strona Airbnb podważa również pozycję hoteli.Zakłócenia spowodowane przez Airbnb doprowadziły do wprowadzenia dodatkowych przepisów dotyczących wynajmu pokoi lub mieszkań.Na przykład w Holandii każdy wynajem musi zostać zgłoszony gminie.Co więcej, zajęty pokój lub mieszkanie można wynająć tylko na maksymalnie 30 dni w roku.Airbnb jest również różnie traktowane z prawnego punktu widzenia w różnych krajach.Na przykład w Amsterdamie orzeczono, że najemcy nie mogą płacić podwójnych opłat agencyjnych, nawet jeśli pobiera je strona trzecia.W rezultacie firma nagle musi zwracać najemcom opłaty za usługi.Takie kwestie mogą wywierać presję na rentowność firmy.

Trend ten można zaobserwować w wielu krajach i stanowi on poważne zagrożenie dla przetrwania Airbnb. Airbnb zarabia pieniądze, pobierając prowizję od wynajmu. Kiedy miasta zakazują działalności firmie, może to negatywnie wpłynąć na jej wyniki finansowe.

Znaczące niepowodzenia podczas pandemii

Airbnb to firma, która przede wszystkim czerpie korzyści z podróżnych. Kiedy ludzie mniej podróżują, ma to bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy. Było to widoczne podczas pandemii COVID-19: firma musiała zwolnić 1900 z 7500 pracowników i zaciągnęła nową pożyczkę w wysokości 2 miliardów dolarów z oprocentowaniem 10%.

To natychmiast podkreśla ryzyko dla przyszłych inwestycji w firmę: kiedy ludzie mniej podróżują, firma ma niższe dochody. Airbnb ostatecznie zarabia tylko dzięki prowizjom od wynajmowanych domów.

Firma wydaje się jednak bardzo odporna: w czerwcu 2020 r., po pierwszej fali COVID-19, liczba rezerwacji zaczęła ponownie rosnąć. W porównaniu z rezerwacjami w 2019 r. liczba ta była nawet wyższa. Teraz, gdy pandemia COVID-19 dobiegła końca, firma znów przynosi zyski.

Aktywnie inwestując w akcje Airbnb, możesz wykorzystać tego typu wydarzenia.

Dlaczego spółka Airbnb chciała wejść na giełdę?

Dla firmy takiej jak Airbnb wejście na giełdę może być interesujące. Przyciągnięcie kapitału poprzez emisję akcji jest tańsze. Airbnb płaci wysokie oprocentowanie w wysokości 10% od pożyczki zaciągniętej w 2020 roku.

Wejście na giełdę umożliwia również firmie budowanie większego kapitału w przyszłości. Spółki notowane na giełdzie są często traktowane poważniej, co zwiększa prawdopodobieństwo, że inne firmy dołączą do platformy. W przyszłości możesz być w stanie zarezerwować dzień w parku rozrywki lub miłą kolację za pośrednictwem Airbnb.

Czy warto kupić akcje Airbnb?

Inwestowanie w akcje Airbnb może być atrakcyjne, ale z pewnością nie jest pozbawione ryzyka. Z jednej strony, ludzie coraz częściej wyjeżdżają na wakacje, a wynajem mieszkania lub domu jest zazwyczaj popularnym wyborem. Firma może również zwiększyć swoje zyski, sprzedając nowe produkty i usługi za pośrednictwem platformy, takie jak doświadczenia Airbnb.

Wiąże się to jednak ze znacznym ryzykiem. Rządy na całym świecie coraz bardziej utrudniają działalność Airbnb, na przykład ograniczając wynajem. W rezultacie Airbnb może w przyszłości stanąć w obliczu procesów sądowych i wysokich grzywien. Dlatego ważne jest, aby uważnie monitorować najnowsze zmiany prawne przed zakupem akcji Airbnb.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *