Jak kupić akcje Heinekena (2024)? – inwestowanie w akcje Heinekena

Czy chcesz kupić akcje Heineken ? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Na tej stronie możesz zainwestować w akcje Heinekena i zapoznać się z aktualną ceną akcji.

Jak kupić akcje Heinekena?

Heineken to niezwykle solidna firma. Jest to browar numer dwa na świecie, a jego rynek wciąż rośnie. Dzięki serii inteligentnych przejęć firma jeszcze bardziej się rozwinęła. Czy Ty również chcesz kupić akcje Heinekena? W takim razie otwórz konto u jednego z następujących niezawodnych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Heineken bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Heineken przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualna cena akcji Heinekena?

Informacje o firmie Heineken

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Heineken.

Ceny akcji Heinekena w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Heinekena z ostatnich 5 dni:

Dlaczego zakup akcji Heinekena może być interesujący?

Silna pozycja rynkowa

Heineken

Heineken istnieje od 1864 roku i od tego czasu stał się ogromnym globalnym graczem w branży piwowarskiej. Z ponad dziesięcioprocentowym udziałem w rynku, Heineken zajmuje drugie miejsce na świecie.

Heineken jest aktywny na wszystkich kontynentach i w prawie wszystkich krajach.

Odkrywanie nowych rynków

Rynki wschodzące są atrakcyjne dla Heinekena. Na przykład w Azji całkowita konsumpcja piwa szybko rośnie. Dzieje się tak częściowo dlatego, że tamtejsi konsumenci mają coraz więcej pieniędzy do wydania. Jeśli Heinekenowi uda się zdobyć tam duży udział w rynku, zakup jego akcji może być atrakcyjny.

Potężna marka

W wielu innych krajach Heineken jest postrzegany jako produkt luksusowy. Klienci w tych krajach są skłonni zapłacić wyższą cenę za piwo Heineken.

Więcej niż tylko piwo

Większość ludzi uważa Heinekena głównie za markę piwa. Nie jest to zaskakujące, ponieważ piwo również nazywa się Heineken. Jednak wiele osób zapomina, że Heineken zarządza również wieloma innymi markami.

Ponieważ firma nie jest zależna wyłącznie od piwa, ryzyko inwestycji jest niższe. Może to być dobry powód do inwestowania w akcje Heinekena.

Produkty bezalkoholowe

Heineken również wkracza na rynek bezalkoholowy z wariantami piwa bez alkoholu. W dzisiejszych czasach niepicie alkoholu staje się coraz bardziej popularne. Marki piwa są coraz lepsze w produkcji smacznego piwa bez alkoholu.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Heinekena?

Mniejsza ilość piwa

W Europie ludzie są bardziej świadomi swojego zdrowia, co obniża spożycie piwa. Heineken odpowiada na ten trend, oferując warianty bezalkoholowe. Czy uważasz, że Heineken może przeciwdziałać temu trendowi spadkowemu? W takim razie z pewnością warto rozważyć inwestycję w akcje Heinekena!

Piwa luksusowe

Ludzie coraz częściej postrzegają picie piwa jako luksus, a nie nawyk. To sprawia, że piwa rzemieślnicze stają się bardziej popularne, co wpływa na sprzedaż Heinekena. Kiedy ludzie decydują się pić fantazyjne piwo rzemieślnicze zamiast zwykłego Heinekena, przychody firmy naturalnie spadają.

Rywalizacja

Największym zagrożeniem dla Heinekena jest konkurencja. Wiele osób jest lojalnych wobec swojej marki piwa. Na przykład zawsze kupują Heinekena lub Amstela. Heineken musi utrzymać swoich lojalnych klientów poprzez zakrojone na szeroką skalę kampanie marketingowe. Jeśli to się nie powiedzie, może to wpłynąć na udział firmy w rynku i jej rentowność.

Jacy są najwięksi konkurenci Heinekena?

Jak inwestować w akcje Heinekena?

  1. Zarejestruj się u brokera: Najpierw otwórz konto u maklera giełdowego, gdzie będziesz mógł kupować i sprzedawać akcje Heinekena.
  2. Aktywuj: Poświęć trochę czasu na aktywację rachunku inwestycyjnego.
  3. Wpłata środków: Następnie wpłać wystarczającą ilość środków na swój rachunek inwestycyjny, abyś mógł inwestować bezpośrednio w akcje Heinekena.
  4. Otwórz pozycję: Wpisz ilość akcji Heinekena, w którą chcesz zainwestować i naciśnij „kup”, aby wysłać zlecenie na giełdę.
  5. Dokonaj analizy: Nie zapomnij regularnie oceniać swojej inwestycji.

Jak działa inwestowanie w akcje Heinekena?

Akcje Heinekena można kupić lub sprzedać przez Internet. Cel inwestowania w akcje jest zawsze oczywisty: osiągnięcie dodatniego zwrotu. Rentowność akcji Heinekena jest określana przez:

  • Wzrost ceny: gdy wartość akcji wzrasta, osiągasz zysk.
  • Dywidenda: spółka może wypłacić część swoich zysków właścicielom akcji.

Wzrost ceny jest całkowicie zależny od zmian cen akcji. W przypadku Heinekena należy przeanalizować, jak radzi sobie firma:

  • Czy uważasz, że firma będzie w stanie nadal generować zyski?
  • Czy firma ma solidny plan na przyszłość?
  • Czy uważasz, że popyt na akcje wzrośnie w przyszłości?

Ponieważ akcje nie mają terminu zapadalności, można kupować i sprzedawać duże akcje Heinekena w dowolnym momencie. Czasami atrakcyjne jest również wyjście z inwestycji. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy następuje okres niepewności.

O firmie Heineken

Heineken jest jednym z największych browarów na świecie, z całkowitym wolumenem piwa przekraczającym 164 miliony hektolitrów. Większe są tylko belgijski Anheurser-Busch InBev i południowoafrykański SABMiller.

W dziedzinie cydru Heineken jest największym producentem na świecie. Heineken prowadzi również działalność eksportową i współpracuje z partnerami licencyjnymi. Ponad połowa sprzedaży odbywa się w Europie.

Udział Heinekena na rynku

Heineken posiada i zarządza kilkoma markami piwa, z których marki Heineken i Amstel są najważniejszymi markami międzynarodowymi. Spośród tych marek, Heineken jest najlepiej sprzedającą się marką piwa w Europie, a Amstel jest numerem 3. Heineken ma globalny udział w rynku na poziomie 11,2%. Tylko S Anheuser-Busch InBev ma większy udział w rynku wynoszący 31,4%.

Oprócz Heinekena i Amstela, Heineken posiada i zarządza ponad 250 markami, w tym Sol, Desperados, 33 Export, Cruzcampo, Birra Moretti, Murphy’s, Star oraz markami cydru Strongbow i Jillz. Heineken jest również właścicielem firmy Vrumona w Bunniku, która produkuje napoje bezalkoholowe, takie jak Pepsi, Sisi i Sourcy.

Historia Heinekena

Heineken powstał w 1864 roku, kiedy Gerard Adriaan Heineken kupił browar „De Hooiberg” w Amsterdamie. W 1873 roku nazwa browaru została zmieniona na Heinekens Bierbrouwerij Maatschappij NV. W 1874 roku otwarto drugi browar w Rotterdamie.

Po I wojnie światowej Heineken coraz bardziej skupiał się na eksporcie, zwłaszcza z powodu prohibicji w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu Heineken jest najbardziej udaną importowaną marką piwa. W 1968 roku Heineken połączył się ze swoim największym konkurentem, Amstelbier, który w tym czasie również miał siedzibę w Amsterdamie.

Kupować akcje Heinekena czy nie?

Inwestowanie w Heinekena z pewnością może być interesujące. Nawet w trudnych ekonomicznie czasach ludzie nadal piją alkohol. Może to sprawić, że inwestycja w Heinekena będzie atrakcyjna nawet w trudnych ekonomicznie czasach.

Globalna gospodarka może jednak silnie wpływać na wyniki firmy takiej jak Heineken. Stało się tak na przykład podczas pandemii COVID-19. Z powodu wielu lockdownów ludzie rzadziej wychodzili z domu, co spowodowało spadek sprzedaży w pubach.

Ponadto Heineken zbudował silną markę, którą wiele osób kojarzy z towarzyskością. Dzięki różnym strategicznym przejęciom Heineken zdołał zwiększyć swój udział w rynku. Budując pozycje w nowych regionach, takich jak Brazylia, przychody firmy mogą dalej rosnąć.

Ważne jest jednak, aby zbadać ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Heinekena. Coraz więcej osób unika alkoholu ze względu na zagrożenia dla zdrowia. Heineken zmaga się również z silną konkurencją, co utrudnia podnoszenie cen. Przepisy dotyczące napojów alkoholowych mogą również silnie wpływać na wyniki spółki.

Przed rozpoczęciem inwestycji w akcje Heinekena warto porównać zalety i wady spółki. Czy na pewno chcesz kupić akcje Heinekena? W takim razie najpierw stwórz plan i określ, w jaki sposób spółka wpisuje się w Twoją ogólną strategię.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *