Jak kupić akcje Essity (2024)? – inwestowanie w Essity

Essity to znana szwedzka firma produkująca produkty higieniczne i zdrowotne. Chcesz zainwestować w Essity kupując akcje? W tym artykule omawiamy, jak inwestować w akcje Essity!

Jak kupić akcje Essity?

Jeśli chcesz kupić akcje Essity na dłuższą metę, możesz to zrobić za pośrednictwem brokera internetowego:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Essity bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Essity przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego warto zainwestować w akcje Essity?

 • Zróżnicowane produkty: Essity posiada zróżnicowane portfolio produktów higieny osobistej i prowadzi działalność w różnych krajach. Obniża to ryzyko inwestowania w Essity.
 • Silne marki: firma posiada wiele silnych marek, które są rozpoznawane przez jej lojalnych klientów.
 • Ekspansja: Essity ma duży potencjał ekspansji na nowe rynki, co może poprawić rentowność firmy.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę kupując akcje Essity?

 • Konkurencja: Essity stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony innych firm działających w tej samej branży.
 • Środowisko: kwestie takie jak wylesianie i zanieczyszczenie plastikiem mogą zaszkodzić reputacji Essity.
 • Zależność: firma jest zależna od rynków północnoamerykańskiego i europejskiego, co czyni ją podatną na negatywne zmiany gospodarcze w tych regionach.
 • Zrównoważony rozwój: firma została skrytykowana przez Greenpeace za praktyki nieprzyjazne dla środowiska.

Jacy są najwięksi konkurenci Essity?

Jak inwestować w akcje Essity?

 1. Otwórz konto u maklera giełdowego, który sprzedaje akcje Essity
 2. Wybierz akcje Essity i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 3. Kliknij kup, aby zainwestować bezpośrednio w akcje Essity.
 4. Pamiętaj, aby regularnie oceniać swoje inwestycje

O Essity

Essity to firma o znaczącej pozycji w dziedzinie produktów higienicznych i zdrowotnych. Firma opracowuje i produkuje zrównoważone produkty do higieny osobistej i chusteczki higieniczne, które są sprzedawane w około 150 krajach.

Znane marki tych produktów obejmują TENA, Libero, Libresse, Lotus, Tempo i Vinda. Jednorazowe produkty firmy obejmują bibułki, pieluszki dla niemowląt, podpaski higieniczne, wkładki higieniczne i plastry.

Główna siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie, w Szwecji.

Historia firmy

Ta szwedzka firma została założona w czerwcu 2017 roku. Do czerwca 2017 r. Essity była częścią firmy SCA, która została założona w 1929 r. jako przedsiębiorstwo leśne. W 1975 r. SCA przejęła Mölnlycke AB, europejskiego producenta jednorazowych produktów higienicznych. W 2015 r. SCA ogłosiła, że jej działalność w zakresie leśnictwa i higieny zostanie podzielona na dwa oddziały.

W 2016 r. SCA ogłosiła, że zostanie podzielona na dwie spółki notowane na giełdzie. Rozdzielenie działalności higienicznej zaowocowało utworzeniem Essity AB w 2017 roku. Spółka ta jest notowana na giełdzie w Sztokholmie.

Krytyka Essity

Essity jest drugim co do wielkości producentem papieru toaletowego i chusteczek higienicznych na świecie. W 2017 roku Greenpeace International przeprowadził badania dotyczące niszczycielskich praktyk tej firmy. Duże obszary dziewiczych lasów w Finlandii, Szwecji i Rosji są wycinane przez firmę w celu produkcji jej produktów, co niszczy siedliska zagrożonych gatunków i roślin.

Zastępowanie naturalnych lasów dużymi plantacjami negatywnie wpływa na rdzenne społeczności. Przykładowo, ich renifery mają coraz bardziej ograniczony dostęp do pastwisk. Według Greenpeace, Essity powinno pozostawić te ważne lasy nietknięte. Ponieważ zrównoważony rozwój staje się coraz bardziej krytyczny, może to wywierać presję na cenę akcji spółki takiej jak Essity. Dlatego też zaleca się ostrożność przy inwestowaniu w akcje Essity.

Zmniejszenie zużycia wody i energii w produkcji tkanek

W 2019 r. globalna firma Essity zajmująca się higieną i zdrowiem ogłosiła inwestycję o wartości 37 mln euro w zrównoważony zakład produkcji włókien alternatywnych. Technologia ta umożliwia produkcję wysokiej jakości produktów higienicznych na bazie słomy pszennej.

Słoma pszeniczna, produkt uboczny rolnictwa, jest surowcem zrównoważonym. Zrównoważone korzyści płynące z wykorzystania słomy pszennej obejmują znaczne zmniejszenie zużycia wody i energii.

Czy warto kupić akcje Essity?

Nie ma obiektywnej odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić akcje Essity. Konieczne jest dokładne porównanie mocnych i słabych stron akcji Essity. W ten sposób można określić, czy inwestowanie w akcje Essity jest interesujące. Nie zapominajmy, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *