Jak kupić akcje Coca-Coli (2024)? – inwestować w Coca-Cola

Coca-Cola jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych marek na świecie. Z wyjątkiem mieszkańców Korei Północnej i Kuby, każdy wypił kiedyś szklankę Coca-Coli. Czy chcesz zainwestować w tę odnoszącą globalne sukcesy firmę? W tym artykule dowiesz się, jak kupować akcje Coca-Coli!

Jak kupić akcje Coca-Coli?

Chcesz kupić akcje Coca-Cola Company? W poniższej tabeli możesz zobaczyć, u których brokerów możesz kupić akcje Coca-Coli:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Coca-Cola bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Coca-Cola przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Coca-Coli?

Czy jesteś ciekawy najnowszych zmian cen akcji Coca-Coli? Na poniższym wykresie możesz sprawdzić cenę akcji Coca-Coli. Możesz również otworzyć pozycję bezpośrednio za pomocą przycisków.

Dane spółki Coca-Cola

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Coca-Cola.

Analiza Coca-Coli

Zanim zdecydujesz, czy chcesz kupić, czy sprzedać Coca-Colę, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Coca-Cola rozwijała się w minionym okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Coca-Coli z ostatnich 5 dni:

Jaka będzie cena akcji Coca-Coli w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o Coca-Coli w [roku] i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że dane te stanowią jedynie przewidywania dotyczące rozwoju kursu akcji spółki Coca-Cola i nie muszą się sprawdzić.

Dlaczego warto inwestować w akcje Coca-Coli?

Silna marka

Niektórzy żartobliwie mówią, że Pepsi to marka, którą wybiera się „gdy nie ma Coca-Coli”. Dzięki sprytnym kampaniom marketingowym firmy, wiele osób darzy tę markę ciepłymi uczuciami.

Coca-Cola współpracuje z Walt Disney, co oznacza, że Coca-Cola jest sprzedawana w parkach rozrywki. Ponadto firma sponsoruje różne duże firmy sportowe, co również przyczynia się do zwiększenia świadomości marki.

Stosunkowo bezpieczna inwestycja

Różnorodność w firmie jest również dobrym powodem do inwestowania w akcje Coca-Coli. Asortyment Coca-Coli składa się z różnych marek, takich jak Fanta i Minute Maid. W sumie Coca-Cola posiada nie mniej niż 500 różnych marek, które przemawiają do różnych klientów. Firma jest również aktywna w 200 różnych krajach, co zapobiega wywieraniu presji na wyniki firmy przez problemy regionalne.

Właśnie ze względu na tę dywersyfikację, szansa na bankructwo Coca-Coli jest minimalna. Znajduje to również odzwierciedlenie w wynikach firmy: w ciągu ostatnich 20 lat Coca-Cola zawsze osiągała dobre wyniki finansowe. Sprawia to, że inwestycja w akcje Coca-Coli jest bardzo stabilna, co jest interesujące dla inwestorów, którzy chcą jak najbardziej zminimalizować ryzyko.

Silny łańcuch produkcyjny i reputacja

Kolejnym dobrym powodem do zakupu akcji Coca-Coli jest silny łańcuch produkcji i dystrybucji, który firma stworzyła. Zatrudniając ponad 150 000 pracowników, firma może dostarczać swoje napoje nawet do najbardziej odległych zakątków świata. Ta genialna sieć jest wspierana przez sprytną reklamę, taką jak coroczne wykorzystywanie Świętego Mikołaja jako maskotki.

Coca-Cola pracuje również nad poprawą swojej reputacji, wspierając różne organizacje charytatywne. Firmy odpowiedzialne społecznie mogą przyciągnąć więcej klientów, co oczywiście pozytywnie wpływa na zyski firmy. Coca-Cola reaguje na najnowsze trendy i pracuje nad recyklingiem i ponownym wykorzystaniem materiałów opakowaniowych w jak największym stopniu.

Stabilna dywidenda

Ostatnim mocnym argumentem przemawiającym za zakupem akcji Coca-Coli jest stabilna dywidenda. Coca-Cola wypłaca coraz wyższe dywidendy od 58 lat. Sprawia to, że akcje te są bardzo odpowiednie dla inwestorów, którzy chcą budować stabilny dochód dzięki swoim inwestycjom.
Inwestowanie w Coca Cola.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Coca-Coli?

Zdrowie i reputacja

Inwestowanie i ryzyko są ze sobą naturalnie powiązane: Coca-Cola nie jest tu wyjątkiem. Reputacja dużej firmy, takiej jak Coca-Cola, może szybko ulec pogorszeniu. Na całym świecie staje się coraz bardziej jasne, że napoje bezalkoholowe, takie jak Coca-Cola, przyczyniają się do epidemii otyłości. W miarę jak ludzie stają się tego coraz bardziej świadomi, marki napojów bezalkoholowych, takie jak Coca-Cola, będą osiągać gorsze wyniki. Pytanie brzmi zatem, czy Coca-Cola może podbić rynek zdrowszymi alternatywami.

Konkurencja

Kolejnym ryzykiem związanym z inwestowaniem w akcje Coca-Coli jest silna konkurencja. Inwestując w akcje Coca-Coli, szczególnie ważne jest, aby mieć oko na korporację PepsiCo. Jeśli Coca-Cola straci pozycję lidera, może to mieć negatywny wpływ na jej wyniki finansowe.

Ograniczony wzrost

Inwestowanie w akcje Coca-Coli jest mniej atrakcyjne, jeśli szukasz akcji wzrostowych, które mogą przynieść wysokie zyski. Coca-Cola jest już dużą spółką, co sprawia, że trudno jest doświadczyć znaczącego wzrostu: firma działa już praktycznie we wszystkich krajach świata. Dlatego inwestycja w akcje Coca-Coli jest interesująca głównie dla osób poszukujących bardziej stabilnej inwestycji.

Jacy są najwięksi konkurenci Coca-Coli?

Chociaż Coca-Cola jest liderem rynku w sektorze napojów bezalkoholowych, firma nadal zmaga się z poważną konkurencją na całym świecie. Jednym z głównych konkurentów jest Pepsi. Chociaż Pepsi może nie pokonać Coca-Coli, jest na przykład liderem rynku napojów niegazowanych.

Inne mniejsze marki również konkurują z Coca-Colą. Ludzie piją tylko kilka litrów dziennie, więc każdy łyk od konkurenta jest szkodliwy dla firmy. Przykładami konkurencyjnych napojów są Lipton, Red Bull i Oasis. Jednak te mniejsze firmy nie są liderami rynku, więc zagrożenie jest ograniczone.

Nadal ważne jest, aby mieć oko na konkurencję, rozważając inwestycję w akcje Coca-Coli. Niewykluczone, że w przyszłości inne firmy mogą odebrać Coca-Coli udział w rynku, co nie byłoby korzystne dla kursu akcji.

Coca Cola akcje

Jak inwestować w akcje Coca-Coli?

Chętnie pomożemy Ci zacząć, gdy chcesz kupić akcje Coca-Coli. Z tego krótkiego przewodnika dowiesz się, jak samodzielnie inwestować w odnoszącą sukcesy firmę Coca-Cola.

Krok 1: Załóż konto u brokera

Zanim będziesz mógł kupić akcje Coca-Coli, musisz najpierw założyć konto u brokera internetowego. Broker to firma, która umożliwia konsumentom kupowanie i sprzedawanie akcji przez Internet.

Zawsze zaleca się wybranie opłacalnego brokera, aby uniknąć utraty dużej ilości pieniędzy w wyniku marnotrawstwa. Czy jesteś ciekawy, którzy brokerzy są najlepsi do kupowania akcji Coca-Coli? W naszym przeglądzie najlepszych brokerów możesz zobaczyć, gdzie możesz to zrobić:

Krok 2: Wybierz udział Coca-Coli

Na platformie transakcyjnej można łatwo znaleźć akcje za pomocą funkcji wyszukiwania. Wystarczy wpisać Coca-Cola, aby wyświetlić informacje o akcjach spółki. Następnie można nacisnąć przycisk kupna, aby złożyć zlecenie na giełdzie.

Krok 3: Wybierz typ zamówienia

W przypadku brokerów zawsze masz wybór między zleceniem rynkowym a zleceniem z limitem ceny. Jeśli kupujesz akcje długoterminowo, możesz wybrać zlecenie rynkowe. Dzięki zleceniu rynkowemu kupujesz akcje bezpośrednio po aktualnej cenie. Jesteś aktywnym inwestorem i chcesz kupować akcje tylko po określonej cenie? W takim przypadku możesz wybrać zlecenie z limitem ceny.

Krok 4: Oceń swoją inwestycję w Coca-Colę

Ważne jest, aby regularnie przeglądać swoje akcje. Określ, czy akcje Coca-Coli nadal pasują do Twojej strategii inwestycyjnej. Jeśli tak nie jest, można je łatwo sprzedać.

O firmie Coca-Cola Company

Prawie każdy wie, czym jest Coca-Cola: ten słodzony i gazowany napój bezalkoholowy jest znany na całym świecie i dostępny w prawie każdym kraju. Dwa kraje, w których nie można kupić Coca-Coli, to Kuba i Korea Północna.

W 1886 roku farmaceuta John Pemberton wyprodukował pierwszą Coca-Colę w Atlancie. W 1893 roku Coca-Cola została zarejestrowana jako znak towarowy. Coca-Cola jest postrzegana jako ucieleśnienie Stanów Zjednoczonych. Napój odnosi się do amerykańskiego snu i „jankeskiego imperializmu”.

Frank M. Robertson, księgowy Johna Pembertona, wymyślił nazwę Coca-Cola. Zapisując nazwę eleganckimi literami w swojej księdze, zaprojektował również elegancko ukształtowane litery.

Pochodzenie słynnej na całym świecie butelki Coca-Coli

W 1915 roku Coca-Cola zorganizowała konkurs, w którym uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować charakterystyczną butelkę. Butelka musiała być rozpoznawalna, nawet gdy rozbije się na kawałki na podłodze. Firma Root Glass Company wygrała konkurs w 1916 roku, co zaowocowało słynną butelką Coca-Coli.

Sekretny przepis i formuła

Sekretna receptura Coca-Coli składa się z połączenia siedmiu różnych smaków, określanych jako 7X. W muzeum Coca-Coli, „The World of Coca-Cola„, znajdującym się w Atlancie w USA, znajduje się sekretna formuła.
Coca Cola

Jakie są działania firmy Coca-Cola?

Pełna nazwa firmy Coca-Cola brzmi The Coca-Cola Company. Firma produkuje nie tylko słynny napój gazowany Coca-Cola. Sprzedaje także różne inne napoje, w tym wodę, soki i napoje dla sportowców. Coca-Cola produkuje nawet różne rodzaje herbaty.

Coca-Cola sprzedaje najwięcej napojów w Meksyku, Chinach i Brazylii. Jeśli rozważasz inwestowanie w akcje Coca-Coli, warto zwrócić uwagę na sytuację gospodarczą w tych regionach.

W 2018 r. Coca-Cola ogłosiła, że przejmie Costa Coffee za 3,9 mld GBP. Czy uważasz, że ta inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki spółki? Jeśli tak, zakup akcji Coca-Coli może być rozsądnym posunięciem.

Inwestycje Warrena Buffetta

Prawie każdy zna Warrena Buffetta, jednego z odnoszących największe sukcesy i najbogatszych inwestorów na świecie. Od 1987 r. Warren Buffett inwestuje w akcje Coca-Coli i nadal wydaje się mieć duże zaufanie do spółki. Kiedy cena akcji spada z powodu pogorszenia koniunktury na rynku, często kupuje więcej akcji. Obecnie posiada dziesięć procent akcji spółki.

Obawy dotyczące wpływu Coca-Coli na zdrowie

Napoje bezalkoholowe Coca-Coli nie mają reputacji zdrowych. Jeśli globalny trend w kierunku zdrowego stylu życia utrzyma się, może to negatywnie wpłynąć na sprzedaż Coca-Cola Company. Osobiście zdecydowałem się przestać pić napoje bezalkoholowe ze względu na wszystkie szkodliwe składniki, które zawierają.

Jednak nawet jeśli Coca-Cola stanie się mniej popularna, firma ma wiele zdrowszych alternatyw, na których nadal może zarabiać. Czy uważasz, że Coca-Cola będzie nadal sprzedawać wiele napojów w przyszłości? Jeśli tak, to zdecydowanie powinieneś rozważyć inwestycję w tę firmę!

Czy warto kupować akcje Coca-Coli?

Coca-Cola może być interesującą inwestycją, ponieważ oprócz Coca-Coli firma jest również właścicielem innych interesujących marek, takich jak Sprite i Fanta. Daje to Coca-Coli silną globalną pozycję i dużą kontrolę nad cenami. Firma znana jest również ze stabilnego wzrostu i wypłaca stabilną dywidendę.

Należy jednak pamiętać, że Coca-Cola jest silnie uzależniona od jednej branży. Firma stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony firm takich jak PepsiCo i Nestle i musi stale walczyć o największy udział w rynku. Ponadto firma musi stale monitorować swój łańcuch dostaw i zapewniać, że produkty docierają na czas na całym świecie.

Zakup akcji Coca-Coli z pewnością może być atrakcyjny, ale najpierw należy przeprowadzić dokładną analizę. Pozwoli to określić, czy warto kupić akcje Coca-Coli.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *