Jak kupić akcje Burger King (2024)? – inwestowanie w Burger King

Amerykańska spółka Burger King to międzynarodowa sieć restauracji szybkiej obsługi. W akcje Burger King można inwestować, kupując udziały spółki Restaurant Brands International. W tym artykule omówimy, jak inwestować w Burger King.

Jak kupić akcje Burger King?

Nie można bezpośrednio kupić akcji Burger King, ponieważ Burger King należy do spółki Restaurant Brands International. Przed zakupem tych akcji należy sprawdzić, jak radzi sobie spółka jako całość. Jeśli Burger King osiąga dobre wyniki, ale Tim Hortons odnotowuje straty, inwestycja może okazać się niekorzystna. Dlatego inwestowanie w Burger King nie jest takie proste.

Jednym z zagrożeń dla inwestycji w spółki z branży fast food jest zwiększony nacisk na zdrowy tryb życia. Fast foody powodują wiele problemów zdrowotnych na całym świecie. Coraz więcej osób jest świadomych zagrożeń związanych z fast foodami. Jednocześnie Burger King ma wiele możliwości znalezienia klientów w regionach wschodzących, takich jak Afryka. Dodatkowo, firma wychodzi naprzeciw nowym, bardziej świadomym zdrowotnie klientom, wprowadzając opcje wegetariańskie.

Najlepszym sposobem na inwestowanie w Burger King i inne spółki jest otwarcie rachunku u profesjonalnego brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Burger King bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Burger King przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jak obecnie przedstawia się kurs akcji Burger King?

Burger King jest częścią firmy Restaurant Brands International. Na poniższym wykresie można zobaczyć trend cen Restaurant Brands International. Możesz otworzyć pozycję inwestycyjną bezpośrednio za pomocą przycisków.

Dane firmy Burger King

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Burger King.

Analiza akcji Burger King

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży spółki Burger King należy dokładnie przeanalizować jej akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Burger King radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Burger King z ostatnich 5 dni

IW poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Burger King z ostatnich 5 dni:

Jak kształtuje się cena akcji Burger King w 2024?

Czy jesteś ciekawy, jak analitycy uważają, że Burger King poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że dane te są jedynie przewidywaniami dotyczącymi zmian cen Burger King i mogą się nie sprawdzić.

Co sprawia, że zakup akcji Burger King jest interesujący?

 • Globalnie rozpoznawalna marka: Kultowe menu i design Burger King są rozpoznawalne na całym świecie. To automatycznie przyciąga klientów w oparciu o rozpoznawalność marki.
 • Model franczyzowy: Burger King działa głównie poprzez franczyzę, co obniża ryzyko i pozwala Burger King korzystać ze stabilnego strumienia dochodów.
 • Innowacje: Burger King niedawno wprowadził burgery na bazie roślin, dzięki którym ma nadzieję przyciągnąć nowych klientów.
 • Inicjatywy cyfrowe: Inwestując w aplikację mobilną i opcje dostawy, firma dąży do zdobycia większego udziału w rynku.
 • Ekspansja: Burger King koncentruje się na rynku afrykańskim, który jest szybko rozwijającym się rynkiem.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Burger King?

 • Konkurencja: Burger King zmaga się z silną konkurencją ze strony McDonald’s, Wendy’s i Taco Bell.
 • Gospodarka: Kiedy gospodarka radzi sobie słabo, ludzie wydają mniej pieniędzy na jedzenie. Śmieciowe jedzenie pozostaje jednak popularną opcją, ponieważ jest stosunkowo tanie.
 • Reputacja: Jeśli reputacja Burger King zostanie nadszarpnięta przez słabą kampanię marketingową lub incydenty zatrucia pokarmowego, może to wywrzeć presję na wyniki firmy.
 • Zdrowie: W coraz większej liczbie krajów ludzie stają się bardziej świadomi wpływu ich diety na zdrowie.

Kto stanowi najpoważniejszą konkurencję dla Burger King?

Jak kupić akcje Burger King?

Jeśli chcesz zainwestować w Burger King, możesz kupić akcje Restaurant Brands International. Kupując te akcje, inwestujesz również w Tim Hortons i Popeyes. W przyszłości możliwe będzie bezpośrednie nabycie akcji Burger King. Na przykład BurgerKing India planuje wejść na giełdę.

It is important to analyze the performance of all restaurants within Restaurant Brands International before buying shares. Once you are sure that you want to invest, you can take the following steps:

 • Otwórz rachunek obrotowy w zaufanym serwisie brokerskim
 • Aktywuj swój rachunek inwestycyjny, przesyłając kopię paszportu i adresu.
 • Wpłać wystarczające środki na swój rachunek inwestycyjny, aby zainwestować w Burger King
 • Wybierz akcje spółki Restaurant Brands International
 • Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i wybierz rodzaj zlecenia
 • Kliknij „Kup”, aby dodać akcje bezpośrednio do swojego portfela inwestycyjnego

Początki Burger King

Burger King Corporation została założona w 1954 roku przez dwóch studentów, Jima McLamore’a i Davida Edgertona. Studiowali oni w Cornell University School of Administration. Pomysł otwarcia restauracji typu fast-food zrodził się po tym, jak Jim McLamore odwiedził budkę z hamburgerami McDonald’s w San Bernardino w Kalifornii. 4 grudnia 1954 roku w Miami na Florydzie otwarto pierwszy lokal Burger King.
Kupowanie akcji Burger King

Międzynarodowa sieć restauracji

Burger King posiada około 18 700 lokalizacji w ponad 100 krajach. Ponad połowa z nich znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi. Istnieją również lokalizacje między innymi w Belgii, Holandii i Australii. Lokalizacje w Australii mają inną nazwę i nazywają się Hungry Jack’s. Większość tych lokalizacji jest własnością franczyzobiorców.

Plany ekspansji Burger King w Afryce

Pierwsze lokale Burger King w RPA zostały otwarte dopiero w 2013 roku. W 2018 roku Burger King ogłosił plany ekspansji w Afryce. W 2018 r. prowadzono rozmowy dotyczące otwarcia nowych placówek m.in. w Nigerii. Afryka jest niewątpliwie silnie rozwijającym się rynkiem, ponieważ populacja na kontynencie szybko rośnie, a standardy życia rosną. Przeważająca młoda populacja również pasuje do segmentu klientów Burger King. Dzięki ekspansji w Afryce Burger King wierzy, że może lepiej konkurować z McDonald’s, który ma 37 000 lokalizacji na całym świecie.

Czy uważasz, że to mądre posunięcie? Jeśli tak, to zakup akcji Burger King może być atrakcyjny.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *