Inwestycja w Bitcoin: od czego zacząć?

Kryptowaluta Bitcoin słynie z dużych wahań kursu. Tego rodzaju wahania czynią z niej niezwykle atrakcyjne aktywo obrotowe. Pewnie zachodzisz w głowę, gdzie i jak zainwestować w Bitcoin? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i odkryj miejsca, w których tego dokonasz. Rozpocznij swoją przygodę w świecie kryptowalut!

Gdzie dokonywać inwestycji Bitcoin?

Istnieją dwie metody inwestowania w Bitcoin. Pierwsza polega na braniu udziału w aktywnej spekulacji, a druga na gromadzeniu Bitcoin w dłuższej perspektywie.

Inwestowanie w Bitcoin poprzez zakup krypotwaluty

Kolejną z możliwości jest fizyczny zakup Bitcoin. Aby tego dokonać, należy utworzyć tzw. portfel (z ang. wallet). Ten krok może się okazać sporym problemem dla osób, które są na bakier z technologią. Na całe szczęście, Bitcoin można również nabyć za pośrednictwem brokerów. Plus500 to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych platform brokerskich, stworzonych z myślą o kryptowalutach. Kliknij poniższy przycisk, aby otworzyć darmowe konto na platformie Plus500:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jak aktywnie spekulować kryptowalutą Bitcoin

Zanim przejdziemy do szczegółów, zagłębiając się w temat Bitcoin, przyjrzymy się miejscom, umożliwiającym dokonywanie inwestycji. Obecnie, z czystym sumieniem możemy polecić jednego godnego zaufania brokera, który zapewnia płynny i swobodny obrót kryptowalutą Bitcoin. Broker Plus500 umożliwia kupno i sprzedaż Bitcoin w ramach kontraktu różnicy kursowej (CFD), pozwalając na optymalne wykorzystanie silnych wahań w kursie poprzez dokonanie transakcji we właściwym czasie.

Z całą pewnością jedną z największych zalet platformy Plus500 jest możliwość zakupu/wyprzedaż określonej liczby Bitcoin na krótszy okres. Jak wiadomo, kryptowaluta Bitcoin nie należy do najstabilniejszych, niemniej jednak inwestowanie w odpowiednim czasie, przy użyciu określonych metod pozwala na wykorzystanie tej niestabilności. Po prostu otwierasz krótką pozycję, kiedy wartość kursu spada. Ta metoda jest znana jako spekulacja przy spadku ceny Bitcoin.

Możesz spróbować swoich sił w spekulacji Bitcoin całkowicie za darmo, korzystając z nieograniczonej wersji demo. Kliknij przycisk poniżej, aby niezwłocznie utworzyć konto demonstracyjne na platformie Plus500 i przetestować ją bez żadnego ryzyka.

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kup bitcoiny Plus500

Kupowanie lub sprzedawanie Bitcoin u brokera, niemniej jednak radzimy zacząć od wersji demo. To szalenie istotne, aby dokładnie przemyśleć, czy jesteś w stanie podjąć ryzyko straty.

Krótki poradnik na temat inwestowania w Bitcoin

 Ten krótki poradnik na temat inwestowania w Bitcoin zawiera wszelkie informacje, niezbędne do rozpoczęcia przygody ze spekulacją.

Jak spekulować kryptowalutą Bitcoin?

Inwestowanie w Bitcoin za pośrednictwem brokera online nie jest wielką filozofią. Kupując lub sprzedając Bitcoin z brokerem, masz do wyboru kilka opcji realizowania transakcji. Składając zamówienie, możesz skorzystać z następujących wariantów:

  • Zakup: kliknij ten przycisk, jeśli spodziewasz się wzrostu ceny
  • Sprzedaj: kliknij ten przycisk, jeśli spodziewasz się spadku ceny
  • Zlecenie: podaj kwotę, przy której chcesz automatycznie otworzyć pozycję
  • Automatyczne zamykanie pozycji (Stop loss): podaj kwotę, przy której automatycznie zamkniesz pozycję w celu ograniczenia strat
  • Realizacja zysku: wprowadź kwotę, przy której automatycznie wypłacisz zysk

Zaleca się korzystanie funkcji stop loss za każdym razem. W ten sposób zmniejszasz ryzyko niespodziewanych strat z inwestycji, na przykład w sytuacji, kiedy odjedziesz od komputera.

Przykładowe ceny. Zobacz tutaj, jak złożyć zlecenie na spekulację CFD Bitcoin.

Kiedy kupować Bitcoin?

Najkorzystniejszą opcją jest dokonanie zakupu w chwili, w której przewidujesz wzrost ceny. Na ogół cena Bitcoin wzrasta, kiedy pierwsze strony serwisów informacyjnych zaczynają pisać pozytywne wiadomości na temat kryptowalut. Uwaga mediów dodatkowo podsyca cenę Bitcoin, tworząc doskonałe warunki na inwestycję.

Odszukaj poniżej przykład wiadomości, który wskazuje na wzrost ceny Bitcoin. Zapoznając się z tą aktualnością, możesz rozważyć, czy jest to odpowiedni moment na zakup. Co więcej, obecnie Bitcoin może być obracany w ramach transakcji terminowych, dzięki czemu większe instytucje finansowe również korzystają na walucie cyfrowej. Po odkryciu pozytywnych wiadomości zdecydowanie warto dokonać zakupu.

Reuters pozytywne wiadomości Bitcoin


Przychylne wiadomości często zwiastują wzrost ceny Bitcoin. Źródło:
Reuters.com.

Kiedy sprzedawać Bitcoin?

Jeśli pragniesz zmaksymalizować zysk ze swoich inwestycji Bitcoin, odpowiednie wyczucie czasu na zakup i sprzedaż to za mało. Wielu brokerów online oferuje możliwość otwarcia krótkich pozycji.

Odnajdź poniżej przykład wiadomości, która może wskazywać na spadek ceny Bitcoin. Należy pamiętać, aby zawsze dokładnie zapoznać się z treścią. Przykładowo, Chiny planują zapobiec wydawaniu nowych monet cyfrowych – ten fakt jest niezwykle negatywnym sygnałem. Chińska Republika Ludowa to ogromne, znaczące państwo, więc jeśli kryptowaluty stają się zakazane w tej części świata, będzie to skutkować znacznym spadkiem kursu Bitcoin. W takiej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem mogą okazać się pozycje krótkie.

Chiny zakazują Bitcoin

Negatywne wiadomości na ogół zapowiadają spadek ceny Bitcoin. Źródło: theverge.com.

Czym dokładnie jest Bitcoin?

Zanim zdecydujesz się na inwestycję, koniecznie musisz zrozumieć, czym właściwie jest Bitcoin. Na ogół Bitcoin jest postrzegany jako nowa moneta cyfrowa. Tego rodzaju cyfrowe monety są powszechnie określane jako kryptowaluty. Niemniej jednak charakterystyka Bitcoin ma się nijak do walut tradycyjnych. Bitcoin nie jest regulowany ani manipulowany przez banki centralne lub rząd.

Kryptowaluta Bitcoin została stworzona przez genialnego hakera, znanego pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin wykopuje się za pomocą komputerów, które obliczają i odkrywają niezwykle skomplikowane sekwencje liczb. Nasuwają się pytania – Jakim cudem cyfrowa moneta może przedstawiać wartość? W jaki sposób można dokonać jej zakupu? Skupimy się na tych zagadnieniach w dalszej części niniejszego artykułu:

Film dla osób niewtajemniczonych wyjaśniający istotę Bitcoin

W jaki sposób Bitcoin zyskuje swoją wartość?

Kryptowaluta Bitcoin nie jest uznana za oficjalny środek płatniczy w żadnym z krajów. Tak więc ciężko pojąć, że Bitcoin, zwany również BTC, może przedstawiać określoną wartość. Moc nabywcza bierze swoje źródło w płatnościach dokonywanych online. Każdy użytkownik posiada swój własny portfel cyfrowy, a Bitcoiny mogą być przesyłane między nimi na podstawie unikalnych adresów Bitcoin.

Wykorzystywanie Bitcoinów doprowadziło do powstania środka aktywnej wymiany określonych wartości. W konsekwencji ceny powiązane z inwestycjami Bitcoin są kreowane w sposób analogiczny do inwestycji w udziały. Coraz więcej sklepów online akceptuje płatności Bitcoin, a czasami również sklepy tradycyjne decydują się na takie rozwiązania. Na przykład, niedawno holenderski bar De Waag, mieszczący się w Delft, zaczął przyjmować płatności wyrażane w Bitcoin.

Jak dokonać zakupu Bitcoin?

Odkąd Bitcoiny są stosowane jako środek płatniczy, nie ma już wątpliwości co do ich wartości, ale gdzie tak właściwie można je kupić? Bez dwóch zdań, Bitcoiny mogą przedstawiać ogromną wartość. Niemniej jednak zdobywa się je w drodze tzw. kopania, więc ich wydobywanie wiąże się z dużymi nakładami czasu i energii.

Aby wygenerować Bitcoin, komputer musi najpierw go wykopać. Kopanie to złożony proces, gdzie moc obliczeniowa komputera jest wykorzystywana do odnalezienia unikalnego kodu, który następnie posłuży do pozyskania Bitcoin. Mimo iż zasoby Bitcoinów są ograniczone, to zapotrzebowanie na nie stale rośnie, ponieważ coraz więcej ludzi wykorzystuje je jako środek płatniczy. Zrównoważona podaż w połączeniu z rosnącym popytem skutkuje zwiększeniem ceny Bitcoin.

wydobywanie bitcoinów

3 strategie inwestycyjne Bitcoin

Przedstawione 3 strategie można z powodzeniem wykorzystać przy inwestycjach Bitcoin. Rzućmy na nie okiem:

Strategia: Kupowanie i trzymanie przez dłuższy okres (Buy and hold)

To bardzo dobra strategia dla osób, które czują się pewnie, dokonując inwestycji w Bitcoin. Cala filozofia polega na fizycznym kupowaniu Bitcoinów w celu przetrzymania ich w dłuższej perspektywie czasu. Niektórzy ludzie wierzą, że pewnego dnia cena za jeden Bitcoin przekroczy 100.000 USD. Decydując się na tę strategię, mądrze jest poczekać, aż bieżąca cena odpowiednio zmaleje. Dzięki temu błyskawicznie otrzymasz większy zwrot, kiedy cena zacznie znów wzrastać.

Pozycja długa

Niektórzy inwestorzy decydują się na inwestowanie w Bitcoin, kiedy cena wzrasta. Takie działanie jest znane również jako pozycja długa Bitcoin. To szalenie istotne, aby wstępnie rozważyć, po jakiej cenie zamierzasz odsprzedać swoje Bitcoiny. Zysk w ramach tej strategii będzie czerpany w przypadku przyszłych spadków ceny Bitcoin.

Pozycja krótka

Ostatnio byliśmy świadkami krachu Bitcoin. Możesz skorzystać na takiej sytuacji, składając zlecenie przy spadku ceny. Osiągasz pozytywne wyniki, kiedy cena Bitcoin stale spada. Niniejsza metoda również wymaga wstępnej analizy w celu określenia ceny, przy której nastąpi zamknięcie pozycji. Pozycję należy zamknąć, jeśli masz wrażenie, że cena Bitcoin zaraz osiągnie najniższy pułap.

Dlaczego cena Bitcoin stale wzrasta?

  • Bitcoin był na fali, kiedy media przykuwały uwagę inwestorów.
  • To nowy środek płatniczy, wykorzystywany przez wiele usługodawców i sklepy internetowe.
  • Cyfrowa moneta jest całkowicie anonimowa, tak więc może z powodzeniem być wykorzystywana jako środek płatniczy przez przestępców.
  • Bitcoiny są coraz częściej postrzegane jako stabilne pasywa podobnie jak złoto.
  • Transakcje dokonywane poprzez Bitcoin pozwalają na uniknięcie kosztów pobocznych.

Aktualna cena Bitcoin: kurs wymiany

Find below the actual CFD price of the bitcoin. It is also possible to immediately buy or sell CFD bitcoins by means of the below buttons.

Odnajdź poniżej aktualny kurs wymiany CFD dla Bitcoin. Co więcej, istnieje możliwość natychmiastowego kupna lub sprzedaży Bitcoin CFD za pomocą poniższych przycisków.

Krach Bitcoin z roku 2017

Pomimo szumu medialnego dotyczącego Bitcoin w 2017, nastąpił poważny krach cenowy. Czy cyfrowa moneta straciła całą swoją wartość? To niezwykle krótkowzroczna teza. Wolumeny handlowe są wciąż wyższe niż w lecie 2017 roku. Ponadto, stojąca za wszystkim technika nadal skrywa ogromny potencjał. Niemniej jednak problem ceny polega na tym, że nie oddaje ona w pełni wartości zasadniczej: wartość w głównej mierze jest określana przez spekulantów.

W każdym razie inteligentni inwestorzy nie postrzegają tego jako problem. Nawet obecnie cena Bitcoin jest dość nieprzewidywalna. Taka niestabilność może być szansą na zysk, jeśli złożysz odpowiednie zlecenia, trzymając rękę na pulsie i chwytając, co się da na falach wzlotów i spadków. Aktywna spekulacja Bitcoin wciąż odgrywa kluczową rolę w 2018 roku.

Wieści na rok 2020: kurs Bitcoin wzniósł się na wyżyny na początku 2020, osiągając cenę 10.000 USD, aczkolwiek Pandemia Covid-19 doprowadziła do kolejnego załamania cenowego. Niemniej jednak pozostając aktywnym inwestorem z pewnością znajdziesz sposób na zysk z inwestycji w Bitcoin.

Pozostałe kryptowaluty

Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą, aczkolwiek z biegiem lat powstały setki alternatyw, którymi również można obracać. Wszystkie te kryptomonety posiadają swoje unikalne cechy, które czynią je atrakcyjnymi pod określonymi względami. Istnieje szansa, że Bitcoin w końcu zostanie prześcignięty przez inną kryptowalutę z większym potencjałem.

W każdym razie Bitcoin pozostaje wciąż dominującą kryptowalutą. Istnieją ścisłe powiązania między kursem Bitcoin a ceną alternatywnych kryptowalut, takich jak Ethereum i NEO. Niektóre platformy wymagają od użytkowników posiadania Bitcoin, aby dokonywać zakupu innych kryptowalut. W niniejszym artykule pt. „inwestowanie w kryptowaluty” dowiesz się więcej o najpopularniejszych kryptowalutach, znajdujących się obecnie w obrocie.

kryptowalutami

Ryzyko związane z obrotem Bitcoin

Biorąc pod uwagę, że Bitcoin nie znajduje się pod kontrolą banku centralnego, niezwykle ciężko jest określić zasady regulujące ten rodzaj waluty. Ponadto, źródło pochodzenia Bitcoin jest nieokreślone, co pozostawia spore pole do popisu dla nieuczciwych brokerów, praktykujących pranie brudnych pieniędzy. Tak więc inwestowanie w Bitcoin wiąże się ze sporym ryzykiem!

Decydując się na inwestycję w Bitcoiny, należy pamiętać, że nie posiadają one żadnej wartości zasadniczej. Przykładowo, kupując udział, stajesz się współwłaścicielem spółki. Z drugiej strony, Bitcoin nie znajduje się pod niczyją kontrolą i nie ma pokrycia w fizycznym kapitale, co tylko zwiększa niepewność w stosunku do jego przyszłej wartości.

Co więcej, musisz zadbać o odpowiednie środki bezpieczeństwa. Aktywnie spekulując Bitcoinami na platformie Plus500, nie narażasz się na oszustwo, ponieważ korzystasz z instrumentów pochodnych. Kiedy fizycznie nabywasz Bitcoiny, twój portfel elektroniczny jest narażony na włamanie i kradzież. Nie raz słyszy się o inwestorach, którzy stracili Bitcoiny warte tysiące, a nawet i dziesiątki tysięcy dolarów w związku z atakami hakerów.

Koniec końców należy mieć na uwadze złożony charakter kryptowalut. Dzięki przyjaznemu użytkownikowi oprogramowaniu brokerów z łatwością kupisz lub sprzedasz kryptowaluty, takie jak Bitcoin w okamgnieniu. Niemniej jednak pamiętaj, że zasadnicza technika obrotu Bitcoin jest niebywale skomplikowana. Radzimy dokładnie poznać naturę kryptowalut i rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim zdecydujesz się na otwarcie pozycji.

Podsumowując, trzeba podkreślić, że Bitcoiny to bardzo atrakcyjna i zarazem niezwykle spekulacyjna forma inwestycji. Obrót takim rodzajem finansowych aktywów jest w stanie zapewnić ogromną satysfakcję, niemniej jednak radzimy zachować zdrowy rozsądek, jeśli zdecydujesz się na inwestycję.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.