Jak kupić akcje Walt Disney (2024)? Inwestowanie w akcje Disneya

Prawie każdy dorastał z historiami Walta Disneya . Filmy firmy są znane na całym świecie i prawie każda dziewczyna na świecie marzyła o życiu jako księżniczka Disneya. Zaowocowało to ogromnym sukcesem firmy. Czy Ty również chcesz czerpać korzyści z inwestowania w akcje Walta Disneya? Dowiedz się, jak kupić akcje Walt Disney i sprawdź ich aktualny kurs.

Jak kupować akcje Walt Disney?

Walt Disney może być interesującą spółką do kupienia, ponieważ rozrywka jest zawsze popularna, a firma wie, jak to wykorzystać. Rozsądne może być śledzenie najnowszych wydarzeń w firmie, aby kupić akcje we właściwym czasie. Na przykład atrakcyjne może być kupowanie akcji przed premierą nowego, popularnego filmu Walta Disneya.

Akcje Walt Disney można kupić bezpośrednio u jednego z tych brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Walt Disney bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Walt Disney przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Czy mądrze jest inwestować w akcje Walta Disneya?

Mocną stroną akcji Walta Disneya jest dywersyfikacja ryzyka, która jest już wbudowana w akcje. Posiadając akcje Walt Disney, inwestujesz w przemysł filmowy, ale także w parki rozrywki. Ponadto nowa usługa streamingowa firmy, Disney+, również przyczynia się do wyników firmy. Disney stara się konkurować z Netflix oferując swoje klasyki wyłącznie na platformie Disney+.

Wygląda na to, że Disneyowi udało się przyciągnąć użytkowników nowymi wydaniami na platformie. Kiedy Disney wydał 75 milionów dolarów na zakup filmu Hamilton, aplikacja Disney+ została pobrana 752 000 razy. Teraz, gdy kupili również prawa do różnych znanych franczyz, mogą tworzyć interesujące treści. Przykładem tego jest seria Star Wars „The Mandalorian„.

Walt Disney regularnie omija również kino: filmy Mulan i Soul zostały wydane tylko na Disney+ za opłatą. To działanie również przyciągnęło do platformy wielu nowych użytkowników. Jeśli wierzysz w potencjał Disney+, zakup akcji Walt Disney może być atrakcyjny.

Sytuacja gospodarcza

Jednocześnie, inwestując w akcje Walt Disney, należy zwracać uwagę na globalną sytuację gospodarczą. Na przykład pandemia COVID-19 zmusiła parki rozrywki firmy do zamknięcia, co nie było dobre dla rentowności firmy.

Kiedy ludzie mają mniej pieniędzy do wydania, będą również bardziej skłonni do ograniczenia drogich wycieczek do Walta Disneya w przyszłości. Dlatego ważne jest, aby dokładnie rozważyć zalety i wady inwestowania w akcje Walta Disneya.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Walt Disney

 • Sytuacja ekonomiczna: Walt Disney jest silnie uzależniony od wydatków konsumentów. Gdy gospodarka radzi sobie słabo, rentowność firmy może spaść.
 • Konkurencja: Walt Disney zmaga się z silną konkurencją w branży usług streamingowych i parków rozrywki.
 • Zależność od własności intelektualnej: Sukces Disneya w dużej mierze zależy od jakości postaci i historii, które produkuje. Jeśli Walt Disney nie uruchomi nowych udanych franczyz, jego sukces może być zagrożony.
 • Rosnące koszty: Koszty operacyjne Walt Disney gwałtownie rosną, szczególnie w przypadku parków rozrywki.
 • Zależność od współpracy: Sukces Walt Disney w dużej mierze zależy od współpracy z kinami i telewizją.

Kto stanowi konkurencję dla Walta Disneya?

Jak inwestować w akcje Walt Disney?

 • Otwórz konto u wiarygodnego brokera: najpierw otwórz konto u brokera giełdowego, u którego możesz inwestować w akcje Walt Disney.
 • Aktywuj swój rachunek: możesz natychmiast aktywować swój rachunek inwestycyjny, przesyłając kopię paszportu i dowód adresu zamieszkania.
 • Wpłata środków: po aktywacji rachunku akcji można bezpośrednio wpłacić środki z rachunku bankowego na rachunek maklerski.
 • Wybierz udział: następnie wybierz udział Walt Disney na platformie transakcyjnej.
 • Wybierz typ zlecenia: możesz wybrać pomiędzy zleceniem rynkowym a zleceniem z limitem ceny. W przypadku zlecenia rynkowego kupujesz akcje Walt Disney bezpośrednio po obowiązującej cenie, a w przypadku zlecenia z limitem ceny ustalasz cenę, którą jesteś skłonny zapłacić.

Jaka jest obecna cena akcji Walt Disney?

Czy jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Walt Disney? Poniżej możesz zobaczyć wykres z ceną akcji Walt Disney. Za pomocą przycisków możesz szybko handlować akcjami Walt Disney.

Informacje o firmie Walt Disney

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Walt Disney.

Analiza akcji Walt Disney

Przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji Walt Disney ważne jest dokładne przeanalizowanie akcji. W poniższym przeglądzie można zobaczyć rozwój ceny akcji Walt Disney w minionym okresie.

Ceny akcji Walt Disney w ostatnich 5 dniach

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Walt Disney z ostatnich 5 dni:

Co stanie się z kursem akcji Walt Disney w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co przewidują analitycy dla Walt Disney w 2024 i kolejnych latach? Z pomocą danych Alpha Vantage połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ruchu cen akcji Walt Disney, a prognoza ta może się nie spełnić.

Na temat Walt Disney

Walt Disney, formalnie znany jako The Walt Disney Company, jest jedną z największych firm medialnych na świecie. Walt Disney i jego brat Roy Oliver Disney założyli firmę w 1923 roku pod nazwą The Disney Brother Studio.

Dopiero w 1986 roku firma została przemianowana na Walt Disney Productions. Główna siedziba firmy znajduje się w Glendale w Kalifornii.

Cztery wydziały firmy Walt Disney

Od 2018 roku Walt Disney został podzielony na cztery dywizje:

 • Walt Disney Studio Entertainment zajmuje się głównie produkcją muzyki i filmów.
 • Walt Disney Parks, Experiences, and Consumer Products zarządza parkami rozrywki.
 • Radio i telewizja są rozwijane w ramach Media Networks.
 • Produkty konsumenckie i gry są częścią Direct-to-Consumer and International.

Parki rozrywki Disneya

Walt Disney jest znany na całym świecie ze swoich popularnych parków rozrywki. Pierwszym parkiem tematycznym był Disneyland Resort w Kalifornii (1955). Później Disney otworzył Walt Disney World Resort na Florydzie (1967), Tokyo Disney Resort (1983), Walt Disney Paris (1992), Hong Kong Disneyland Resort (2005) i Shanghai Disney Resort (2015).
Walt disneyPrzejęcia spółek dokonane przez Walt Disney

Walt Disney przejął kilka firm. W 2008 roku Walt Disney nabył Lucasfilm Ltd od George’a Lucasa za cztery miliardy dolarów. Dzięki temu przejęciu Disney nabył prawa do Gwiezdnych Wojen i Indiany Jonesa. Disney zdecydował się wydać filmy Star Wars, takie jak The Force (2015) i The Last Jedi (2017).

W 2017 roku Walt Disney przejął część działalności 21st Century Fox. Wraz z przejęciem Walt Disney przejął domy produkcyjne i ponad 400 studiów filmowych. Czy uważasz, że te przejęcia będą miały pozytywny wpływ na kurs akcji spółki? W takim razie zakup akcji Walt Disney może być atrakcyjny.

Groźba przejęcia przez Comcast

Comcast, największa firma kablowa w Stanach Zjednoczonych, chciała przejąć Walt Disney w 2004 roku z ofertą 66 miliardów dolarów. Oferta ta została jednak odrzucona, po czym Comcast zdecydował się wycofać swoją ofertę.

Czy warto kupować akcje Walta Disneya?

Ze względu na różne źródła dochodów, Walt Disney może być interesującą inwestycją. Firma zarabia dużo pieniędzy na swoich filmach i usługach streamingowych, a także jest właścicielem kilku odnoszących sukcesy parków rozrywki. Ponieważ Walt Disney jest silną marką, firma jest rozpoznawalna na całym świecie i generuje przychody ze wszystkich kontynentów.

Ważne jest jednak, aby uważnie obserwować konkurencję, ponieważ jest ona intensywna. Pojawia się coraz więcej firm streamingowych, z którymi Walt Disney musi konkurować. Parki rozrywki również zmagają się z dużą konkurencją, a wraz z rosnącymi kosztami coraz ważniejsze staje się przyciąganie klientów.

Ostatecznie ważne jest, aby przeprowadzić dokładną analizę przed zakupem akcji Walt Disney. W ten sposób można określić, czy akcje pasują do strategii inwestycyjnej.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *