Jak kupić akcje BlackBerry (2024)? – Inwestowanie w BlackBerry

Kanadyjska firma technologiczna BlackBerry stała się znana przede wszystkim dzięki produkowanym przez siebie smartfonom. Chociaż smartfony nie są już zbyt popularne, firma nadal istnieje. W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje BlackBerry i możesz sprawdzić najnowszy kurs akcji.

Jak kupić akcje BlackBerry?

Akcje BlackBerry można kupić u maklera giełdowego. Kiedy kupujesz akcje, często robisz to na dłuższą metę. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać, jak radzi sobie firma i jakie ma plany na przyszłość. Na przykład w przypadku BlackBerry można przyjrzeć się programom, nad którymi pracuje firma.

Czy chcesz kupić akcje BlackBerry? Możesz kupić akcje BlackBerry u jednego z tych wiarygodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach BlackBerry! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj BlackBerry bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w BlackBerry przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest aktualna cena akcji BlackBerry?

Chcesz wiedzieć, jaka jest aktualna cena akcji BlackBerry? W takim razie trafiłeś na właściwą stronę! Poniżej znajduje się wykres z historią cen akcji BlackBerry. Za pomocą przycisków kupna i sprzedaży możesz natychmiast otworzyć pozycję na akcjach.

Dane spółki BlackBerry

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy BlackBerry.

Analiza akcji BlackBerry

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji BlackBerry ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak BlackBerry rozwijało się w ostatnim okresie.

Ceny akcji BlackBerry w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji BlackBerry z ostatnich 5 dni:

Co stanie się z ceną akcji BlackBerry w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o BlackBerry w [roku] i w kolejnych latach? Korzystając z danych z Alpha Vantage, połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą dotyczącą ceny akcji BlackBerry i że prognoza ta nie musi się spełnić.

Dlaczego warto kupować akcje BlackBerry?

 • Dobrze znana marka: nawet jeśli popularność firmy spadła, nazwa marki jest nadal dobrze znana.
 • Nowe działania: BlackBerry odeszło od telefonów komórkowych na rzecz usług programistycznych w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i Internetu rzeczy.
 • Silne patenty: BlackBerry posiada kilka patentów związanych z cyberbezpieczeństwem, telefonami komórkowymi i innymi technologiami.
 • Współpraca: firma współpracuje z dużymi firmami, takimi jak Amazon Web Services i Baidu.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Blackberry?

 • Spadające przychody: Przychody Blackberry gwałtownie spadły. W 2017 r. firma nadal generowała miliardowe przychody.
 • Intensywna konkurencja: zarówno cyberbezpieczeństwo, jak i IoT są wysoce konkurencyjne, co wymaga od firmy ugruntowania silnej pozycji.
 • Zależność: Blackberry polega na partnerstwach, a ich zmiany mogą wpłynąć na wyniki firmy.
 • Niewielki udział w rynku: Udział Blackberry w rynku oprogramowania jest ograniczony.

Kim są najwięksi konkurenci Blackberry?

 • Cisco Systems
 • Palo Alto Networks
 • Microsoft
 • Fortinet

Jak inwestować w akcje Blackberry?

 1. Najpierw otwórz konto u renomowanego maklera giełdowego
 2. Następnie wpłać pieniądze bezpośrednio z konta bankowego na konto maklerskie.
 3. Wybierz udział Blackberry w oprogramowaniu handlowym
 4. Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować
 5. Kliknij kup, aby natychmiast zainwestować w akcje Blackberry
 6. Pamiętaj, aby regularnie oceniać swoją inwestycję

Informacje o Blackberry

W 2010 roku Mike Lazaridis założył kanadyjską firmę Research In Motion Ltd (RIM). Smartfon „BlackBerry” produkowany przez firmę był bardzo popularny. Użytkownicy czasami nazywali smartfon „CrackBerry”, ponieważ mówiono, że jest tak uzależniający jak narkotyk crack.

Jednak jego popularność spadła, a firma zaprzestała produkcji smartfonów w 2016 roku.

Kup akcje Blackberry

Historia cen Blackberry

Historia cen Blackberry była bardzo zmienna. W czasach swojej świetności jedna akcja była warta nawet 140 USD. Obecnie akcje Blackberry kosztują od 3 do 20 dolarów.

Czy uważasz, że cena będzie nadal spadać? Możesz zarobić na krótkiej pozycji, jeśli cena spadnie. Czy uważasz, że dno zostało osiągnięte? W takim razie możesz kupić akcje Blackberry.

Nowoczesne Blackberry

Obecna działalność BlackBerry

Obecnie firma koncentruje się na rozwoju oprogramowania. Całe oprogramowanie dla produktów jest opracowywane przez samą firmę BlackBerry, głównie przy użyciu języków programowania, takich jak C++ i Java. Ponadto BlackBerry opracowuje technologię dla aplikacji bezprzewodowych.

Wypłata odszkodowania przez Qualcomm na rzecz BlackBerry

W 2017 roku sąd przyznał BlackBerry odszkodowanie w wysokości 815 milionów dolarów przeciwko producentowi chipów Qualcomm. BlackBerry otrzymało to odszkodowanie, ponieważ firma przepłaciła za licencje na korzystanie z technologii Qualcomm.

BlackBerry pozwane przez Facebooka

We wrześniu 2018 r. BlackBerry zostało pozwane przez Facebooka za rzekome przejęcie patentów od Facebooka bez pozwolenia, w tym technologii rozpoznawania mowy. Inny patent rzekomo przejęty bez pozwolenia opisuje przetwarzanie danych GPS.

Wcześniej w tym samym roku BlackBerry pozwało Facebooka, twierdząc, że Facebook skopiował między innymi techniki szyfrowania wiadomości.

Czy warto kupić akcje BlackBerry?

BlackBerry było kiedyś znane głównie ze swoich smartfonów, ale wraz z pojawieniem się nowych modeli smartfonów, firma straciła swoją pozycję. Obecnie BlackBerry skupia się całkowicie na oprogramowaniu dla przedsiębiorstw i rozwiązaniach bezpieczeństwa.

Jest to interesujący rynek z rosnącym popytem. BlackBerry zbudowało również dobrą reputację, co oznacza, że firmy chętnie współpracują.

Nie wiadomo jednak, czy BlackBerry będzie w stanie nadal konkurować. Przychody firmy ostatnio znacznie spadły. Dlatego ważne jest, aby uważnie obserwować zmiany cen akcji BlackBerry, jeśli rozważasz inwestycję.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *