Jak kupić akcje Amazon?

Inwestowanie w akcje Amazon może bardzo się opłacać! Ta ogromna firma typu e-commerce wciąż się rozwija i jej wartość rośnie każdego roku. Ale jak możesz kupić akcje Amazon? I czy jest to mądre, aby obecnie inwestować w Amazon? W tym artykule będziesz mógł przeczytać wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Gdzie kupować akcje Amazon?

Czy wierzysz, że Amazon ma świetlaną przyszłość? Firma wciąż inwestuje w kilka nowych branż, co oznacza, że inwestycja w spółkę z pewnością może wyjść Ci na dobre. Godnym zaufania brokerem, u którego możesz kupić akcje Amazon, jest eToro. Tam stawki za kupno i sprzedaż akcji Amazon, często są niższe niż u konkurencji. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio kupić akcje Amazon bez prowizji na eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jak mogę aktywnie inwestować w akcje Amazon?

Cena akcji Amazon może ulegać znacznym wahaniom. Kiedy publikowane są pozytywne wyniki spółki, to wartość i cena tej firmy rośnie. No i jest adekwatnie w przypadku negatywnych wiadomości, które powodują, że cena akcji spada. Możesz to wykorzystać podczas handlu akcjami CFD na Plus500. W ten sposób można otworzyć pozycję zarówno na wzrost, jak i na spadek ceny. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio założyć bezpłatne konto demonstracyjne na Plus500:

86% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Jaka jest cena akcji Amazon?

Czy jesteś ciekawy jaka jest cena akcji Amazon? Na poniższym wykresie możesz od razu zobaczyć, jak w ostatnim okresie zachowywały się akcje CFD. Za pomocą przycisków możesz natychmiast otworzyć pozycję inwestycyjną na tej spółce.

Analizy akcji Amazon: co warto, żebyś wiedział?

 • Korzyści: jakie są argumenty, które przemawiają za tym, że warto kupić akcje Amazon?
 • Ryzyko: na co zwracać uwagę podczas inwestycji w Amazon?
 • Zarabianie pieniędzy: w jaki sposób Amazon zarabia pieniądze?
 • Wyjaśnienie: jak kupić akcje Amazon w 4 krokach?
 • Historia: how did Amazon grow to be a large company?
 • Przejęcia: które z firm zostały przejęte przez Amazon?
 • Skandale: w jakich obszarach Amazon może się poprawić?

Jakie płyną korzyści z inwestowania w Amazon?

Inwestycja pieniędzy w Amazon może okazać się strzałem w dziesiątkę! Firma ta idealnie pasuje do współczesnego społeczeństwa. Ludzie kupują co raz więcej produktów przez Internet, a marka Amazon jest niezwykle silna. Firma została założona w Ameryce, ale zdobyła popularność w wielu innych krajach.

Na przykład, firma pracuje obecnie nad ekspansją swoich siedzib w Europie. Dzięki temu, że oferuję obsługę klienta w lokalnych językach i budując lokalne strony internetowe, może ona podbić różne rynki europejskie. Przykładowo, od 2020 roku Amazon działa pod domeną Amazon.nl, dzięki której może obsługiwać rynek holenderski. Pozwala to na dalszy wzrost zarówno przychodów, jak i rentowności firmy.

Firma wiele razy również udowodniła, że potrafi bardzo dobrze funkcjonować nawet w czasie kryzysu, a podczas pandemii koronawirusa udało się jej utrzymać swoją działalność. Ponadto, co raz więcej osób zaczęło zamawiać produkty przez Internet, co jeszcze bardziej zwiększyło ich rentowność. W rezultacie większa ilość osób spróbowała robić zakupy przez Internet, co może przyczynić się do zwiększenia bazy klientów nawet po kryzysie związanego z koronawirusem.

Amazon headquarters

Nowe grupy produktów oraz innowacje

Innym mocnym powodem, który zachęca do zakupu akcji Amazon jest fakt, że firma ma coraz więcej źródeł dochodu. Kiedy firma została założona, zarabiała pieniądze tylko na sprzedaży produktów. Dzisiaj Amazon działa w wielu branżach – z powodzeniem zarządzają usługami w chmurze i konkurują z usługami streamingowymi poprzez Amazon Prime Video. Można się spodziewać, że udział w rynku tych grup produktów będzie się jeszcze bardziej zwiększał, co znacznie zwiększy rentowność firmy.

Firma stale wprowadza innowacje poprzez inwestowanie w nowe projekty. Przykładowo firma zainwestowała 700 milionów w Rivian, producenta elektrycznych ciężarówek oraz również w start-up Aurora Innovation, który rozwija autonomiczne samochody. Dzięki inwestowaniu w tego typu technologie, procesy biznesowe mogą być w przyszłości jeszcze bardziej zoptymalizowane.

Podsumowując, Amazon jest bardzo silną spółką, której co roku sprzedaż wzrasta. Inwestorzy wyraźnie oczekują, że ten trend będzie stale kontynuowany, biorąc pod uwagę wysoką wycenę spółki. Czy wierzysz w przyszłość Amazon? Jeśli tak, to zakup akcji Amazon może być bardzo mądrą decyzją!

Jakie jest największe ryzyko związane z inwestowaniem pieniędzy w Amazon?

Jeśli spojrzeć na jej kapitalizację rynkową, to Amazon jest jedną z największych firm na świecie. Mimo to, inwestycja w Amazon nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka. W tej części artykułu przyjrzymy się jakie jest ryzyko, które należy wziąć pod uwagę podczas inwestowania w Amazon.

Zacięta rywalizacja

Największym zagrożeniem dla Amazon jest konkurencja. Klientom łatwo jest wybrać inną firmę, dlatego właśnie konkurencja musi stale być czujna i oferować jak najlepszy poziom swoich usług. Coraz więcej znanych firm, takich jak Wal-Mart czy Home Depot, jest dostępnych na Internecie. Często również pojawia się lokalna konkurencja, jak np. w Holandii Bol.com.

Ta rosnąca konkurencja może wywierać presję na marże zysku. Przykładowo, konkurencja może próbować oferować swoje produkty taniej niż Amazon, przez co Amazon może stracić klientów na rzecz konkurenta. Jeśli oni również obniżą swoje ceny, to rentowność firmy jeszcze bardziej spadnie.

Usługi w chmurze są również rynkiem, na którym występuje bardzo duża konkurencja. Największymi firmami, które ze sobą konkurują, są: Hewlett-Packard, Google, AT&T, IBM i Microsoft – wszystkie te spółki uruchomiły swoje własne usługi i skupiają się na innej niszy, co może zaszkodzić firmie Amazon jako liderowi na rynku.

Zyski spekulacyjne & dane na temat wzrostu

Kolejnym ryzykiem jest niepewność związana z rozwojem zysków. Sceptycy często się zastanawiają, czy firma z relatywnie niewielkimi marżami ma wystarczająco dużo miejsca, aby kontynuować wzrost na bardzo konkurencyjnym rynku. Jeśli tak się nie stanie, to kurs akcji Amazon może znaleźć się pod ogromną presją.

Możesz zapewne samemu zaobserwować, że tempo wzrostu Amazon spada; podczas gdy kiedyś firma odnotowywała ponad 40% wzrostu rocznie, teraz rośnie każdego roku zaledwie o około 20%. Oczywiście względny wzrost jest bardziej ograniczony, ale wzrost bezwzględny jest wciąż większy. To nie musi być duże ryzyko i może wskazywać na to, że firma powoli staje się stabilna.

Jednak ważne jest, abyś miał na uwadze podczas kupowania akcji Amazon, że wycena ich akcji jest bardzo spekulacyjny. Akcje są bardzo wysoko wyceniane i muszą nadal się rozwijać do wysokiego poziomu wartości. Do tej pory nie było żadnych oznak, że to funkcjonuje, ale jeśli firma rośnie wolniej niż wcześniej oczekiwano, to nie otrzymasz zbyt dobrych wyników z inwestycji.

W jaki sposób Amazon zarabia pieniądze?

Zanim dokonasz zakupu akcji Amazon, to mądrze jest sprawdzić i zrobić badanie, w jaki sposób firma zarabia pieniądze. W tej części artykułu analizujemy różne źródła dochodów tej dużej firmy.

Sprzedaż detaliczna

Amazon wciąż uzyskuje większość swoich przychodów poprzez sprzedaż produktów konsumentom. Oferta Amazon jest gigantyczna i można w niej znaleźć prawie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Co więcej, firma ciągle stara się dotrzeć do nowych odbiorców, przykładowo poprzez sprzedaż e-books w Kindle Store.

W momencie pisania tego tekstu firma uzyskuje około 50% swoich przychodów ze sprzedaży produktów. Udział przychodów, które można przypisać sprzedaży produktów przez Internet, zmniejsza się. Na szczęście jest to dobra wiadomość: Udział ten maleje, ponieważ firmie Amazon udaje się również zarabiać pieniądze z innych źródeł, dzięki czemu firma może osiągać dobre wyniki, nawet jeśli w przyszłości mniej produktów będzie sprzedawanych przez Internet.

Amazon shares buy

Sprzedaż przez osoby trzecie

20% zysków Amazon pochodzi ze sprzedaży realizowanej przez inne podmioty, które sprzedają produkty za pośrednictwem strony Amazon. Inne sklepy oraz sklepy internetowe mogą założyć konto na Amazon, aby sprzedawać swoje produkty na stronie internetowej. Oczywiście, nie robią tego bez ponoszenia kosztów: Sprzedawcy płacą 0,99$ za każdy sprzedany produkt. Jeśli zostaniesz uznany za profesjonalnego sprzedawcę, to będziesz musiał również płacić abonament miesięczny w wysokości 40$ oraz procent od ceny produktu w wysokości od 6% do 25%.

Oczywiście zarabianie w ten sposób pieniędzy jest bardzo atrakcyjne: Amazon nie jest odpowiedzialny za sprzedaż produktów, dostarcza on jedynie platformę, na której produkty są oferowane i otrzymuje od nich całkiem niezłą prowizję. Jednocześnie pozycja sklepu internetowego tylko się wzmacnia, ponieważ zwiększa się asortyment dostępnych produktów.

Serwisy Amazon Web Services (AWS)

Amazon zarabia coraz więcej pieniędzy na swojej usłudze w chmurze o nazwie Amazon WebService. W przeszłości firma musiała zainwestować sporo pieniędzy, żeby stworzyć infrastrukturę. Obecnie infrastruktura ta jest już gotowa, a koszty stałe są stosunkowo ograniczone, w rezultacie marża zysku ze sprzedaży usług w chmurze jest bardzo wysoka. Obecnie 15% przychodów jest uzyskiwanych dzięki usługom w chmurze i liczby te stale rosną. Dobrze prosperująca usługa chmury może być zatem dobrym powodem, dla którego warto zainwestować w Amazon.

Amazon Prime (Filmy)

Kolejnym darmowym, nowym źródłem dochodów dla Amazon są różne usługi subskrypcyjne. Od 2005 roku firma oferuje Amazon Prime, który pozwala konsumentom na bezpłatne dostarczanie paczek. Daje to firmie stały strumień dochodów i przywiązuje klientów do swojej marki. Jeśli aktualnie płacisz za subskrypcję, która oferuje Ci darmową dostawę paczek, to są duże szanse, że będziesz nadal zamawiał produkty na Amazon.

Firma chce również konkurować z Netflix za pomocą swojego serwisu streamingowego o nazwie Amazon Prime Video. Na tej platformie możesz znaleźć nowe programy telewizyjne i filmy. Firma podpisała również różne specjalne umowy: na przykład od 2019 roku firma transmituje mecze angielskiej piłki nożnej. Firma inwestuje także sporo pieniędzy w rozwój unikalnych treści.

Czy uważasz, że firma Amazon może odebrać udział na rynku firmie Netflix? Jeśli tak, to interesujące może być zainwestowanie pieniędzy w Amazon poprzez zakupienie ich akcji.

Sklepy fizyczne oraz pozostałe przychody

Amazon otwiera również coraz więcej fizycznych oddziałów. Jest to ciekawe posunięcie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ludzie coraz częściej robią zakupy przez Internet. Niemniej jednak opiera się to na bardzo dobrym pomyśle: dzięki takim sklepom chcą dokładniej obserwować zachowania klientów dokonujących zakupy. Mogą również zmniejszyć koszty wielu zwracanych paczek, oferując ludziom możliwość przyniesienia ich z powrotem do sklepu. W momencie pisania tego tekstu firma generuje około 7% swoich przychodów dzięki fizycznym sklepom.

Na samym końcu firma zarabia również pieniądze jeszcze z innych źródeł dochodu – przykładowo pozyskują pieniądze z reklam.

4 Plan Krok po Kroku: Jak kupować akcje Amazon?

Aby kupić akcje firmy Amazon, musisz wykonać kilka prostych kroków. Ta część artykułu dokładnie opisuje, co należy zrobić, zanim otworzysz swoją inwestycję w tę firmę.

Zbadaj dokładnie akcję Amazon

Wiele osób zapomina, jak bardzo istotne jest w pierwszej kolejności przeanalizowanie akcji. Kiedy inwestujesz w Amazon bez ważnego powodu, to może to przynieść odwrotny skutek. Sprawdź dokładnie wizję firmy Amazon na przyszłość i określ, czy zakup akcji jest interesującym posunięciem.

Istnieją dwa rodzaje analiz, które możesz wykonać, kiedy chcesz określić, czy interesujący jest zakup akcji Amazon:

Oczywiście możesz również zdecydować się na połączenie obu metod analizy. Kiedy już dojdziesz do wniosku, że mądrze jest dokonać zakupu akcji Amazon, to będziesz musiał założyć konto u brokera.

Załóż konto u brokera

Broker jest firmą, która umożliwia kupno i sprzedaż akcji. Prawie każdy broker oferuje możliwość zakupu akcji Amazon. Jakby nie patrzeć, ta firma jest jedną z największych firm na świecie!

Wskazane jest, aby wybrać brokera, u którego są niskie stawki i opłaty. Inwestowanie pieniędzy z drogim bankiem może kosztować Cię dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie czasowej: Nie będziesz pierwszym inwestorem, który zostawi tysiące funtów zwrotu na stole. A więc warto, żebyś skorzystał z poniższego przycisku, aby porównać najlepszych brokerów:

Zastanów się ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na inwestycje

W każdym razie nie jest wskazane, żeby inwestować wszystkich swoich pieniędzy w akcje Amazon. Lepiej najpierw jest się zastanowić, jak ta firma pasuje do portfela akcji. Dla inwestorów, którzy odważą się podjąć większe ryzyko, interesujące może być zainwestowanie większej kwoty w Amazon. W związku z tym, że cena jest silnie związana z przyszłym wzrostem, to inwestycja w Amazon jest dość spekulacyjna.

Pamiętaj, że zwykle dokonujesz inwestycji na długi okres czasu. To właśnie dlatego jest tak ważne, żeby inwestować tylko te pieniędzy, bez których będziesz mógł sobie poradzić. Bardzo często się zaleca stopniowe wchodzenie: nazywa się to również uśrednianiem kosztów w dolarach (ang. dolar-cost averaging). Dzięki temu unikniesz umieszczenia wszystkich swoich pieniędzy w Amazon na wysokim końcu ceny.

Kupowanie udziałów Amazon

Kiedy już podejmiesz decyzję, ile pieniędzy chcesz zainwestować w akcje Amazon, to będziesz mógł złożyć zamówienie. Masz możliwość wyboru spośród dwóch rodzajów zleceń: zlecenia rynkowe oraz zlecenia z limitem. Dla inwestora, który kupuje akcje Amazon na długi okres czasu, dobrym wyborem jest zlecenie rynkowe – kupujesz wtedy akcje bezpośrednio po najlepszej dostępnej cenie. Możesz użyć zlecenia rynkowego dla akcji Amazon, ponieważ wolumen obrotu jest wysoki i dlatego jest wystarczająca płynność.

Możesz również wybrać zlecenie z limitem ceny i wtedy określasz cenę, po której kupujesz akcje. Ten rodzaj zlecenia jest idealny dla aktywnego inwestora, który chce również skorzystać z niewielkich ruchów i zmian cenowych.

Ważne jest, żeby po zakupie akcji nadal oceniać swoje wyniki. Sprawdź, czy firma nadal osiąga dobre wyniki, a jeśli tak nie jest, to możesz zdecydować się na ponowną sprzedaż swoich akcji.

Historia Amazon

Jeff Bezos w latach 90’tych wpadł na świetny pomysł, dzięki któremu obecnie jest teraz jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zaczął w 1994 roku od strony internetowej, na której przez Internet sprzedawał książki. Zrobił to, bo zobaczył, że Internet rozwija się o 2300% każdego roku. Okazało się, że była to świetna decyzja: w ciągu 3 lat Amazon zdołał wygenerować obroty w wysokości 16 milionów dolarów, sprzedając książki 180,000 klientom w 100 różnych krajach.

Jeff Bezos pracował kiedyś na Wall Street i ze względu na swoje doświadczenie szybko podjął decyzję o wprowadzeniu firmy na giełdę. Po pierwszym dniu notowań w 1997 roku akcje zamknęły się na poziomie 1,76$. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że obecnie cena akcji wynosi ponad 3000 dolarów, to inwestycja w IPO okazała się strzałem w dziesiątkę!

Jeff Bezos Założyciel Amazon

Jeff Bezos (po prawej) założyciel Amazon

Co zabawne, Amazon jest jedną z niewielu firm, którym udało się przetrwać słynną bańkę internetową (ang. dot com bubble). Amazon również ucierpiał, spadając z 112$ do 5,5$. Spadek ten był spowodowany tym, że firma zainwestowała w kilka startupów, które nie przetrwały z powodu dużych długów, jakie zostały zaciągnięte. Jak wiemy, Amazon przetrwał i jest obecnie jedną z największych firm na świecie.

Przykładowo Amazon był pierwszą firmą po Apple, która osiągnęła kapitalizację rynkową powyżej 1 biliona dolarów lub 1,000 milionów dolarów. Jeff Bezos nadal posiada 16% akcji firmy i zatrudnia w niej ponad 600,000 osób. Z tego powodu firma jest bezsprzecznie liderem rynku w Ameryce: posiada ponad połowę całego rynku e-commerce.

Swoją drogą, jest to bardzo prawdopodobne, że Jeff Bezos żałuje tego, że wziął kiedyś ślub. Jego rozwód był jednym z najdroższych w historii, a mężczyzna musiał oddać połowę swojego majątku.

Przejęcia oraz inne projekty

Amazon przejął Whole Foods Markets za 42$ od każdej akcji w 2017 roku. Whole Foods Markets jest siecią supermarketów z wyższej półki, a Amazon ma nadzieję, że wykorzysta nowy kanał do sprzedaży swoich produktów.

Whole foods Amazon

W 2018 roku Amazon przejął również aptekę internetową PillPack. Ta firma wysyła leki na receptę i funkcjonuje tylko w Stanach Zjednoczonych. Amazon posiada licencję na sprzedaż leków na receptę i w rezultacie firma zbudowała pozycję na rynku leków na receptę, który jest warty w samej Ameryce prawie 560 miliardów dolarów.

In addition to this type of larger acquisitions, the company also has several smaller projects. For example, Amazon owns Alexa Internet, A9.com and the Internet Movie Database. The company also manages Amazon Mechanical Turk, a website where users can do small chores at low payments.

Oprócz tego typu większych przejęć firma posiada również kilka mniejszych projektów, przykładowo Amazon jest właścicielem Alexa Internet, A9.com oraz portalu Internet Movie Database. Firma zarządza również Amazon Mechanical Turk, stroną internetową, na której użytkownicy mogą wykonywać drobne prace za niewielkie pieniądze.

These kinds of acquisitions contribute to Amazon’s diversification. This reduces the sector-specific risk for Amazon, which may make it more attractive to invest in Amazon shares.

Tego typu przejęcia przyczyniają się do dywersyfikacji firmy Amazon. Zmniejsza to ryzyko specyficzne dla sektora Amazon, co może sprawić, że inwestowanie w akcje Amazon stanie się bardziej atrakcyjne.

Skandale związane z firmą Amazon

Amazon nie zawsze był postrzegany w pozytywnym świetle. Przykładowo firma była głównym bohaterem w jednym z filmów dokumentalnych „The truth behind the click „. Dokument ten pokazał, w jak złych warunkach muszą pracować w centrach dystrybucyjnych pracownicy. Amazon nie jest wielkim fanem związków zawodowych i nie wydaje się zbytnio dbać w tego typu miejscach o swoich pracowników.

W 2016 roku, badanie BBC wykazało, że kierowcy Amazona działają pod silną presją czasu. W efekcie muszą jeździć tak szybko, że zagrażają zarówno swojemu bezpieczeństwu, jak i innych użytkowników dróg.

Wokół Amazon krąży również wiele krytyki z powodu traktowania swoich pracowników jak robotów. Na przykład w 2016 roku zgłosili patent na ruchomą klatkę, w której można by transportować pracowników magazynu. Innym wynalazkiem firmy była opaska na rękę, która za pomocą wibracji śledziłaby i kierowała pracownikami magazynu.

Oprócz tych wszystkich skandali wiadomo również, że Amazon wypłaca swoim pracownikom w Ameryce zbyt małe wynagrodzenie. Wielu pracowników musi nawet uzupełniać swoje przychody zasiłkami oraz kuponami żywnościowymi, co oznacza, że firma otrzymuje ukrytą dodatkową dotację.

Firma unika również podatków tak bardzo, jak to tylko możliwe. Przy obrocie w Stanach Zjednoczonych w wysokości 3,35 mld funtów zapłaciła tylko 1,8 mln funtów podatków, co daje stawkę podatkową w wysokości 0,05%!

Takie skandale mogą prowadzić w przyszłości do gorszych wyników. Na przykład, jeśli firma będzie musiała płacić większe podatki, to jej rentowność spadnie. Ważne jest, aby przy rozważaniu inwestycji w Amazon wziąć pod uwagę tego typu interesy interesariuszy.

Amazon magazyn

Inwestowanie online w Amazon

Amazon wszedł na giełdę w roku 1997 i od tego właśnie roku można inwestować w tę firmę. Możesz to zrobić poprzez zakup akcji spółki technologicznej. Amazon jest jednym z wielu operatorów technologicznych notowanych na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. Jeśli chcesz kupić akcje Amazon, to możesz udać się na tę znaną giełdę.

Aby dokonać zakupu akcji Amazon na giełdzie NASDAQ, nie musisz wcale podróżować do Ameryki, możesz po prostu handlować kontraktami CFD Amazon przez Internet. Możesz to zrobić za pomocą internetowego brokera, takiego jak na przykład Plus500. Załóż darmowe konto (demonstracyjne)  i od razu zacznij inwestować.

Wskazówka: Ćwicz za pomocą konta demo

Jeśli chcesz to możesz już dziś zacząć inwestować w Amazon. Jeśli jesteś doświadczonym inwestorem, to nie jest to żaden problem. W tym przypadku, masz wystarczającą wiedzę, aby dokonać właściwych wyborów inwestycyjnych i uzyskać dobry wynik na swoich inwestycjach.

Czy jesteś początkującym inwestorem? Jeśli tak, to zalecamy, żebyś najpierw poćwiczył inwestowanie, zanim zaczniesz inwestujesz część swoich aktywów w Amazon. Jeśli będziesz ćwiczył inwestowanie, to jest bardziej prawdopodobne, że zainwestujesz swoje aktywa w dobry i lukratywny sposób. W praktyce oznacza to, że masz większe szanse na osiągnięcie dobrego wyniku inwestycyjnego.

Możesz poćwiczyć inwestowanie, zakładając konto demonstracyjne u brokera internetowego. Inwestowałeś przez jakiś czas z fikcyjnym aktywem i generalnie szło Ci całkiem nieźle? Jeśli tak, to wtedy możesz zacząć inwestować na poważnie prawdziwymi pieniędzmi. W tym celu należy przekształcić konto demo w konto prawdziwe.

Skorzystaj z poniższego przycisku, aby założyć sobie darmowe konto demo:

Kilka wskazówek odnośnie inwestowania w Amazon

 • Przyjrzyj się dobrze ogólnemu trendowi i dołącz do niego.
 • Przed dokonaniem inwestycji należy również sprawdzić ogólną sytuację gospodarczą
 • Skorzystaj z automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat (ang. stop loss), aby ograniczyć straty
 • Otwórz pozycję krótką, jeśli uważasz, że cena Amazon spadnie.
 • Inwestuj tylko pieniędzmi, których nie będzie Ci brakować, jeśli je stracisz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *