Inwestuj za darmo w akcje i Forex

„Inwestowanie za darmo…” – wielu z nas powie, że to bujda na resorach, ale radzimy dobrze się nad tym zastanowić, ponieważ jest to jak najbardziej możliwe! Pewni brokerzy oferują bezpłatne inwestycje w udziały bez dodatkowych opłat ani ukrytych kosztów. Nie mylmy tego z darmowymi wersjami demo, oferowanymi przez rozmaite platformy. W niniejszym artykule przyjrzymy się z bliska miejscom, w których dokonasz bezpłatnych inwestycji.

Gdzie mogę zainwestować za darmo?

Rzucimy okiem na strony, umożliwiające w 100% darmowe inwestycje bez jakichkolwiek prowizji. Ponadto, zastanowimy się, dlaczego brokerzy decydują się na takie rozwiązania.

eToro: darmowe inwestowanie w akcje i kryptowaluty

Zdecydowana większość brokerów dolicza koszty transakcji. Wyjątkiem jest tutaj platforma eToro, oferująca możliwość handlu udziałami i kryptowalutami za darmo bez naliczania dodatkowych opłat.

To wszystko czyni z eToro wyjątkowo atrakcyjną platformę brokerską, pozwalającą na obrót mniejszymi kwotami. Ponadto, platforma również oferuje dostęp do darmowej i nieograniczonej wersji demo bez ponoszenia ryzyka. Skorzystaj z poniższego i przycisku i otwórz swoje konto eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Bezpłatne inwestycje w akcje eToro

Handel akcjami bez płacenia prowizji na eToro

 

Dlaczego eToro nie pobiera opłat od dokonywanych inwestycji?

Nabywanie akcji w ramach eToro jest całkowicie darmowe. Serwis nie pobiera żadnych dodatkowych opłat w nadziei, że przyciągnie tym więcej klientów, którzy chętniej skorzystają z pozostałych produktów znajdujących się w ofercie. Co więcej, eToro pozwala na aktywny handel kursami udziałów z wykorzystaniem kontraktów CFD.

Handel za pomocą dźwigni finansowych jest ściśle powiązana ze stopą procentową, a co za tym idzie, kontrakty CFD przynoszą większy zysk spółkom. Kontrakty CFD bez odsetek? Bez względu na to wciąż będziesz do przodu, dzięki bezpłatnym usługom od eToro. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat eToro? Przeczytaj naszą obszerną recenzję poświęconą temu szczególnemu brokerowi.

DEGIRO: inwestuj za darmo w niebywałym zakresie funduszy inwestycyjnych

DEGIRO to strzał w dziesiątkę, jeśli decydujesz się na zakup akcji znanych spółek, licząc się z dodatkową prowizją. Niemniej jednak DEGIRO oferuje również darmowe inwestycje w określone produkty. Obroty funduszami będącymi częścią tzw. selekcji premium (zwanej również selekcją podstawową) DEGIRO są całkowicie bezpłatne.

Do tej grupy zaliczają się powszechnie znane i szanowane fundusze. Jeśli fundusze inwestycyjne wzbudzają twoje zainteresowanie, DEGIRO może być dla Ciebie wodą na młyn. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby otworzyć darmowe konto na platformie DEGIRO:

Handel w ramach selekcji Premium na DEGIRO

Dlaczego inwestowanie w ramach selekcji premium jest bezpłatne?

To po prostu strategia zastosowana przez DEGIRO, mająca na celu przyciągnięcie większej ilości potencjalnych klientów. Bez względu na motywy, które za tym stoją, inwestowanie w różnorodne fundusze bez konieczności płacenia prowizji to łakomy kąsek.

Markets.com: bezpłatne nieograniczone demo

Obecnie portal Markets.com oferuje bezpłatne konto próbne, w ramach którego możesz przetestować wszystkie funkcje platformy, nie płacąc ani grosza. Markets.com to jeden z głównych graczy na rynku, jeśli chodzi o usługi brokerskie, tutaj między innymi możesz aktywnie handlować akcjami i walutami. Wbudowane funkcje analityczne i zaawansowane oprogramowanie błyskawicznie wprowadzą Cię w świat inwestycji. Kliknij tutaj i utwórz darmowe konto:

Dlaczego portal Markets.com oferuje bezpłatne demo?

Podobnie jak inne platformy oferujące bezpłatne wersje próbne, Markets.com również pragnie przykuć uwagę nowych klientów. Wersja demo umożliwia dogłębne przetestowanie wszystkich możliwości platformy. Twoja symulacja przyniosła zaskakująco dobre rezultaty? W takim razie z pewnością zdecydujesz się wpłacić depozyt na platformie Markets.com i rozpoczniesz tutaj swoją przygodę z inwestowaniem.

Czy bezpłatne inwestowanie jest rzeczywiście w 100% darmowe?

To zbyt piękne, żeby było prawdziwe… te słowa niczym mantra pojawiają się w naszych głowach za każdym razem, kiedy natrafimy na darmową usługę online. To samo tyczy się bezpłatnych transakcji inwestycyjnych. Na ogół takimi serwisami kierują ukryte motywy. Większość brokerów przyciąga w ten sposób potencjalnych klientów, którzy być może zdecydują się również na inne usługi z oferty.

Rozważając otwarcie darmowego konta, zawsze warto być świadomym ukrytych celów danej platformy. Wiadomo, istnieją portale, gdzie inwestowanie jest rzeczywiście bezpłatne, ale to wcale nie oznacza, że można bezgranicznie zaufać głoszonym sloganom. Należy skrupulatnie sprawdzić wszystko, co jest napisane małym druczkiem, aby nie pominąć żadnych „ukrytych” opłat, bo przecież nikt z nas nie chce obudzić się z przysłowiową z ręką w nocniku, ponosząc dotkliwe koszty „darmowych inwestycji”.

darmowe inwestowanie

Czy należy mi się bezpłatny bonus?

W przeszłości wielu brokerów oferowało swoim potencjalnym klientom tzw. bonus powitalny na dobry start. Niestety, to już tylko wspomnienia. Obowiązujące prawa, zasady i dyrektywy wyraźnie zakazują tego rodzaju praktyk w przypadku nowych inwestorów. Natrafiłeś ostatnio na bezpłatną ofertę bonusową? Lepiej trzymaj się z daleka od tego brokera! Takie gratyfikacje są jawnym naruszeniem prawa.

Komu najlepiej służą darmowe inwestycje?

Bezpłatne inwestowanie jest szczególnie atrakcyjne dla ludzi dysponujących stosunkowo małym kapitałem, ponieważ nabywanie udziałów w ramach ograniczonego budżetu przestaje być opłacalne w obliczu wysokich prowizji. Koszt wynoszący 3 USD w przypadku transakcji zawartej na 100 USD oznacza 3% straty. Niemniej jednak, kiedy inwestujesz 10.000 USD, to taka strata spadnie do 0,03%. Szansa na zysk 3% jest nieporównywalnie mniejsza niż uzyskanie zwrotu na poziomie 0,03%.

Jeśli planujesz obracać skromnymi kwotami, platformy oferujące bezpłatne transakcje mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Dzięki takim rozwiązaniom stajesz przed szansą na przyzwoity zwrot, mając zaledwie „parę groszy” w garści.

Dlaczego należy dokładnie przemyśleć koszty?

Warto zdecydować się na brokera, który nalicza stosunkowo małe prowizje. Koszty przeprowadzanych transakcji potrafią odcisnąć swoje piętno na zwrocie. Na dłuższą metę drogi broker wyciągnie od Ciebie tysiące Euro. Pragniesz dowiedzieć się, który serwis brokerski jest najbardziej opłacalny w twoim przypadku? Zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki, która w okamgnieniu zestawi koszty transakcji, naliczane przez poszczególnych brokerów:

Wskazówki odnośnie do bezpłatnych inwestycji

Jeśli chcesz, aby darmowa oferta rzeczywiście zagrała na twoją korzyść, musisz podejść do niej z głową! Poniższe kwoty pomogą Ci zorientować się, czy inwestowanie to twoja bajka. Jaka jest twoim zdaniem różnica pomiędzy zainwestowaniem 100, 1000 i 10.000 USD?

Podejdź uważnie i odpowiedzialnie do wersji demonstracyjnej. Nie śpiesz się, skrupulatnie przetestuj wszystkie możliwe funkcje i wkrocz do gry, dopiero kiedy posiądziesz odpowiednią wiedzę. Zapoznaj się z naszym samouczkiem naucz się inwestować korzystnie, znajdziesz tam mnóstwo cennych wskazówek, które pomogą ci podszlifować twoje umiejętności. Pamiętaj, praktyka poparta doświadczeniem czyni mistrza!

Informacje na temat handlu online

Skorzystanie z bezpłatnego demo na platformie Markets.com to bez wątpienia mądra decyzja! W ten sposób sprawdzisz, czy jesteś w stanie znaleźć swoje miejsce w świecie inwestycji online. Handlowanie przez Internet to źródło pokaźnych zysków dla wielu ludzi, jednakże nie wszystkim taka działalność ostatecznie wychodzi na plus.

Mając na uwadze ryzyko związane z branżą, skorzystaj ze swojej wersji demo w odpowiedzialny sposób. Unikaj stawiania wszystkiego na jedną kartę. Przeczytaj nasz artykuł naucz się, jak handlować i staraj się wyciągać wnioski zarówno ze swoich sukcesów, jak i porażek. W miarę ćwiczenia poczujesz, jak spekulacja wchodzi Ci w krew.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.