Jak kupić akcje Carrefour (2024)? – inwestowanie w Carrefour

Chcesz zainwestować w akcje Carrefour ? W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje Carrefour. Możesz również sprawdzić najnowszą cenę akcji Carrefour tutaj.

Jak kupić akcje Carrefour?

Inwestycja w sieć taką jak Carrefour może być interesująca. Jedną z głównych zalet supermarketów jest to, że ludzie zawsze muszą jeść, nawet podczas spowolnienia gospodarczego. W rezultacie ceny akcji często nie spadają tak bardzo podczas kryzysu gospodarczego. Jednak nawet przy zakupie akcji Carrefour ważne jest, aby przeanalizować mocne i słabe strony akcji.

Ta tabela pokazuje, których brokerów można użyć do zakupu akcji Carrefour:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Carrefour bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Carrefour przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi obecna cena akcji Carrefour?

Jesteś ciekawy ceny akcji Carrefour? Na poniższym wykresie można natychmiast zobaczyć, jak kształtowała się cena akcji Carrefour w czasie. Możesz również otworzyć pozycję za pomocą przycisków.

Dane spółki Carrefour

Below, you can see the most essential company data of Carrefour.

Ceny akcji Carrefour z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Carrefour z ostatnich 5 dni:

Dlaczego warto kupować akcje Carrefour?

  • Dywersyfikacja: Carrefour oferuje zróżnicowaną gamę produktów i usług. Oprócz artykułów spożywczych, Carrefour sprzedaje również produkty elektroniczne i odzież.
  • Aktywność międzynarodowa: Carrefour działa w ponad 30 krajach, dzięki czemu problemy w jednym regionie mogą zostać zrównoważone dobrymi wynikami w innym regionie.
  • Zrównoważony rozwój: Carrefour kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój, co dobrze wpływa na reputację firmy.
  • Innowacyjność: Carrefour bada nowe technologie, które mogą przyczynić się do poprawy wyników firmy.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Carrefour?

  • Zależność od rynku europejskiego: Przychody Carrefour zależą od rynku europejskiego. Gdy gospodarka w Europie boryka się z trudnościami, może to mieć wpływ na rentowność firmy.
  • Konkurencja: Carrefour zmaga się z silną konkurencją. Jeśli konkurentom uda się przejąć udział w rynku, rentowność firmy może spaść.
  • Cyberbezpieczeństwo: Carrefour coraz częściej staje w obliczu ataków na swoje systemy, co stanowi ryzyko dla rentowności firmy.
  • Ryzyko związane z pracą: Carrefour jest pod presją, aby lepiej płacić i traktować swoich pracowników. Wzrost kosztów pracy może mieć wpływ na rentowność firmy.

Jak inwestować w akcje Carrefour?

Do inwestowania w akcje Carrefour potrzebne jest konto u brokera giełdowego. Konto brokerskie otworzysz w ciągu kilku minut. Będziesz jednak musiał aktywować konto, przesyłając kopię paszportu i adresu.

Po aktywacji konta możesz natychmiast zainwestować w akcje Carrefour. Wybierz akcje Carrefour w oprogramowaniu, a następnie wybierz jedno z następujących zleceń:

  • Zlecenie rynkowe: Kupujesz akcje bezpośrednio po aktualnej cenie.
  • Zlecenie z limitem: Kupujesz akcje po ustalonej cenie.

Należy pamiętać, że realizacja zlecenia może potrwać kilka sekund. Akcje Carrefour można sprzedać w dowolnym momencie.

Na temat spółki Carrefour

Carrefour, z siedzibą we Francji, zajmuje się głównie handlem detalicznym. Francuska nazwa firmy oznacza „skrzyżowanie”. Firma prowadzi sieć hipermarketów, supermarketów, sklepów typu convenience, hurtowni samoobsługowych i dyskontów. Firma oferuje również usługi e-commerce.

Ponieważ Carrefour prowadzi różne rodzaje sklepów i jest właścicielem różnych marek, inwestowanie w spółkę może być atrakcyjne. Kupując akcje Carrefour, stajesz się współwłaścicielem wszystkich tych firm.

Carrefour

Carrefour jest numerem 1 i numerem 2

Carrefour działa w ponad 30 krajach. Jako duży detalista, Carrefour jest numerem 1 w Europie i numerem 2 na świecie. Większość przychodów generowana jest we Francji (46,9%). Reszta przychodów generowana jest w Europie (27,7%), Ameryce Łacińskiej (18,2%) i Azji (7,2%). Ta dywersyfikacja sprawia, że Carrefour jest bardziej interesującą inwestycją.

Ponieważ Carrefour działa nie tylko w Europie, ryzyko jest zróżnicowane. Chociaż większość przychodów generowana jest w Europie, nowe rynki wschodzące mogą prowadzić do dalszego wzrostu w przyszłości. Może to być dobry powód do inwestowania w Carrefour poprzez zakup akcji.

Historia Carrefour

Grupa Carrefour została założona w 1958 roku. Trzej francuscy założyciele uczestniczyli w seminariach na temat handlu detalicznego w Stanach Zjednoczonych. W 1960 r. w Annecy we Francji otwarto pierwszy sklep typu convenience. Ten pierwszy sklep znajdował się w pobliżu skrzyżowania.

Pierwszy (europejski) hipermarket został otwarty w 1963 roku w Sainte-Genevíve-des-Bois. Hipermarket to dom towarowy i duży supermarket w jednym.

W kwietniu 1976 r. Carrefour rozpoczął sprzedaż produits libres. Carrefour sprzedawał 50 artykułów spożywczych, takich jak olej, makaron i ciastka w nieoznakowanych opakowaniach. Cena tych bezmarkowych artykułów spożywczych jest znacznie niższa, co czyni je atrakcyjną opcją dla konsumentów zwracających uwagę na cenę.

W 1989 r. Carrefour połączył się z Promodès, firmą znaną wówczas pod nazwą Continent. Ta grupa francuskich detalistów była jednym z głównych konkurentów na rynku francuskim.

Obecnie Carrefour koncentruje się na działaniach na rzecz lepszej żywności. Na przykład firma koncentruje się na ograniczaniu marnotrawstwa żywności i opracowywaniu produktów ekologicznych. Czy uważasz, że te społecznie odpowiedzialne strategie biznesowe mogą przyczynić się do osiągnięcia lepszych wyników? W takim razie zakup akcji Carrefour może być interesujący.

Czy warto kupować akcje Carrefour?

To, czy zakup akcji Carrefour jest interesujący, zależy w dużej mierze od osobistej sytuacji finansowej. Określ, czy uważasz, że Carrefour może nadal rosnąć i porównaj firmę z konkurencją. Pozwoli to określić, czy jest to dobry moment na zakup akcji Carrefour.

Carrefour działa na rynku o wysokim stopniu konkurencji, co oznacza, że supermarket musi stale wprowadzać innowacje. Jednak mocną stroną jest to, że Carrefour działa w wielu krajach, co obniża ryzyko związane z danym regionem. Kupuj akcje Carrefour tylko po przeprowadzeniu dokładnej analizy!

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *