Jak kupić akcje Microsoft (2024)? – inwestowanie w akcje Microsoft

Microsoft jest istotną częścią naszego społeczeństwa. Czy rozważasz inwestycję w akcje Microsoft? Na tej stronie dowiesz się, jak kupować akcje Microsoft. Możesz również znaleźć obszerną analizę akcji i sprawdzić najnowsze dane cenowe.

Jak kupować akcje Microsoft?

Czy rozważasz inwestycję w Microsoft poprzez zakup akcji? Microsoft to ogromna firma, która osiągnęła bardzo dobre wyniki w ciągu ostatnich kilku dekad. Zakup akcji Microsoft może być dobrym pomysłem.

W poniższym przeglądzie można bezpośrednio zobaczyć, u których brokerów można kupować i sprzedawać akcje Microsoft:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Microsoft! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Microsoft bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Microsoft przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi obecna cena akcji Microsoft?

Czy jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Microsoft? Za pomocą poniższego wykresu można sprawdzić cenę akcji Microsoft. Możesz również złożyć zamówienie bezpośrednio za pomocą przycisków kupna i sprzedaży.

Dane spółki Microsoft

Poniżej znajdują się kluczowe dane spółki Microsoft.

Analiza akcji Microsoft

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Microsoftu ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Microsoft rozwijał się w ostatnim okresie.

Ceny akcji spółki Microsoft z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Microsoft z ostatnich 5 dni:

Co stanie się z ceną akcji Microsoft w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co sądzą analitycy o rokowania Microsoft na rok 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ceny akcji Microsoftu i że prognoza ta może się nie sprawdzić.

Dlaczego zakup akcji Microsoft może być dobrym pomysłem?

 • Rozwijający się biznes w chmurze: Amazon udowodnił już, że na chmurze można zarobić. Microsoft szybko rozwija się w tym dziale dzięki takim produktom jak Azure i Office 365.
 • Dobre wyniki finansowe: Microsoft od lat osiąga imponujące wyniki finansowe.
 • Dywersyfikacja: Microsoft oferuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie na różnych poziomach cenowych. Dzięki temu Microsoft może zrekompensować straty w jednym dziale dobrymi wynikami w innym.
 • Globalna działalność: Microsoft jest aktywny na całym świecie. Zmniejsza to zależność Microsoftu od sytuacji finansowej w danym regionie.
 • Silna marka: Microsoft jest globalnie rozpoznawany jako silna marka, która jest również doskonała w zakresie innowacji swoich usług.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Microsoft?

 • Zależność: Microsoft czerpie dużą część swoich zysków z systemów Windows i pakietu Office. Dlatego ważne jest, aby monitorować popyt na te produkty, rozważając inwestycję w Microsoft.
 • Konkurencja: Microsoft stoi w obliczu silnej konkurencji zarówno ze strony istniejących graczy, jak i nowych firm.
 • Czynniki zewnętrzne: Nowe przepisy mogą wywierać presję na wyniki Microsoftu.
 • Cyberbezpieczeństwo: Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla Microsoftu. Jeśli hakerom uda się na przykład uzyskać dostęp do chmury, reputacja firmy może zostać poważnie nadszarpnięta.

Kto stanowi największą konkurencję  Microsoftu?

Inwestowanie w akcje Microsoft

Analiza akcji Microsoft

Jeśli rozważasz inwestycję w akcje Microsoftu, ważne jest, aby najpierw przeprowadzić dokładną analizę. Ponieważ firma jest aktywna w wielu obszarach i sektorach, uzyskanie pełnego przeglądu może być trudne. Na przykład, jeśli Xbox radzi sobie lepiej niż PlayStation, nie musi to oznaczać, że cena akcji Microsoftu również wzrośnie.

Wynika to z faktu, że inna jednostka biznesowa może z łatwością pokrzyżować plany. Dlatego do analizy akcji Microsoftu należy zastosować bardziej holistyczne podejście. Można wtedy przyjrzeć się różnym liczbom:

 • Jak rozwija się ogólna gospodarka?
 • Jaki jest udział firmy Microsoft w rynku w różnych regionach?
 • Jak radzi sobie najnowszy produkt firmy Microsoft?
 • Jak kształtuje się zysk firmy Microsoft?
 • Jaki jest stosunek zysku do ceny akcji?

Uważaj na konkurencję

Microsoft sprzedaje swoje produkty po stosunkowo wysokich cenach, co może utrudniać dotarcie do niższych segmentów rynku. W rezultacie istnieje szansa, że konkurenci mogą odebrać gigantowi większy udział w rynku.

Microsoftowi nie udaje się również utrzymać wiodącej pozycji we wszystkich segmentach. Na przykład Apple wyprzedziło Microsoft w dziedzinie technologii mobilnych. Czy uważasz, że Microsoft może ponownie stać się wiodącym graczem w tego typu utraconych segmentach w przyszłości? Wtedy zakup akcji Microsoft może być szczególnie interesujący.

Microsoft ma silną pozycję finansową

Inwestycja w akcje Microsoft jest uważana za stosunkowo bezpieczną: wraz z Johnson & Johnson, Microsoft ma lepszy rating kredytowy niż rząd USA. Oznacza to, że lepiej byłoby pożyczyć pieniądze Microsoftowi niż rządowi USA, co wyraźnie przemawia na korzyść sytuacji finansowej spółki.

Akcje Microsoft

Przewodnik krok po kroku dotyczący kupowania akcji Microsoft

Krok 1: Wybór niezawodnego brokera

Wiele osób nie poświęca wystarczająco dużo czasu na wybór dobrego i niezawodnego brokera. Wybór drogiego brokera może spowodować utratę zysków. Zapoznaj się z naszym przeglądem najlepszych brokerów bezpośrednio i inwestuj w Microsoft:

Krok 2: Analiza akcji

Przed zainwestowaniem w akcje Microsoft ważne jest, aby dokładnie przeanalizować spółkę. Można to zrobić, przyglądając się fundamentalnym aspektom spółki. Na przykład należy zbadać, jak zyski odnoszą się do bieżącej ceny akcji i czy firma ma duże zadłużenie. Następnie porównaj firmę z konkurencją: określ, czy Microsoft może nadążyć za konkurencją.

Czy jesteś przekonany, że Microsoft może nadal rosnąć w przyszłości? W takim razie zdecydowanie warto zainwestować w Microsoft, kupując akcje.

Krok 3: Ustalenie kwoty inwestycji

Przed zakupem akcji Microsoft zaleca się określenie kwoty inwestycji. W większości przypadków nie zaleca się inwestowania całego depozytu wyłącznie w akcje Microsoft.

Dywersyfikując swoje ryzyko, zmniejszasz szanse na utratę pieniędzy, jeśli firma nadal będzie osiągać słabe wyniki. Dlatego też należy dokładnie rozważyć, jaki procent swoich inwestycji chcesz przeznaczyć na akcje Microsoft i na tej podstawie obliczyć kwotę, którą chciałbyś zainwestować w Microsoft.

Krok 4: Złóż zlecenie

Po upewnieniu się, że chcesz kupić akcje Microsoft, możesz złożyć zlecenie. Dla inwestorów długoterminowych wystarczające będzie zlecenie rynkowe: kupisz wtedy akcje bezpośrednio po najbardziej atrakcyjnej dostępnej cenie.

Alternatywą jest zlecenie z limitem, które pozwala na zakup akcji tylko wtedy, gdy cena spadnie do określonego poziomu.

Krótki przegląd Microsoft Corporation

Microsoft Corporation została założona 4 kwietnia 1974 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena. Siedziba firmy znajduje się w mieście Redmond w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Firma opracowuje różne produkty i usługi dla komputerów.

Microsoft Corporation jest największą na świecie firmą produkującą oprogramowanie. Microsoft opracowuje systemy operacyjne dla komputerów PC i pakiety oprogramowania biurowego. Microsoft znajduje się wśród dziesięciu najbardziej wartościowych firm na świecie.

Inwestowanie w Microsoft

Niektóre znane produkty firmy Microsoft

Firma opracowała wiele popularnych produktów. Popularność ta nie pozostała niezauważona. Trzech pracowników zostało miliarderami, a 20 000 pracowników zostało milionerami. Firma opracowała kilka znanych produktów.

System operacyjny MS-DOS

W 1980 roku IBM zaoferował Microsoftowi kontrakt na opracowanie systemu operacyjnego. Ten system operacyjny stał się dobrze znanym MS-DOS, który dał Microsoft wiodącą rolę na rynku systemów operacyjnych.

Microsoft Windows

W 1984 roku firma Microsoft wydała dobrze znany system Microsoft Windows. To graficzne rozszerzenie systemu operacyjnego MS-DOS stało się wielkim sukcesem.

13 marca 1986 roku firma weszła na giełdę. Z biegiem lat wydawane były kolejne wersje systemu Windows: Windows 95, Windows XP, Windows Vista i Windows 7. Oprogramowanie stało się bardziej przyjazne dla użytkownika, a wiele uwagi poświęcono interfejsowi użytkownika.

W marcu 2004 roku Unia Europejska pozwała Microsoft za nadużycie władzy. Microsoft został oskarżony o osiągnięcie monopolu dzięki systemowi Windows. Firma musiała zapłacić grzywnę w wysokości 497 milionów euro. Takie grzywny mogą zaszkodzić reputacji firmy i wpłynąć na jej wyniki finansowe. Dlatego też, rozważając inwestycję w Microsoft, należy zwracać baczną uwagę na wiadomości.

Konsola Microsoft Xbox

Konsole do gier są popularne, a Microsoft wciąż jest aktywny w wyścigu o najlepszą konsolę. W 2001 roku Microsoft wprowadził na rynek pierwszą konsolę Xbox. Największymi konkurentami firmy w dziedzinie konsol do gier są Nintendo i Sony.

Konsole do gier są popularne, a Microsoft wciąż jest aktywny w wyścigu o najlepszą konsolę. W 2001 roku Microsoft wprowadził na rynek pierwszą konsolę Xbox. Największymi konkurentami firmy w dziedzinie konsol do gier są Nintendo i Sony.
Microsoft Xbox

Bill Gates i inni liderzy

Bill Gates jest dobrze znaną twarzą Microsoftu. Już w 1998 roku Bill Gates przestał być formalnym liderem firmy. Steve Ballmer został wówczas prezesem firmy. W 2006 roku Gates wycofał się jeszcze bardziej, a Steve Ballmer przejął coraz większą odpowiedzialność.

Pod jego kierownictwem sprawy nie zawsze układały się dobrze: na przykład Windows 8 nie był wielkim sukcesem, a przejęcie firmy Nokia nie było najlepszą decyzją.

W 2014 roku zastąpił go Satya Nadella. Ten nowy lider skupił się na Microsoft Cloud, a także przejął LinkedIn. Co więcej, nastąpił znaczny odpis na Nokię, a kilku pracowników zostało zwolnionych. Wydaje się, że ten nowy kierunek działa dobrze dla Microsoftu.

Bill Gates jest nadal aktywnie zaangażowany w Microsoft jako doradca technologiczny i główny udziałowiec. W wolnym czasie jest zaangażowany w Fundację Billa i Melindy Gatesów, która wspiera różne cele charytatywne.

Kupowanie akcji Microsoft

Czy powinieneś kupić akcje Microsoft?

Istnieje wiele powodów, dla których inwestycja w akcje Microsoft może być interesująca. Szeroka dywersyfikacja produktów i fakt, że firma jest aktywna na całym świecie, zdecydowanie przyczyniają się do sukcesu Microsoftu.

Co więcej, Microsoft jest właścicielem różnych silnych marek, takich jak Windows, Office i Xbox, i wie, jak wykorzystać marketing, aby osiągnąć większy sukces. Umożliwiło to Microsoftowi utrzymanie dużego udziału w rynku pomimo silnej konkurencji.

Ważne jest jednak, aby mieć oko na stale zmieniające się warunki rynkowe. Gdy konkurenci zdołają odebrać udział w rynku, cena akcji firmy może znaleźć się pod presją. Dlatego też należy zawsze sprawdzać, jak kształtują się wyniki finansowe spółki.

Wreszcie, nie zapomnij sprawdzić, czy akcje Microsoftu pasują do Twojego portfela inwestycyjnego. Microsoft jest spółką technologiczną, co sprawia, że jest bardziej zmienna niż niektóre inne akcje. W związku z tym należy samodzielnie określić, czy akcje te mieszczą się w ramach tolerancji ryzyka.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *