Jak kupić akcje Kia Motors (2024) – inwestowanie w Kia

Kia Motors Corporation jest lepiej znana jako Kia Motors. Czy jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje Kia? W tym artykule dowiesz się, jak kupić akcje Kia!

Jak kupić akcje Kia?

Jeśli chcesz kupić akcje Kia na dłuższą metę, koniecznie zbadaj wyniki biznesowe Kia. Możesz kupić akcje Kia u jednego z tych niezawodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Kia! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Kia bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Kia przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego kupowanie akcji Kia może być interesujące?

 • Potencjał wzrostu: Kia odnotowała ostatnio duży wzrost dzięki produkcji wysokiej jakości samochodów.
 • Zróżnicowana oferta produktowa: firma produkuje sedany, SUV-y i samochody elektryczne, co czyni ją atrakcyjną dla różnych segmentów rynku.
 • Silna marka: Marka Kia jest silna i przez wiele osób kojarzona z jakością, niezawodnością i innowacyjnością.
 • Skoncentrowanie na zrównoważonym rozwoju: firma w coraz większym stopniu kładzie nacisk na rozwój samochodów elektrycznych i hybrydowych. Jeśli Kia zdoła zdobyć udział w rynku, wyniki mogą ulec dalszej poprawie.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Kia?

 • Konkurencja: przemysł motoryzacyjny jest bardzo konkurencyjny, a firma musi konkurować z tradycyjnymi firmami, takimi jak Toyota i Ford. W dziedzinie jazdy elektrycznej Kia musi konkurować z nowymi graczami, takimi jak Tesla.
 • Uzależnienie od innowacji: sukces Kia zależy od stopnia, w jakim firma może nadal wprowadzać innowacje.
 • Kluczowe rynki: firma jest zależna od Ameryki i Chin w zakresie sprzedaży swoich samochodów.

Jak inwestować w akcje Kia?

 • Krok 1: najpierw otwórz konto u wiarygodnego maklera giełdowego.
 • Krok 2: następnie wpłać pieniądze ze swojego konta bankowego na konto brokera.
 • Krok 3: wybierz akcję Kia i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 • Krok 4: naciśnij kup, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę.

O firmie Kia

Ta firma to międzynarodowy południowokoreański producent samochodów. Po Hyundai Motor Company jest drugim co do wielkości producentem samochodów w Korei Południowej. Hyundai Motor Company jest spółką macierzystą Kia Motors Corporation, która posiada pakiet mniejszościowy w wysokości 33,8%.

Siedziba tej południowokoreańskiej firmy motoryzacyjnej znajduje się w Seulu.

Kup akcje Kia

Historia Kii

W chwili powstania w 1944 roku firma nosiła nazwę Kyunsung Precision Industries i produkowała stalowe rury oraz części rowerowe. W 1951 roku wyprodukowano pierwszy rower, Samchully. W 1952 roku nazwa firmy została zmieniona na Kia Industries.

Od 1951 roku Kia produkowała małe motocykle na licencji Hondy. Później, od 1962 roku, Kia produkowała licencjonowane ciężarówki, a od 1974 roku produkowała także samochody na licencji Mazdy. W 1973 roku firma otworzyła zakład Sohari, pierwszy zintegrowany zakład montażowy firmy.

Nowy dyktator, Chun-Doo-hwan, wymusił konsolidację przemysłu w 1981 roku, a Kia została zmuszona do zaprzestania produkcji samochodów osobowych. Firma musiała skupić się na produkcji lekkich ciężarówek. W 1986 roku Kia powróciła do przemysłu samochodowego. Samochody produkowane przez Kia, takie jak Kia Pride na bazie Mazdy 121, były produkowane na sprzedaż w Korei Południowej oraz na eksport do innych krajów.

Hyundai Motor Company przejmuje część firmy

W 1997 roku w Azji nastąpił kryzys finansowy, po którym Kia ogłosiła bankructwo. W 1998 roku osiągnięto porozumienie z Hyundai Motor Company, która nabyła 51% udziałów w firmie.

Dzięki późniejszemu zbyciu, Hyundai Motor Company jest obecnie właścicielem około jednej trzeciej firmy. Jednocześnie Kia Motors Corporation jest częściowo właścicielem 22 spółek zależnych Hyundai Motor Company, których udział procentowy wynosi od 4,9% do 45,37%.

Kia wyprzedza Hyundaia

Kia nie jest już młodszym bratem Hyundaia. W Europie w ciągu pierwszych czterech miesięcy roku sprzedano 122 000 nowych samochodów Kia, nieco więcej niż 117 000 samochodów marki Hyundai sprzedanych w Europie.

Czy warto kupować akcje Kia?

To, czy kupić akcje Kia, jest ostatecznie osobistą decyzją. Czy profil ryzyka Kia dobrze pasuje do Twojej strategii?

W takim przypadku warto porównać Kia z konkurencją. Dzięki temu możesz określić, czy Kia jest dla Ciebie najlepszą inwestycją.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *