Jak kupić akcje Deutsche Bank (2024)? – inwestowanie w Deutsche Bank

Kupując akcje Deutsche Bank , inwestujesz w największy europejski bank. W tej analizie akcji przeczytasz wszystko, co musisz wiedzieć przed zainwestowaniem w akcje Deutsche Bank. Możesz również sprawdzić aktualny kurs akcji Deutsche Bank tutaj.

Jak kupić akcje Deutsche Bank?

Zanim kupisz akcje, musisz mieć zaufanie do przyszłości. Deutsche Bank podjął w przeszłości kilka błędnych decyzji. Czy uważasz, że firma ma lepszą wizję na przyszłość? W takim razie zdecydowanie możesz rozważyć zakup akcji Deutsche Bank.

Poniżej znajdziesz przegląd brokerów, u których możesz kupić akcje Deutsche Bank:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Deutsche Bank bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Deutsche Bank przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Deutsche Bank?

Jesteś ciekaw aktualnego kursu akcji Deutsche Bank? Poniżej znajdziesz cenę akcji tego interesującego banku.

Informacje o spółce Deutsche Bank

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Deutsche Bank.

Ceny akcji Deutsche Bank w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Deutsche Bank z ostatnich 5 dni:

Dlaczego inwestowanie w akcje Deutsche Bank może być interesujące?

Silna pozycja międzynarodowa

Silna pozycja międzynarodowa jest oczywiście dobrym argumentem za zakupem akcji Deutsche Bank. Bank jest największym europejskim bankiem, a szeroki zakres usług może służyć różnym typom klientów. Obejmuje to zarówno indywidualnych klientów prywatnych, jak i dużych zarządzających aktywami. Ta dywersyfikacja zmniejsza zależność banku od jednego rodzaju usług lub jednego konkretnego regionu.

Znana marka

Kolejną zaletą jest to, że marka Deutsche Bank jest bardzo dobrze znana. Rozpoznawalność jest ważnym czynnikiem sukcesu każdej firmy.

Ryzyko związane z zakupem akcji Deutsche Bank

Akcje cykliczne

Należy pamiętać, że akcje Deutsche Bank są bardzo cykliczne. Oznacza to, że akcje osiągają dobre wyniki, gdy gospodarka ma się dobrze. W czasach dobrej koniunktury banki mogą osiągać zyski z inwestycji i nie tracą pieniędzy na złych kredytach. Dlatego należy zachować ostrożność podczas inwestowania w akcje Deutsche Bank, gdy gospodarka osiąga słabe wyniki.

Bardziej rygorystyczne przepisy

Kolejnym ryzykiem, które dotyczy całego sektora bankowego, jest coraz bardziej rygorystyczne prawodawstwo. Banki muszą przestrzegać coraz większej liczby przepisów, a banki muszą ponosić wiele dodatkowych kosztów, aby zachować zgodność. Jest to również ryzyko dla Deutsche Bank. Jeśli bank popełni błąd, firma może spodziewać się wysokich kar.

Reputacja

Reputacja Deutsche Bank również doznała kilku niepowodzeń w przeszłości. Na przykład firma przeprowadziła różne wątpliwe inwestycje, otrzymała różne grzywny i przeszła poważną restrukturyzację. W dalszej części tej analizy omówimy te poszczególne wydarzenia bardziej szczegółowo.

Jak inwestować w akcje Deutsche Bank?

Zanim będziesz mógł kupić akcje Deutsche Bank, musisz przejść przez kilka kroków. W tej części artykułu omówimy, jak kupować akcje Deutsche Bank online.

Krok 1: Wybór brokera

Broker to firma, w której możesz kupować i sprzedawać akcje Deutsche Bank jako osoba fizyczna. U większości brokerów można utworzyć bezpłatne konto.

Jesteś ciekawy najlepszych maklerów giełdowych? W naszym przeglądzie brokerów możesz dowiedzieć się, który broker jest dla Ciebie najlepszy:

Krok 2: Wpłata pieniędzy

Następnie musisz zdecydować, ile pieniędzy chcesz zainwestować w akcje Deutsche Bank. U niektórych brokerów można inwestować w akcje Deutsche Bank już od 100 USD. Pozwala to zainwestować w ten znany bank nawet niewielką kwotę pieniędzy.

Krok 3: Złożenie zlecenia na akcje w Deutsche Bank

Gdy Twoje konto jest gotowe do realizacji inwestycji, możesz złożyć zlecenie na akcje. Możesz wybrać pomiędzy zleceniem rynkowym, w którym kupujesz akcje bezpośrednio po aktualnej cenie, a zleceniem z limitem ceny, w którym możesz ustalić cenę, po której kupujesz akcje.

Koszty ponoszone w związku ze zleceniem zakupu akcji są bardzo zróżnicowane: niektórzy brokerzy nie pobierają opłat transakcyjnych, podczas gdy inni pobierają wysokie koszty transakcyjne.

Krok 4: Oceń swoją inwestycję w Deutsche Bank

Po zakupie akcji Deutsche Bank ważne jest, aby uważnie obserwować swoją inwestycję. Możesz na przykład śledzić, czy Deutsche Bank nadal działa z zyskiem. Możesz także porównać bank z jego największymi konkurentami. Jeśli inwestycja nie pasuje już do Twojego planu inwestycyjnego, rozsądnym rozwiązaniem może być sprzedaż akcji Deutsche Bank.

Konkurencja Deutsche Bank

Deutsche Bank to międzynarodowy bank, który chce pozostać jednym z największych europejskich graczy. Konkurencja jest jednak silna, a bank będzie musiał wyprzedzić tych konkurentów.

Ale które banki są w rzeczywistości największymi konkurentami firmy? Zgodnie z naszą analizą, należy uważać na następujące inne firmy:

Przed zakupem akcji Deutsche Bank warto również przyjrzeć się akcjom tych banków. W ten sposób można sprawdzić, czy inwestowanie w akcje Deutsche Bank jest naprawdę najlepszą decyzją. Czy inny bank osiągnie lepsze wyniki w przyszłości? Wówczas lepszym rozwiązaniem może być zakup akcji tej spółki.

Reputacja w Deutsche Bank

Wątpliwe inwestycje

Deutsche Bank spotkał się z dużą krytyką za inwestycje w niektóre nieetyczne firmy. Na przykład 1,7 miliarda euro zainwestowano w firmy, które są winne wylesiania i łamania praw człowieka. Bank ma również kontakty z firmami Enzi i Bayer, które poważnie szkodzą środowisku.

Ponadto Deutsche Bank ma kontakty z firmami takimi jak Gazprom, Glencore i G4S, które są znane z łamania praw człowieka. Deutsche Bank zainwestował w firmy, które naruszają prawa człowieka lub szkodzą środowisku. Co więcej, aż 7 miliardów dolarów zostało zainwestowanych w firmy zajmujące się bronią jądrową.

Zrównoważonemu inwestowaniu poświęca się coraz więcej uwagi. Kiedy konsumenci zaczynają traktować priorytetowo odpowiedzialne operacje biznesowe, inwestycje takie jak te mogą zrujnować reputację firmy. Czy uważasz, że ludzie będą mniej skłonni do robienia interesów z Deutsche Bank, jeśli będzie on kontynuował te praktyki? W takim razie może lepiej odłożyć zakup akcji Deutsche Bank na później.

Grzywny zapłacone przez Deutsche Bank

Deutsche Bank musiał w przeszłości płacić różne grzywny. Na przykład w 2015 roku bank zapłacił grzywnę w wysokości około 2,3 miliarda dolarów brytyjskim i amerykańskim organom regulacyjnym.

W 2016 r. bank musiał zapłacić grzywnę za kredyty hipoteczne subprime, w które był zaangażowany. Bank zawarł ugodę z rządem USA na kwotę 7,2 mld USD, z czego 3,1 mld USD stanowiła grzywna. Reszta pieniędzy została wykorzystana na spłatę kredytów hipotecznych amerykańskich klientów.

Tego typu praktyki biznesowe nie są dobre dla reputacji banku. Cena akcji jest określana przez interakcję podaży i popytu między kupującymi i sprzedającymi na giełdzie. Gdy bank nadal angażuje się w podejrzane działania, może to negatywnie wpłynąć na cenę akcji. Należy o tym pamiętać przed zainwestowaniem w akcje Deutsche Bank.

O Deutsche Bank

Deutsche Bank został założony w 1870 roku w Berlinie. Główna siedziba banku znajduje się we Frankfurcie nad Menem. Deutsche Bank jest bankiem działającym globalnie, który koncentruje się głównie na rynku biznesowym. Bank składa się z trzech części, z których każda koncentruje się na odrębnych działaniach:

  • Corporate & Investment Bank koncentruje się na dużych korporacjach i handluje papierami wartościowymi i walutami obcymi.
  • Dział Private & Commercial Bank świadczy usługi bankowe dla osób fizycznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
  • Trzecia część to Asset Management, która obejmuje zarządzanie aktywami.

Deutsche Bank

Historia Deutsche Bank

W 1870 roku Deutsche Bank został założony w Berlinie w celu promowania finansowania handlu i niemieckiego eksportu. Bank miał ułatwiać stosunki handlowe między Niemcami, innymi krajami europejskimi i terytoriami zamorskimi. Bank otworzył biura m.in. w Szanghaju (1872), Londynie (1873) i Ameryce Południowej (1874-1886). Bank finansował również duże projekty, takie jak North Pacific Railroad w USA.

W 1918 r. niemieckie banki były w złym stanie finansowym, co doprowadziło do wielu likwidacji. W 1929 r. banki Deutsche Bank i Disconto-Gesellschaft połączyły się, co uczyniło go największym bankiem w Niemczech. Nazwa została zmieniona z powrotem na Deutsche Bank w 1937 roku.

W latach 1933-1945 Deutsche Bank odgrywał wątpliwą rolę. Firma była zaangażowana w likwidację żydowskich przedsiębiorstw, a w listopadzie 1938 r. uczestniczyła w 383 konfiskatach. Firma przyznała się również do udziału w budowie obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Po II wojnie światowej alianci nakazali podział banku na 10 banków regionalnych. Po fuzji w 1952 r. powstały trzy banki, które następnie w 1957 r. połączyły się w Deutsche Bank AG. W latach 70. bank rozszerzył swoją działalność na nowe regiony i otworzył nowe biura w Moskwie, Tokio i Londynie. Firma rozwijała się poprzez przejmowanie innych banków.

Czy powinieneś kupić akcje Deutsche Bank?

Inwestowanie w akcje Deutsche Bank może być interesującą opcją, ponieważ firma działa w ponad 70 krajach. Bank wyróżnia się na rynku walutowym, co odróżnia go od konkurencji. Bank jest również aktywny w różnych segmentach, co oznacza, że słabe wyniki w jednym segmencie mogą zostać zrównoważone dobrymi wynikami w innym.

Należy jednak pamiętać o ryzyku związanym z inwestowaniem w akcje Deutsche Bank. Firma jest niemal całkowicie zależna od jednej branży, więc słabe wyniki w sektorze bankowym mogą prowadzić do słabych wyników akcji. Co więcej, spółka była w przeszłości krytykowana za pranie brudnych pieniędzy i uchylanie się od płacenia podatków. Skandale te mogą prowadzić do grzywien i utraty reputacji, co może wywierać presję na cenę akcji.

Dlatego ważne jest, aby przeanalizować, czy akcje Deutsche Bank pasują do obecnego portfela inwestycyjnego. Zapewni to, że zakup akcji Deutsche Bank będzie mądrą decyzją.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *