Jak kupić akcje Bacardi (2024)? – inwestowanie w Bacardi

Bacardi Limited to duża amerykańska prywatna firma rodzinna. Rozważasz zakup akcji Bacardi poprzez inwestycję w tę spółkę? Na tej stronie od razu odkryjesz możliwości!

Jak kupić akcje Bacardi?

Obecnie nie jest możliwe inwestowanie w akcje Bacardi, ponieważ akcje Bacardi nie są notowane na giełdzie. Firma jest obecnie przedsiębiorstwem prywatnym. Jeśli nadal chcesz zainwestować w firmę związaną z napojami, możesz wybrać inwestycję w np. akcje Heineken. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak kupować akcje, nasz przewodnik po kupowaniu akcji pokaże Ci dokładnie, jak to zrobić:

Możesz także zdecydować się na inwestycję w alternatywną, podobną spółkę:

 • Diageo: Ta brytyjska międzynarodowa firma jest właścicielem znanych marek napojów, takich jak Johnie Walker, Smirnoff, Guinness i Captain Morgan.
 • Pernod Ricard SA: Ta francuska marka znana jest z wysokiej jakości napojów i win.
 • Brown-Forman Corporation: Ta amerykańska firma produkuje między innymi słynnego Jacka Daniel’sa.
 • Rémy Cointreau SA: Ta francuska firma znana jest z produkcji alkoholi premium.
 • Constellation Brands: Ten amerykański producent piwa, wina i napojów jest właścicielem takich marek jak Corona.

Zawsze sprawdzaj, czy akcje, w które chcesz zainwestować, idealnie pasują do Twojego profilu ryzyka! Kliknij tutaj, aby bezpośrednio porównać najlepszych brokerów i od razu zacząć inwestować w alternatywne akcje Bacardi.

Dlaczego inwestowanie w akcje Bacardi może być interesujące?

 • Rosnący rynek: Globalny popyt na alkohol wciąż znacząco rośnie i oczekuje się, że do 2026 r. osiągnie wartość 2,6 bln USD. Jeśli Bacardi uda się zdobyć silną pozycję na tym rynku, może to być dobra inwestycja.
 • Stały popyt: Nawet w trudnych ekonomicznie czasach ludzie spożywają alkohol. Alkohol jest używany do rozrywki, ale także do eskapizmu.
 • Wzrost: Bacardi może dalej się rozwijać, na przykład sprzedając swoje produkty online lub wchodząc na nowe rynki.

Jakie jest ryzyko związane z akcjami Bacardi?

 • Kwestie zdrowotne: Coraz więcej osób rozumie zagrożenia dla zdrowia związane z alkoholem i dlatego pije mniej lub całkowicie powstrzymuje się od picia.
 • Konkurencja: Bacardi musi konkurować z setkami innych marek i rodzajów napojów, aby sprostać preferencjom konsumentów.
 • Regulacje: Podatki od alkoholu mogą wywierać presję na popyt.

Jak inwestować w akcje Bacardi?

Ponieważ Bacardi jest spółką prywatną, bezpośredni zakup akcji Bacardi nie jest możliwy. Kiedy w przyszłości będzie można kupić akcje Bacardi, na tej stronie będzie można przeczytać, jak to zrobić.

Możesz jednak zdecydować się na inwestycję w spółkę konkurencyjną dla Bacardi. Niektóre przykłady obejmują:

 • Anheuser-Busch InBev
 • Constellation Brands
 • Diageo
 • Pernod Ricard
 • SABMiller

Firmy te oferują szeroką gamę napojów alkoholowych na całym świecie. Przeanalizuj ich akcje przed dokonaniem inwestycji!

Na temat Bacardi

Bacardi jest znana głównie ze swojego rumu. Oprócz rumu firma produkuje również gin, wódkę i napoje mieszane. Firma posiada również swoją markę tequili o nazwie Cazadores. Obecnie firma posiada ponad 200 marek i etykiet. Ponad 200 milionów butelek sprzedawanych rocznie jest produkowanych w 29 zakładach i sprzedawanych w ponad 150 krajach. Siedziba Bacardi Limited znajduje się w Hamilton na Bermudach.

Kup akcje Bacardi

Założenie i wczesne lata działalności Bacardi

Firma Bacardi została założona na Kubie przez Don Facondo Bacardi Masso. W 1862 roku udało mu się wyprodukować czysty rum. Wszyscy synowie Don Facondo odegrali ważne role w rodzinnym biznesie.

W 1900 roku Bacardi otworzyła oddział w Barcelonie w Hiszpanii, co uczyniło ją pierwszą kubańską firmą międzynarodową. Wkrótce potem firma otworzyła swój pierwszy oddział w Nowym Jorku.

Bacardi i Fidel Castro

Lata 60. były mrocznym okresem w historii firmy. Dyktatorski reżim Fidela Castro przejął wszystkie przedsiębiorstwa, w tym fabryki i inne ważne aktywa. Na szczęście reżimowi nie udało się przejąć marki Bacardi.

Na Kubie rum nie nosi już nazwy Bacardi. Rum Bacardi jest tam znany jako Havana Club. Rodzina zdołała uciec łodzią i osiedliła się na Bermudach. Firma otworzyła tam nowe biuro i prowadziła interesy wyłącznie z firmami spoza Kuby. Pozwoliło to rodzinie ograniczyć wpływ Fidela Castro na jej codzienną działalność.

Przejęcia dokonane przez Bacardi

Firma rozwijała się poprzez ekspansję linii produktów i przejęcia innych firm. W 1993 roku Bacardi Limited połączyła się z Martini & Rossi S.p.A, włoską firmą produkującą Martini Vermouth. Dzięki przejęciu Martini, Bacardi stworzyła silną sieć w Europie. Bacardi nabyła również inne marki napojów, takie jak Bombay Sapphire Gin i Eristoff Vodka.

Brak dostępnych akcji Bacardi

Bacardi jest spółką prywatną, co oznacza, że nie ma możliwości inwestowania w akcje Bacardi. W przyszłości może pojawić się możliwość pierwszej oferty publicznej (IPO). Planowane IPO w 2003 roku zostało anulowane z powodu nieporozumień między właścicielami. Jeśli firma wejdzie na giełdę, będziemy Cię o tym informować!

Czy warto kupić akcje Bacardi Shares?

Rynek alkoholi jest ogromny i nadal będzie silny, co może sprawić, że inwestowanie w akcje Bacardi będzie interesujące. Niestety, obecnie nie ma możliwości zakupu akcji Bacardi, ale można zdecydować się na inwestycję w konkurencyjną spółkę. Pamiętaj, aby wcześniej przeanalizować rynek alkoholi i firmę, którą rozważasz do inwestycji.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *