Jak kupić akcje BP?

BP jest bardzo dużym przedsiębiorstwem naftowym. Zyskała ona złą sławę z powodu dużego wycieku ropy, ale wydaje się, że sytuacja jest już opanowana. Czy jesteś zainteresowany zainwestowaniem pieniędzy w BP? Jeśli tak, to na tej stronie możesz bezpośrednio odkryć najlepszą metodę zakupu akcji BP! Tutaj możesz również znaleźć najbardziej aktualną cenę akcji BP.

Gdzie mogę kupić akcje BP?

Czy chcesz kupić akcje BP? Jeśli tak, to ważne jest, abyś zrobił to za pośrednictwem brokera, który pobiera niskie opłaty transakcyjne. Obecnie jednym z najtańszych brokerów do zakupu akcji BP jest eToro. Na eToro nie są pobierane prowizje przy zakupie akcji. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio założyć konto:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jak mogę aktywnie handlować w akcje BP?

Możesz zdecydować się na aktywny handel akcjami BP, dzięki czemu możesz doskonale reagować na najnowsze wydarzenia. Katastrofa, podczas której duża ilość ropy wyciekła do oceanu, spowodowała, że cena akcji BP w przeszłości znalazła się pod znaczną presją. Możesz to wykorzystać, otwierając krótką pozycję na daną akcję.

Ale jaka jest dobra strona, na której można aktywnie handlować akcjami CFD BP? Dobrym brokerem do tego celu jest na pewno Plus500. Na Plus500 możesz wypróbować wszystkie możliwości całkowicie za darmo, wykorzystując do tego celu konto demonstracyjne. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby założyć darmowe konto demo na Plus500:

86% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Jaka jest aktualna cena akcji BP?

Czy chcesz wiedzieć, jaka jest najbardziej aktualna cena akcji BP? Na poniższym wykresie możesz sprawdzić cenę CFD akcji BP. Możesz również otworzyć pozycję na akcji bezpośrednio za pomocą przycisków.

Czy rozsądnie jest inwestować w BP?

Rzeczywistość jest taka, że wyniki tego typu firmy jak BP są w dużym stopniu uzależnione od klimatu społeczno-gospodarczego, był oczywisty w 2020 roku. Wojna cenowa między Arabią Saudyjską a Rosją spowodowała załamanie cen ropy, a jednocześnie pandemia korona wirusa spowodowała spadek ogólnego popytu na ropę. Pomimo takich komplikacji BP udało się przetrwać, a nawet wykorzystać te wydarzenia do opracowania nowej strategii działania.

Przedsiębiorstwo opracowało nową strategię przekształcenia się w hybrydowe przedsiębiorstwo energetyczne, ograniczając inwestycje w ropę i gaz, a zwiększając inwestycje w energię odnawialną. Zrównoważony rozwój jest oczywiście gorącym tematem i inwestorzy również uważają go za coraz ważniejszy: jeśli BP potraktuje to poważnie, może to z pewnością podnieść cenę akcji.

Jak na razie można wyraźnie zaobserwować, że BP poważnie podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju. Firma nawiązała różne współprace, które przyczyniają się do tego, że jej działalność jest bardziej zrównoważona. Przykładowo razem z Shell i Total, firma postanowiła stworzyć infrastrukturę do transportu i magazynowania dwutlenku węgla na Morzu Północnym. Firma współpracuje również z Equinor w zakresie budowy turbin wiatrowych oraz budowy zakładu produkcji wodoru wraz z firmą Oersted on.

Wyraźnie można zaobserwować, że BP wciąż robi rozeznanie, które techniki sprawdzają się najlepiej. Jeśli inwestycje okażą się trafione, to może to podnieść cenę akcji. Co więcej, firma wciąż wypłaca atrakcyjną dywidendę, więc zakup akcji BP może być z pewnością bardzo interesujący. Należy jednak mieć na uwadze, że ropa staje się coraz mniej ważna i nadchodzi obecnie czas, kiedy BP naprawdę musi dokonać wyraźnego zwrotu.

Plan działania dotyczący zakupu akcji BP

Jeśli chcesz kupić akcje BP to wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków. Po pierwsze musisz założyć konto u brokera. Broker jest stroną, która umożliwia Ci zakup i sprzedaż akcji. Obecnie można wybrać opcję wypróbowania możliwości, jakie oferuje broker za pomocą konta demonstracyjnego lub możesz bezpośrednio inwestować określoną przez Ciebie kwotę.

Następnie musisz wybrać odpowiedni moment na dokonanie zakupu akcji. Możesz kupić akcje bezpośrednio lub złożyć zlecenie. W przypadku zlecenia otwierasz pozycję tylko wtedy, gdy cena osiągnie określoną wartość. Rozsądne jest zainwestowanie w różnych momentach. W praktyce niestety wygląda to tak, że bardzo trudno jest określić, czy cena jest na poziomie wyżu, czy też niżu.

Nie myśl, że to koniec, kiedy już zajmiesz pozycję: musisz także określić strategię wyjścia. Czy inwestujesz w BP po to, żeby uzyskać dochód z dywidend? Jeśli tak, to możesz trzymać akcje przez wiele dekad. Czy może jednak aktywnie handlujesz akcjami BP? W takim razie ważne jest, abyś przeprowadził analizę i określił, kiedy mądrze jest ponownie sprzedać akcje.

Strategia na kupowanie akcji GP

Zanim zaczniesz kupować akcje BP ważne jest, abyś zastosował dobrą strategię inwestycyjną. W tym celu należy zbadać, czy dana akcja jest obecnie warta zakupu.

Mądrze jest w pierwszym kroku przeanalizować dokładnie cenę ropy. Firma taka jak BP osiąga znacznie lepsze wyniki, kiedy cena ropy jest wysoka. Czy uważasz, że cena ropy będzie w przyszłości rosła? Jeśli tak, to inwestycja w BP może być bardzo atrakcyjnym wyborem.

Jeśli chcesz kupić akcje na długi termin, to ważne jest, żebyś dokładnie sprawdził publikacje finansowe. Tutaj możesz również znaleźć harmonogram dywidend BP. Firmy regularnie wypłacają dywidendy, a Ty jako inwestor możesz na tym bardzo skorzystać.

Kiedy inwestujesz w akcje, to możesz przeprowadzać różne analizy. W zależności od wybranej przez Ciebie strategii polecamy jedną z poniższych analiz:

BP jako inwestycja, dzięki której możesz zarobić

BP może być dobrą inwestycją dla osób szukających akcji, które przynoszą dochód. Nawet w czasie kryzysu związanego z pandemią korona wirusem BP wypłacało dywidendę netto. W momencie pisania tego tekstu przy aktualnej cenie stopa dywidendy wynosi około 6%. Stopa dywidendy się zmniejszyła, ale istnieje duża szansa, że gdy nastaną lepsze czasy, ponownie wzrośnie.

Jednym z celów firmy jest również osiągnięcie pełnej neutralności pod względem emisji CO2 do roku 2050 i takie inwestycje w bardziej zrównoważoną przyszłość są niezmiernie ważne. Wielu analityków uważa, że przemysł naftowy wkrótce się skończy. W krótkiej perspektywie nie będzie to aż takie złe, jak się spodziewano, ale aktualnie, kiedy klimat staje się centralnym zagadnieniem, to ropa staje się coraz mniej istotna.

investing in BP

Największa konkurencja

BP jest jednym z największych państwowych, niezależnych koncernów naftowych. Inne firmy naftowe, które są również na tej liście to Chevron, Total, ExxonMobil, Shell i ConocoPhillips. Mądrze jest obserwować tych konkurentów, zarówno podczas dobrych, jak i złych czasów.

Sprawdzaj i obserwuj, jak radzą sobie różne firmy, szczególnie te, które są konkurencją. W ten sposób możesz ustalić, czy BP jest najbardziej atrakcyjnym wyborem inwestycyjnym.

Plan krok po kroku na zakup akcji BP

Aby dokonać zakupu akcji BP, wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków. W pierwszej kolejności musisz założyć konto u brokera. Broker jest stroną, która umożliwi Ci zakup lub sprzedaż akcji. Obecnie możesz skorzystać z opcji wypróbowania możliwości danego brokera za pomocą konta demonstracyjnego. Masz również możliwość bezpośredniego inwestowania określonej przez siebie sumy pieniędzy.

Następnie będziesz musisz wybrać punkt wejścia. Możesz bezpośrednio kupić akcje lub złożyć zlecenie. W przypadku zlecenia, otwierasz pozycję, gdy cena osiągnie określoną wartość. Rozsądnie jest inwestować w różnych momentach. W praktyce jednak bardzo trudno jest określić, czy cena jest na samym dole, czy też może na szczycie.

Kiedy już zajmiesz pozycję, to musisz pamiętać, że to jeszcze nie koniec, ponieważ musisz jeszcze ustalić strategię wyjścia. Czy inwestujesz w BP po to, żeby uzyskać dochód z dywidendy? Jeśli ta, to możesz trzymać akcje przez wiele długich dekad. Czy może aktywnie handlujesz akcjami BP? Wtedy ważne jest przeprowadzenie analizy i określenie, kiedy mądrze jest ponownie sprzedać akcje.

buy BP shares

Czym zajmuje się BP?

BP jest dużym, niezależnym od państwa koncernem naftowym. W przeszłości firma nosiła nazwę British Petroleum lub Amoco. Główna siedziba firmy znajduje się w Londynie i działa w około 70 różnych krajach. Ten ogromny koncern naftowy produkuje miliony baryłek ropy naftowej każdego dnia.

W 2017 roku udział BP wyniósł 20% całkowitej produkcji ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. BP odpowiadało również za około 30% produkcji rosyjskiego państwowego koncernu naftowego Rosnieft w roku 2017. BP przetwarza dużą część ropy naftowej w swoich rafineriach w których może być przetwarzane aż 1,9 mln baryłek ropy naftowej każdego dnia.

Ten koncern naftowy prowadzi działalność w różnych dziedzinach, między innymi w zakresie badań i produkcji energii elektrycznej, gazu, a także zajmuje się recyklingiem produktów.

Przyglądaj się bacznie konkurencji

Przed zainwestowaniem pieniędzy w akcje BP, warto zwrócić szczególną uwagę na konkurencję. Największym i najbardziej znanym konkurentem BP jest holenderska firma Royal Dutch Shell, a innymi większymi konkurentami jest amerykańska firma ExxonMobil oraz francuska firma Total.

Zawsze warto sprawdzać, jak finansowo radzą sobie inne konkurencyjne firmy. W ten sposób będziesz mógł przeanalizować, czy inwestycja w akcje konkurencji może być dużo bardziej atrakcyjna. Ważne jest również zbadanie czy BP wciąż może konkurować z innymi firmami.

Cena ropy naftowej

Akcje takie jak BP są zawsze silnie powiązane z ceną ropy naftowej. Należy pamiętać, że ta zależność nie zawsze sprawdza się w 100%: jeżeli cena ropy rośnie, ale firma nie funkcjonuje prawidłowo, to cena akcji BP może nadal spadać.

Jednak mimo to koncern BP wciąż utrzymuje się z ropy naftowej. Kiedy cena ropy jest atrakcyjna, rentowność BP może jeszcze bardziej wzrosnąć. Zastanawiasz się nad zainwestowaniem pieniędzy w BP? Jeśli tak, to dobrze będzie jeśli przyjrzysz się wizji firmy na przyszłość.

Możesz także zdecydować się na bezpośrednie inwestowanie w ropę jako towar. W tym artykule dokładnie omówimy, w jaki sposób można inwestować w ropę naftową tak, aby zarabiać pieniądze.

Oddziały BP w Holandii

BP prowadzi także aktywną działalność w Holandii. Od 2007 roku BP jest 100% właścicielem rafinerii ropy naftowej BP Rotterdam, a siedzibą tej spółki jest Europoort. Spółka posiada również swój oddział w Pernis. Rafineria ropy naftowej BP w Rotterdamie może przetworzyć dziennie nawet 400,000 baryłek. Co więcej, BP sprzedaje swoje produkty również w Holandii, w której znajduje się około 300 stacji benzynowych BP. Udział BP na rynku holenderskim wynosi aż 14%.

BP i przejście na energię

Obecnie zmiana klimatu jest jedną z najważniejszych kwestii – świat potrzebuje więcej energii, aby utrzymać swój szybki rozwój.  Jednocześnie istnieje zapotrzebowanie na mniejszą ilość emisji, więc w przyszłości emisje CO2 muszą zostać drastycznie ograniczone. Samo skupienie się na energii odnawialnej nie wystarczy, a emisje na całym świecie również powinny się zmniejszać. To właśnie dlatego BP stara się ciągle ulepszać swoje produkty.

Klienci BP mogą ograniczyć swoją emisję dzięki tym właśnie ulepszonym produktom. Dodatkowo należy wspomnieć, że BP redukuje emisje w swoich rafineriach i badają oni, czy jest możliwość odłączenia ciepła odpadowego z rafinerii w Rotterdamie. Dzięki temu przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe w tym regionie mogą wtedy korzystać z tego właśnie ciepła odpadowego. BP jest również aktywne w dziedzinie energii odnawialnej. Przykładowo BP w Holandii opracowuje i tworzy parki słoneczne.

Chociaż koncerny naftowe stają się co raz mniej popularne z powodu zwiększonego nacisku na zmiany klimatyczne, nadal jesteśmy bardzo uzależnieni od ropy naftowej, często również zwanej „czarnym złotem”. Czy uważasz, że dla firmy takiej jak BP istnieje jeszcze przyszłość? Jeśli tak, to może warto żebyś rozważył zainwestowanie pieniędzy w BP poprzez zakup ich akcji.

Firma o świetlanej przyszłości

W 2010 roku doszło do wybuchu i wycieku ropy naftowej z platformy wiertniczej Deep Water Horizon. Wydarzenie to bardzo zaszkodziło reputacji BP i od wielu lat musi wypłacać odszkodowania. Z roku na rok spłata roszczeń i kar maleje. BP wprowadziło również redukcje kosztów.

Jako inwestor możesz czerpać korzyści z podobnego kryzysu, reagując na niego w inteligentny sposób. Kiedy dochodzi do katastrofy, cena akcji często gwałtownie spada, a ty wtedy możesz otworzyć pozycję krótką. Kiedy otwierasz krótką pozycję, zarabiasz pieniądze, gdy cena akcji spada.

Inną strategią, którą możesz zastosować, jest szukanie nowego, atrakcyjnego momentu, kiedy możesz dokonać zakupu. W przypadku paniki rynki często reagują zbyt silnie. Możesz wykorzystać taki moment, żeby kupić akcje takie jak BP z dużą zniżką.

BP eksplozja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *