Jak kupić akcje Colgate-Palmolive (2024)?

Colgate-Palmolive to doskonały przykład nieco nudnego towaru, który dobrze sobie radzi. Spółka zwiększa dywidendę od 50 kolejnych lat. W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje Colgate-Palmolive, kupując ich akcje.

Jak kupić akcje Colgate-Palmolive?

Jeśli szukasz stabilnych akcji ze stabilną wypłatą dywidendy, Colgate-Palmolive może być dobrym wyborem. Obie marki mają ugruntowaną pozycję na rynku, co sprawia, że ludzie często wybierają ich produkty automatycznie. Ponadto firma produkuje produkty, na które zawsze jest popyt, co sprawia, że inwestycja w akcje Colgate-Palmolive może być dobrą decyzją w każdych warunkach ekonomicznych.

Możesz kupić akcje Colgate-Palmolive u wiarygodnego brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Colgate-Palmolive! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Colgate-Palmolive bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Colgate-Palmolive przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Colgate-Palmolive?

Jesteś ciekaw, jak kształtuje się kurs akcji Colgate-Palmolive? Na poniższym wykresie możesz zobaczyć cenę, po której możesz kupić akcje Colgate-Palmolive:

Informacje o firmie Colgate-Palmolive

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o firmie Colgate-Palmolive.

Analiza zapasów Colgate-Palmolive

Zanim zdecydujesz, czy kupić, czy sprzedać akcje Colgate-Palmolive, niezbędna jest dokładna analiza akcji. W poniższym zestawieniu możesz zobaczyć, jak rozwijała się firma Colgate-Palmolive w minionym okresie.

Ceny akcji Colgate-Palmolive w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć ceny akcji Colgate-Palmolive z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena akcji Colgate-Palmolive w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co zdaniem analityków Colgate-Palmolive zrobi w 2024 i nadchodzących latach? Połączyliśmy prognozy analityków wykorzystując dane z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że ta liczba jest jedynie prognozą ruchu cen Colgate-Palmolive i ta prognoza może się nie sprawdzić.

Dlaczego kupowanie akcji Colgate może być interesujące?

 • Różnorodne produkty: dzięki bogatemu portfolio Colgate nie jest zbytnio zależny od jednego konkretnego produktu. Colgate oferuje produkty z zakresu higieny osobistej, pielęgnacji zwierząt i artykułów gospodarstwa domowego.
 • Sytuacja finansowa: Colgate ma dobrą pozycję finansową, co może czynić z niej atrakcyjną opcję dla inwestycji długoterminowych.
 • Globalna obecność: Colgate działa w ponad 200 krajach, co zmniejsza ryzyko inwestowania w firmę.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Colgate?

 • Uzależnienie od kluczowych rynków: większość przychodów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Problemy w tych regionach mogą wywierać presję na dochody.
 • Konkurencja: firma konkuruje z silnymi graczami, takimi jak Procter & Gamble, Unilever i Johnson & Johnson.
 • Koszty towarów: koszty towarów, takich jak ropa naftowa i olej palmowy, wpływają na rentowność firmy.

Jak inwestować w akcje Colgate?

 1. Otwórz konto u maklera giełdowego: najpierw potrzebujesz konta u wiarygodnego maklera giełdowego. Brokerzy umożliwiają osobom fizycznym handel akcjami po niskich opłatach transakcyjnych.
 2. Aktywuj swoje konto: aktywujesz swoje konto inwestycyjne, przesyłając kopię paszportu i adresu. Następnie możesz natychmiast wpłacić pieniądze na swoje konto giełdowe.
 3. Wybierz akcję: przejdź do akcji Colgate-Palmolive na platformie i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 4. Wyślij zlecenie na giełdę: naciśnij kup, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę.
 5. Oceń: możesz śledzić swoje wyniki w czasie rzeczywistym na platformie transakcyjnej brokera. Czy inwestycja nie pasuje już do Twojej strategii? Możesz sprzedać akcje Colgate-Palmolive w dowolnym momencie.

O firmie Colgate-Palmolive

Colgate-Palmolive sprzedaje markowe produkty z zakresu higieny osobistej, pielęgnacji zwierząt domowych, higieny jamy ustnej i artykułów gospodarstwa domowego.

Działająca na całym świecie firma generuje połowę swoich przychodów w Ameryce Północnej i Łacińskiej, przy czym Europa odpowiada za jedną szóstą jej przychodów. Udział sprzedanej karmy dla zwierząt domowych stanowi 15 procent całkowitych przychodów.

Kup akcje Colgate

Historia firmy

W Stanach Zjednoczonych William Colgate założył w 1806 roku William Colgate & Company. Firma, która znajdowała się na Dutch Street w Nowym Jorku i produkowała skrobię, świece i mydło.

Po śmierci ojca Samuel Colgate przejął firmę i zmienił nazwę na Colgate & Company. W 1873 roku firma wyprodukowała swój pierwszy zapachowy krem do rąk, aw 1896 roku wprowadziła na rynek pierwsze tubki pasty do zębów.

Pierwsze mydło Palmolive, wykonane w całości z oleju palmowego i oliwy z oliwek, zostało wyprodukowane w 1896 roku przez firmę B.J. Johnson Soap Company z siedzibą w Milwaukee w stanie Wisconsin. Ponieważ mydło było bardzo popularne, nazwa firmy została zmieniona na The Palmolive Company.

Po fuzji w 1926 roku z producentem mydła Peet Brothers, nazwa firmy została zmieniona na Palmolive-Peet Company. W 1928 roku zakupiono Colgate & Company, a nazwę zmieniono na Colgate-Palmolive-Peet Company. W 1953 Peet został usunięty z nazwy, a firma stała się znana jako Colgate-Palmolive Company.

Czy warto kupować akcje Palmolive-Colgate?

Istnieje wiele powodów, dla których inwestowanie w akcje Palmolive-Colgate może być interesujące. Na przykład firma ma długą historię i jest postrzegana jako dominujący gracz w branży dóbr konsumpcyjnych. Ponadto firma działa globalnie, co obniża ryzyko inwestycji.

Jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę ryzyko. Porównaj na przykład Palmolive-Colgate z jej konkurentami; który pozwala określić, czy Palmolive-Colgate jest relatywnie atrakcyjną inwestycją. Przede wszystkim nigdy nie zapominaj, że inwestowanie jest ryzykowne; inwestując w akcje Palmolive-Colgate, możesz stracić pieniądze.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *