Jak kupić akcje Ferrari (2024)? – inwestowanie w Ferrari

Czy rozważasz zakup akcji Ferrari ? W tym artykule możesz przeczytać, jak inwestować w akcje Ferrari. Możesz także porównać mocne i słabe strony w ramach analizy.

Jak kupić akcje Ferrari?

Ferrari jest warte dużo pieniędzy, ponieważ jest silną marką. Firma nie musi wydawać pieniędzy na reklamę: ludzie chcą mieć Ferrari, ponieważ jest „fajne”.

Ferrari osiąga tę reputację, czyniąc z niej markę ekskluzywną, co ogranicza jej rozwój. Podbijając nowe rynki i wypuszczając ekskluzywne, droższe modele, Ferrari wciąż osiąga wyższe przychody. Dlatego możesz rozważyć zakup akcji Ferrari. Ale jakie jest najlepsze miejsce do kupowania akcji Ferrari?

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Ferrari bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ferrari przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Ferrari?

Na wykresie możesz zobaczyć, jak zachowują się akcje Ferrari. Możesz także użyć przycisków, aby bezpośrednio inwestować w akcje Ferrari.

Dane firmy Ferrari

Poniżej znajdziesz najważniejsze dane firmy Ferrari.

Ceny akcji Ferrari w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć, jak zachowywała się cena akcji Ferrari w ciągu ostatnich 5 dni:

Dlaczego kupowanie akcji Ferrari może być korzystne?

 • Silna marka: samochód Ferrari jest wciąż marzeniem wielu chłopców.
 • Dywersyfikacja: Ferrari zarabia dużą część swoich pieniędzy, sprzedając odzież, akcesoria i zegarki.
 • Wysoka rentowność: dzięki wysokim marżom Ferrari udaje się co roku osiągać solidne wyniki finansowe.
 • Ograniczona podaż: ponieważ na rynku jest tylko kilka samochodów Ferrari, firma może żądać za nie wysokiej ceny.

Oto największe ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Ferrari

 • Koszty produkcji: produkcja samochodu Ferrari kosztuje dużo pieniędzy. Jeśli koszty będą nadal rosły, marża zysku może się zmniejszyć.
 • Podaż: Ferrari produkuje ekskluzywne samochody, co oznacza, że firma nie może szybko wprowadzić na rynek większej liczby samochodów. Ogranicza to potencjalną rentowność firmy.
 • Intensywna konkurencja: Ferrari konkuruje z innymi luksusowymi markami samochodów. Większość ludzi kupuje maksymalnie jeden luksusowy samochód, co oznacza, że spadająca popularność może wywierać presję na wyniki.
 • Zależność: rentowność Ferrari jest zależna od jednego konkretnego sektora.

Jacy są najwięksi konkurenci Ferrari?

 • Lamborghini
 • Porsche
 • Aston Martin
 • McLaren
 • Bugatti

Jak inwestować w akcje Ferrari?

 • Krok 1: najpierw otwórz konto u brokera, w którym możesz inwestować w akcje Ferrari.
 • Krok 2: teraz aktywuj swoje konto inwestycyjne, weryfikując w pełni swoją tożsamość.
 • Krok 3: wpłać pieniądze ze swojego konta bankowego bezpośrednio na nowe konto giełdowe.
 • Krok 4: wybierz akcje Ferrari, aby otworzyć ekran zamówienia.
 • Krok 5: teraz wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i naciśnij kup. Gratulacje, właśnie otworzyłeś swoją pierwszą inwestycję w akcje Ferrari!

O firmie Ferrari

Enzo Ferrari zaczynał jako kierowca w Alfa Romeo w 1913 roku. W 1929 roku założył firmę Ferrari, która wówczas była zespołem wyścigowym. Dopiero w 1947 roku firma stała się producentem samochodów. W tym roku Ferrari wyprodukowało swoje pierwsze legalne tramwaje. Siedziba tego włoskiego producenta samochodów znajduje się w Maranello we Włoszech.

Kup akcje ferrari

Ferrari to ekskluzywna marka samochodowa.

Aby zapewnić tę ekskluzywność, każdego roku przez wiele lat produkowano nie więcej niż 7000 Ferrari. Produkcja nieznacznie wzrosła, co zmniejsza ekskluzywność marki.

Większy wolumen produkcji daje możliwość zwiększenia przychodów i osiągnięcia wyższych zysków.

Ponadto firma sprzedaje więcej samochodów na nowych rynkach. Liczba zamożnych ludzi w Chinach wzrasta, co pozwala firmie produkować więcej samochodów i sprzedawać je w tych rozwijających się regionach.

Rynek sprzedaży Ferrari

Około jedna trzecia z około 9 000 samochodów produkowanych każdego roku trafia do Ameryki Północnej i Południowej. W Europie najważniejszymi rynkami zbytu są Niemcy i Wielka Brytania. W 2018 roku w Chińskiej Republice Ludowej sprzedano 700 samochodów.

Produkty z marką Ferrari

Ta ekskluzywna marka samochodowa generuje przychody nie tylko ze sprzedaży samochodów, ale także ze sprzedaży różnych przedmiotów sygnowanych marką Ferrari. Należą do nich odzież, torby, perfumy, zegarki i modele w zmniejszonej skali. Istnieje wiele przedmiotów z nazwą Ferrari, które można kupić w specjalnych sklepach Ferrari w miastach takich jak Londyn, Barcelona, Rzym i Dubaj.

Ferrari zarabia dużo pieniędzy, ponieważ nazwa wiele znaczy dla wielu ludzi. Ludzie myślą, że samochód jest fajny i marzą o tym, żeby kiedyś go mieć. Kupując produkty tej marki, wciąż mogą poczuć się, jakby posiadali Ferrari. Ten rodzaj merchandisingu przynosi Ferrari dużo dodatkowych dochodów: ponad 30% całkowitych przychodów pochodzi ze sprzedaży tego typu przedmiotów.

Wzrosty wartości samochodów Ferrari

Piękne modele Ferrari często stają się klasykami z wysoką ceną. Na przykład kolekcjoner samochodów tej włoskiej marki musiałby zapłacić 1,5 miliona funtów za Ferrari F50, czyli o 328% więcej niż cena zakupu w 1995 roku.

Fiat Chrysler żegna się z Ferrari

Ferrari uniezależnia się po 47 latach. W 1969 roku Fiat kupił 50% udziałów Ferrari i zwiększył swój udział do 90% w 1988 roku. W 2016 roku FiatChrysler (FCA) sprzedał swoje udziały, co było bolesnym pożegnaniem, ponieważ Ferrari było lukratywną gałęzią Firma. FCA straciła aż 37% swojej wartości giełdowej, żegnając się z Ferrari.

IPO Ferrari

Ferrari weszło na giełdę w październiku 2016 r., wprowadzając 10% swoich akcji, czyli około 17,2 mln akcji, na giełdę nowojorską. Cena emisyjna akcji wynosiła 52 USD i wzrosła do prawie 56 USD w pierwszym dniu notowań. IPO zebrało łącznie 894,4 miliona dolarów.

Czy warto kupować akcje Ferrari?

Jeśli chcesz zainwestować w luksusową markę samochodów, Ferrari może być dobrym wyborem. Ze względu na duży popyt na samochody, marża zysku na każdej sprzedaży jest wysoka. Dodatkowo Ferrari to silna marka, a firma zarabia na sprzedaży dodatkowych akcesoriów.

Warto jednak śledzić konkurencję. Jeśli ludzie wolą kupować samochody innej marki, rentowność firmy może szybko spaść. Inteligentne jest również monitorowanie kosztów produkcji, ponieważ mogą one wpływać na rentowność firmy.

Przed zakupem akcji Ferrari ważne jest, aby przeanalizować, czy akcje pasują do Twojego portfela inwestycyjnego. Jeśli uważasz, że tak, możesz rozważyć inwestycję w akcje Ferrari.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *