Inwestowanie w Ethereum lub Ether

Kryptowaluty biją rekordy popularności! Oprócz Bitcoin istnieje całe mnóstwo kryptowalut stwarzających okazję do zarobku. Doskonałym przykładem jest tutaj powszechnie uznana kryptowaluta zwana Ethereum lub Ether. W niniejszym artykule omawiamy sposoby inwestowania w Ethereum oraz cechy odróżniające ją od innych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Gdzie i jak można inwestować w Ethereum?

Decydując się na inwestycję w Ethereum, masz do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest aktywna spekulacja ceną Ethereum, nazywana przez nas spekulacją inwestycyjną. Druga z metod polega na zakupie i przetrzymaniu w dłuższej perspektywie czasu. W niniejszej sekcji omówimy każdą z opcji.

Handel Ethereum: inwestycje krótkoterminowe

Jeśli pragniesz optymalnie wykorzystać wszelkie wahania kursu, możesz spróbować swoich sił, spekulując ceną Ether. Inwestorzy stale czerpią korzyści z obniżek kursów, stosując tzw. pozycje krótkie, dostępne w ramach serwisów brokerskich online.

Umożliwiająca obrót za pomocą kontraktów CFD platforma Plus500 zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Twórcy przewidzieli bezpłatne konto demonstracyjne o nieograniczonej funkcjonalności. Korzystając z oprogramowania serwisu, zakupisz lub sprzedasz CFD za jednym kliknięciem myszki, błyskawicznie reagując na wahanie kursów. Kliknij tutaj i spróbuj swoich sił, handlując kontraktami CFD Ethereum na platformie Plus500:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Handluj Ethereum Plus500

Kupuj pod kątem inwestycji długoterminowych

Podobnie jak Bitcoin, kryptowaluta Ethereum podbiła serca inwestorów z całego świata. Jeśli zakupiłbyś Ether w momencie debiutu rynkowego, obecnie byłbyś milionerem popijającym drinki z parasolką na Karaibach. Wartość tej kryptowaluty wzrosła o 100%! A na tym nie koniec, Ether wciąż ma ogromny potencjał w dłuższej perspektywie. W dalszej części artykułu wyjaśnimy, na czym polega wyjątkowość Ethereum, która napędza cały ten szum.

Niemniej jednak należy pamiętać, że wyczucie odpowiedniej chwili na zakup Ether odgrywa szalenie istotną rolę. Jak to bywa w tej branży, inwestowanie na oślep nie wychodzi nikomu na zdrowie. Kurs jest wysoce niestabilny, w związku z czym należy przeprowadzić dogłębną analizę ceny i sporządzić odpowiedni plan działania, jak w przypadku inwestycji tradycyjnych. Idąc tą drogą, staniesz przed szansą na pokaźny zysk!

Gdzie można dokonać fizycznego zakupu Ethereum? Jednym z takich miejsc, które możemy polecić z czystym sumieniem, jest platforma Plus500. Proces utworzenia konta to pestka, a zaraz po nim możesz zabrać się do dzieła i zacząć handel kryptowalutami. Kliknij poniższy przycisk i otwórz rachunek na platformie Plus500.

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Czym tak właściwie jest Ethereum? To coś więcej niż cyfrowa moneta…

Jeśli uważasz, że Ethereum to tylko kolejna moneta cyfrowa, zastanów się dwa razy! To coś więcej. Ta kryptowaluta może być wykorzystywana jako system z funkcją programowania określonych parametrów i to właśnie sprawia, że Ethereum zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych kryptowalut.

Zarówno Ethereum, jak i Bitcoin wykorzystują technologię Blockchain. Ethereum ma możliwość realizowania aplikacji za pośrednictwem chmury. Tego rodzaju aplikacje są chronione przed manipulacją, a co za tym idzie, utworzenie kontraktu odbywa się w inteligentny i bezpieczny sposób.

Obecnie ta technologia wciąż raczkuje, ale kto wie, być może pewnego dnia grupy zawodowe, takie jak prawnicy, będą tworzyć swoje kontrakty wyłącznie przy pomocy Ethereum. Ta kryptowaluta ma świetne rokowanie na przyszłość i może stanowić poważną konkurencję dla Bitcoin, przyciągając inwestorów poszukujących okazji do zarobku. Myślisz, że nastał już odpowiedni na inwestowanie w Ethereum?

inwestowanie w ethereum

Jakie korzyści niesie za sobą inwestowanie w Ethereum?

Przypominamy, dywersyfikacja to jeden z kluczy do sukcesu, tak więc nie warto lokować całego kapitału w jednej kryptowalucie, przykładowo skupiając się wyłącznie na Bitcoin. Waluta Ethereum jest znana na całym świecie, a inwestorzy, słysząc pozytywne wiadomości, doceniają jej potencjał i coraz częściej decydują się na inwestycję części swoich środków w Ether. Handel Ethereum w wielu przypadkach okazuje niezwykle korzystną inwestycją.

Kolejną ogromną zaletą Ethereum jest niebywała elastyczność. Przykładowo, istnieje możliwość wykorzystywania innych kryptowalut w ramach Blockchain Ethereum. Niemniej jednak ta zaleta, jak każdy medal, ma dwie strony, ponieważ korzystanie z niej dotkliwie spowalnia działanie sieci.

W porównaniu do Bitcoin dodatkowa funkcjonalność stawia Ethereum w bardzo korzystnym świetle. Wielu ekspertów twierdzi, że dzięki tej kryptowalucie w przyszłości nie będziemy potrzebować prawników ani notariuszy. Zapewne minie jeszcze wiele lat, zanim do tego dojdzie, niemniej jednak nie można przejść obojętnie obok tak ogromnego potencjału, jaki niesie za sobą kryptowaluta Ethereum.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w Ethereum?

Podobnie jak inne kryptowaluty, Ethereum jest wysoce niestabilna. Obracając nią, możesz stracić nawet 10% w ciągu jednego dnia. Inwestorzy zainteresowani handlem Ethereum powinni mieć nerwy ze stali oraz szczegółowo opracowany plan działania. Jeśli łatwo popadasz w panikę, lepiej dobrze się zastanów, zanim wejdziesz do gry.

Kolejne ryzyko związane z obrotem Ethereum to zacięta konkurencja. Ta kryptowaluta swoją niebywałą popularność zawdzięcza określonym funkcjom, o których nikt wcześniej nie śnił. Niemniej jednak obecnie istnieje wiele lepszych alternatyw, więc to tylko kwestia czasu, kiedy inne monety zdeprymują Ethereum. W każdym razie decydując się na handel Ethereum, warto trzymać rękę na pulsie, bacznie obserwując ruchy konkurencji.

ethereum inwestować

Co wyróżnia kryptowaluty Ether?

Jeśli usiłujesz porównywać Ethereum do Bitcoin, to szkoda twojego czasu. Wiadomo, nie da się ukryć, jedno i drugie to kryptowaluta, jednakże są one, jakby z zupełnie innej beczki. Jedną z największych zalet Ethereum jest łatwość manipulacji przy wszelkiego rodzaju projektach. Na ogół zarówno Bitcoin, jak i Litecoin są postrzegane jako waluta, a z kolei Ether może posłużyć do realizacji różnych przedsięwzięć.

Czy zdajesz sobie sprawę, że za pomocą Ether można emitować akcje, a nawet ustanawiać systemy polityczne? Co więcej, ta kryptowaluta jest bardzo przydatna przy sporządzaniu kontraktów. Co prawda natura Ethereum nie podlega zmianom, a co za tym idzie, zawarty na jej podstawie kontrakt nie może być wyedytowany. Nawet programiści nie mają takiej możliwości, co przy okazji stanowi skuteczne zabezpieczenie przed złośliwymi atakami ze strony hakerów. Ten potencjał prawdopodobnie napędzi cenę Ethereum w przyszłości.

Strategia inwestowania w Ethereum

Zawsze możesz zdecydować się na spontaniczny zakup Ethereum. Jednakże w tym przypadku tej kryptowaluty nie jest to najlepszy pomysł. Ogólnie przyjmuje się trzy metody inwestowania:

  • Długoterminowy zakup Ethereum
  • Handel przy wzroście ceny
  • Handel przy spadku ceny

Decydując się na inwestycję długoterminową, należy dokonać dogłębnej analizy rynku w szerszej perspektywie. Na ogół kurs Ether podąża za cenami innych kryptowalut.

Ponadto, należy trzymać rękę na pulsie, śledząc bieżące wiadomości na temat Ether. Czy przypadkiem jakaś inna moneta nie zyskuje przewagi nad Ethereum? Jeśli tak jest, to być może warto wstrzymać się z zakupem. Rozważając nabycie Ethereum, trzeba wyczuć odpowiedni moment na wkroczenie do gry. Ogólnie rzecz ujmując, właściwa chwila następuje w trakcie recesji.

Strategia alternatywna skupia się wokół handlu. Przykładowo, korzystając z dobrodziejstw analizy technicznej, możesz wyczuć odpowiedni moment na wkroczenie do akcji. Co więcej, w tym wypadku również istnieje możliwość dokonywania transakcji na podstawie bieżących aktualności. Niezależnie od tego, którą strategię obierzesz, należy zawsze ostrożnie przeanalizować ryzyko i odpowiednio nim zarządzać. Dobrym przykładem jest automatyczne przyjęcie straty przy określonej cenie.

Kurs wymiany Ethereum

Oczywiście, to szalenie istotne, aby śledzić kurs Ether na bieżąco. Poniżej przedstawiliśmy wartość Ethereum. Istnieje możliwość obracania CFD Ethereum bezpośrednio po naciśnięciu przycisków kup i sprzedaj.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.