Jak kupić akcje Subway (2024)? – inwestowanie w Subway

Amerykańska międzynarodowa sieć fast-foodów Subway sprzedaje głównie kanapki. Firma wyróżnia się na tle innych sklepów z kanapkami, umożliwiając klientom personalizację własnych kanapek. Czy jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje Subway? W tym artykule zbadamy, czy można kupić akcje Subway.

Jak inwestować w akcje Subway?

Obecnie nie jest możliwe inwestowanie w Subway, ponieważ jest to spółka prywatna. Jeśli firma wejdzie na giełdę w przyszłości, omówimy sposób zakupu akcji. Możesz jednak zainwestować w konkurentów, takich jak McDonald’s lu Burger King.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak kupować akcje, nasz artykuł na temat kupowania akcji będzie dla Ciebie wskazówką:

Co sprawia, że zakup akcji Subway jest interesujący?

  • Globalna obecność: Subway posiada tysiące restauracji na całym świecie. Rozpoznawalność marki przyczynia się do dalszego (przyszłego) wzrostu.
  • Model franczyzowy: Subway działa głównie w oparciu o model franczyzowy, który umożliwia firmie szybki rozwój i stabilne źródło dochodu.
  • Zdrowe opcje: Klienci mogą personalizować swoje kanapki i wybierać spośród zdrowych opcji, które są zgodne z aktualnymi trendami.
  • Nowe produkty: Subway regularnie wprowadza nowe produkty, w tym wrapy, sałatki i produkty śniadaniowe.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Subway?

  • Konkurencja: Branża fast-food jest wysoce konkurencyjna, a Subway musi znacznie inwestować w solidne kampanie marketingowe.
  • Zależność: Sukces Subway w dużej mierze zależy od wyników jego franczyzobiorców. Konflikty dotyczące kosztów lub polityki mogą negatywnie wpłynąć na wyniki.
  • Gusta konsumentów: Subway musi szybko reagować na najnowsze trendy żywieniowe, aby uniknąć utraty klientów.
  • Reputacja: Subway musi dołożyć wszelkich starań, aby chronić swoją reputację. Kwestie związane z bezpieczeństwem żywności mogą bezpośrednio zaszkodzić reputacji marki.

Jak kupować akcje Subway?

Niestety, nie można kupić akcji Subway, ponieważ spółka nie jest notowana na giełdzie. Subway jest obecnie prywatną własnością firmy o nazwie Doctor’s Associates. Jeśli Subway wejdzie na giełdę w przyszłości, możesz przeczytać najnowsze wiadomości na tej stronie!

Możesz rozważyć inwestycję w podobne akcje, takie jak:

Ważne jest, aby realizować inwestycje za pośrednictwem wiarygodnego brokera. Porównaj najlepsze opcje tutaj.

Historia Subway

Fred DeLuca chciał założyć sklep z kanapkami w 1965 roku, w wieku siedemnastu lat, aby sfinansować swoje studia medyczne. Poprosił Pete’a Bucka, przyjaciela rodziny, o pożyczenie mu pieniędzy. Buck zasugerował mu otwarcie sklepu z kanapkami z łodzi podwodnej.

Kanapka submarine to samodzielnie upieczony duży kawałek chleba, który klienci mogą dostosować do własnych potrzeb, dodając wybrane przez siebie składniki. Buck zdecydował się zainwestować 1000 dolarów w sklep z kanapkami. Wkrótce potem pierwszy sklep z kanapkami został otwarty w Bridgport w stanie Connecticut pod nazwą Pete’s Super Submarines.

Formuła Subway, która polega na dostosowywaniu przez klientów kawałka chleba z wybranymi przez nich składnikami, okazała się sukcesem. Liczba sklepów z kanapkami stale rosła. W 1974 roku DeLuca zdecydował się na model franczyzowy, który przyspieszył rozwój. W 1978 r. istniało już sto sklepów, a w 1988 r. otwarto tysięczny Subway.

Kup akcje Subway

Super Submarines Pete’a przeradza się w Subway

DeLuca wykorzystał kampanie radiowe do promocji swojej firmy, ale nie przyciągnęły one wielu nowych klientów. Odkrył, że Pete’s submarines brzmiały dla wielu słuchaczy jak Pizza Marine. Dlatego postanowił zmienić nazwę firmy na Pete’s Subway. W 1968 roku nazwa firmy została zmieniona na Subway.

Międzynarodowa sieć lokali

Subway otworzył również lokalizacje poza Ameryką Północną. Pierwszy międzynarodowy Subway został otwarty w Bahrajnie w 1984 roku. Pierwszy Subway w Holandii (Eindhoven) został otwarty w 2000 roku.

Obecnie Subway ma ponad 43 000 lokalizacji w ponad 111 krajach, przewyższając pod względem liczby placówek giganta fast-food McDonald’s. Dla konsumentów poszukujących niedrogiego jedzenia, świeże kanapki Subway stanowią zdrowszą alternatywę dla hamburgerów i frytek McDonald’s.

Produkty sprzedawane w Subway

Oprócz kanapek, Subway sprzedaje również wrapy, sałatki, ciastka, pączki, babeczki i angielskie muffiny. W amerykańskich lokalizacjach od 2006 roku sprzedają również pizze. Najlepiej sprzedającym się produktem w Subway jest BMT.

Kurczakowa afera w Subway

Pod koniec 2019 r. dwadzieścia organizacji prozwierzęcych z całego świata rozpoczęło kampanię przeciwko Subway. Zażądały one, aby sieć fast-food przestała używać kurczaków hodowanych fabrycznie. Według organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt, kurczaki mięsne wykorzystywane przez tę firmę cierpią w nieznośnych warunkach przez całe życie i w chwili śmierci. Poprzez swoje działania w różnych lokalizacjach, mają one na celu wywarcie nacisku na firmę, aby przyjęła najwyższe możliwe standardy dobrostanu kurczaków. Takie działania mogą wywierać presję na reputację firmy i cenę jej akcji.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *