Jak kupić akcje Electrolux (2024)? – inwestowanie w Electrolux

Electrolux to dobrze znana szwedzka firma elektroniczna, do której należą popularne marki, takie jak AEG i Zanussi. Czy chcesz zainwestować w Electrolux, kupując jego akcje? W tym artykule możesz przeczytać o tym, jak inwestować w akcje Electrolux!

Jak kupić akcje Electrolux?

Czy wierzysz w przyszłość Electrolux? Elektronika firmy jest popularna, zwłaszcza jej produkty kuchenne. Akcje Electrolux można kupić u wiarygodnego brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Electrolux bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Electrolux przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto zainwestować w akcje Electrolux?

Electrolux zarządza kilkoma znanymi markami elektronicznymi. Firma jest aktywna na różnych rynkach, co zmniejsza ryzyko inwestycyjne. Electrolux jest również znany ze swoich innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, co pozwala mu wyprzedzać konkurencję.

Kolejnym pozytywnym aspektem inwestowania w akcje Electrolux jest to, że firma stale poszukuje atrakcyjnych firm do przejęcia. W rezultacie firma znacznie się rozwinęła z małego lokalnego gracza do międzynarodowego koncernu.

Jakie ryzyko wiąże się z zakupem akcji Electrolux?

Electrolux zmaga się z silną konkurencją i jest zależny od rynku europejskiego. Co więcej, sytuacja gospodarcza silnie determinuje, czy firma może osiągnąć dobre wyniki: gdy gospodarka jest słaba, ludzie wydają mniej pieniędzy na nowy sprzęt elektroniczny.

Kim są najwięksi konkurenci Electrolux?

Jaka jest cena akcji Electrolux?

Jesteś ciekawy, jak kształtuje się cena akcji Electrolux? Na poniższym wykresie można zobaczyć, po jakiej cenie można kupić akcje Electrolux:

Informacje o firmie Electrolux

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Electrolux.

Ceny akcji Electrolux w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Electrolux z ostatnich 5 dni:

Geneza Electrolux

W 1919 roku Elektro Mekaniska połączyła się z Lux, tworząc firmę Electrolux. W 1957 roku firma zmieniła nazwę na Electrolux. Obecnie Electrolux AB jest największym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego. Produkty firmy są sprzedawane pod takimi markami jak Electrolux, Zanussi i AEG.

Historia firmy Electrolux

W latach sześćdziesiątych firma borykała się z trudnościami. Według dyrektora generalnego firma pozostawała w tyle, ponieważ była zbyt mała w porównaniu do zagranicznych konkurentów. Dlatego firma musiała znacznie się rozwinąć. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Electrolux przejął wiele firm i stał się firmą rozpoznawalną na całym świecie.

Rynki Electrolux

Większość jej przychodów, około 60%, pochodzi ze sprzedaży urządzeń kuchennych. Sprzedaż pralek stanowi około 20% przychodów.

Najważniejszymi rynkami firmy są Europa i Ameryka Północna, z których każdy odpowiada za 30% całkowitej sprzedaży. Niezbędnym rynkiem jest również Ameryka Łacińska, która odpowiada za 20% całkowitej sprzedaży.

Electrolux zakup akcji

Spółki przejęte przez Electrolux

Zanussi i AEG to dwie firmy przejęte przez Electrolux. Przynosząca straty włoska firma Zanussi została przejęta w 1984 roku, a w 1992 roku przejęto dział AGD niemieckiej firmy AEG.

We wrześniu 2014 roku Electrolux ogłosił plany przejęcia działu AGD firmy General Electric za ponad 2,5 miliarda euro. Przejęcie wzmocniłoby pozycję firmy na rynku północnoamerykańskim.

Pojawił się jednak opór ze strony organów regulacyjnych. Przejęcie doprowadziłoby do zmniejszenia konkurencji na rynku AGD. Electrolux zdecydował się anulować przejęcie w grudniu 2015 roku.

Odkurzacze wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i ponownie wykorzystanych

W 2020 roku Electrolux zrobił znaczący krok w kierunku obiegu zamkniętego urządzeń gospodarstwa domowego. Wspólnie ze Stena Recycling firma opracowała odkurzacz, który został wykonany w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i ponownie wykorzystanych. Części pochodzą ze zużytych komputerów, suszarek do włosów i odkurzaczy.

Takie zrównoważone urządzenia mogą mieć pozytywny wpływ na kurs akcji firmy, ponieważ inwestorzy coraz częściej traktują zrównoważony rozwój priorytetowo.

Czy warto kupić akcje Electrolux?

Electrolux jest dużym międzynarodowym producentem urządzeń gospodarstwa domowego, co czyni go potencjalnie interesującą inwestycją. Przed rozważeniem inwestycji warto porównać Electrolux z jego konkurentami.

Ponadto należy uważnie śledzić wyniki finansowe Electrolux. W ten sposób możesz określić, czy Electrolux jest dla Ciebie atrakcyjną inwestycją.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *