Jak kupić akcje Burberry (2024) – inwestowanie w Burberry

Rozważasz inwestycję w akcje Burberry? Na tej stronie możesz przeczytać, jak kupować i sprzedawać akcje Burberry . Dodatkowo możesz sprawdzić aktualną cenę akcji Burberry.

Jak kupić akcje Burberry?

Czy chcesz kupić akcje Burberry na dłuższą metę? Możesz kupić akcje Burberry u wiarygodnego brokera:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Burberry! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Burberry bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Burberry przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Burberry?

Jesteś ciekaw aktualnej ceny akcji Burberry? Na poniższym wykresie możesz od razu zobaczyć, po jakiej cenie możesz kupować i sprzedawać akcje Burberry:

Informacje o firmie Burberry

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie Burberry.

Ceny akcji Burberry w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli możesz zobaczyć ceny akcji Burberry z ostatnich 5 dni:

Jakie są największe korzyści z inwestowania w akcje Burberry?

Burberry jest dobrze znaną marką w branży mody luksusowej i sprzedaje wysokiej klasy produkty z wysoką marżą zysku. Firma znana jest ze swojej innowacyjności i silnej sieci dystrybucji, co pozwala jej sprzedawać swoje produkty w dowolnym miejscu na świecie. Nawet w trudnych ekonomicznie czasach ludzie z wyższego segmentu nadal kupują drogie produkty, co może sprawić, że Burberry będzie ciekawą inwestycją.

Burberry rozwija się w Chinach. Chińczycy bardzo interesują się segmentem luksusowym, który może zwiększyć rentowność firmy. Może to być dobry powód do inwestowania w akcje Burberry.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę przy zakupie akcji Burberry?

Sprzedaż Burberry jest silnie uzależniona od rynków europejskich i azjatyckich. Firma musi konkurować z różnymi konkurentami, którzy dysponują dużymi budżetami marketingowymi. Dlatego ważne jest, aby porównać Burberry z konkurencją, gdy rozważasz inwestycję.

Jacy są najwięksi konkurenci Burberry?

Jak inwestować w akcje Burberry?

  • Krok 1: Wybierz brokera, u którego możesz kupować i sprzedawać akcje Burberry, odwiedzając tę stronę.
  • Krok 2: Otwórz konto, przesyłając kopię paszportu.
  • Krok 3: Wpłać pieniądze na swoje konto giełdowe za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego.
  • Krok 4: Wybierz akcje Burberry, wprowadzając znacznik BRBY.
  • Krok 5: Zbadaj akcje Burberry i określ kwotę, którą chcesz zainwestować.
  • Krok 6: Kliknij kup, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę.

O firmie Burberry

Kupowanie akcji Burberry

Brytyjski luksusowy dom mody Burberry projektuje i dystrybuuje odzież gotową, w tym kultowy trencz, buty, galanterię skórzaną, akcesoria modowe, okulary, kosmetyki i zapachy.

Firma pierwotnie koncentrowała się na odzieży outdoorowej, a obecnie jest aktywna na rynku mody. Ekskluzywna tkanina gabardyna, która jest wodoodporna iw pełni oddychająca, jest produkowana wyłącznie dla marki Burberry. Burberry jest spółką giełdową notowaną na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej siedziba główna znajduje się w Londynie w Anglii.

Zepsucie reputacji w Burberry

Zamieszki piłkarskie

W latach 70. wybuchły gwałtowne zamieszki piłkarskie, a reputacja Burberry została nadszarpnięta, ponieważ coraz częściej widywano piłkarskich chuliganów noszących ubrania Burberry.

Niesprzedana odzież, akcesoria i zniszczona odzież

W lipcu 2018 roku ujawniono, że Burberry zniszczył odzież, akcesoria i perfumy o wartości ponad 90 milionów funtów w ciągu ostatnich pięciu lat. Burberry twierdziło, że zrobiło to, aby chronić markę i zapobiegać kradzieży lub taniej sprzedaży przedmiotów.

Greenpeace zaprotestował przeciwko tej praktyce. Burberry twierdził, że energia wytwarzana podczas spalania przedmiotów została przechwycona, a zatem proces ten był przyjazny dla środowiska.

Jednak we wrześniu 2018 roku firma ogłosiła, że natychmiast przestanie palić niesprzedane przedmioty i zaprzestać używania w swoich produktach prawdziwego futra. Jeśli uważasz, że ten większy nacisk na zrównoważony rozwój może podnieść cenę akcji, zakup akcji Burberry może być interesujący.

Historia Burberry

W 1856 roku Thomas Burberry założył firmę Burberry i otworzył swój sklep w Basingstoke w hrabstwie Hampshire. W 1891 roku otwarto również sklep w Haymarket w Londynie.

Słynne logo „Equestrian Knight” z rycerzem na koniu zostało zaprojektowane w 1904 roku.

Kultowy trencz narodził się podczas I wojny światowej, kiedy angielscy oficerowie nosili go w okopach. Po wojnie trencz stał się popularny wśród ludności cywilnej.

Niezależna firma rodzinna

Burberry pozostawała niezależną firmą rodzinną do 1955 roku, po czym została przejęta przez Great Universal Stores (GUS) i weszła na giełdę. W 2005 roku GUS sprzedał pozostałe udziały i od tego czasu akcje spółki notowane są pod jej nazwą.

Dom mody Burberry chce przyciągnąć zamożnych chińskich klientów

Burberry chciałoby sprzedawać ubrania zamożnym chińskim klientom. Dlatego dom mody współpracuje z Tencent, chińskim właścicielem popularnej aplikacji do czatowania WeChat. W Chinach obie firmy będą eksperymentować z nowymi koncepcjami sklepów, które koncentrują się na mediach społecznościowych.

Otwarcie nowego sklepu w chińskim mieście Shenzhen to pierwszy krok w tej współpracy. Sklep będzie wyposażony w duże lustra, imponujące schody, dzieła sztuki i murale. Odwiedzający ten piękny sklep będą mieli ochotę zrobić selfie i opublikować je na WeChat.

W Chinach poziom dobrobytu wzrasta, a wielu Chińczyków uważa za ważne popisywanie się swoim statusem. Akcje Burberry mogą skorzystać na tym trendzie i może to być dobry powód do zakupu akcji Burberry.

Czy warto kupować akcje Burberry?

Segment luksusowy może być ciekawą inwestycją. Na całym świecie poziom dobrobytu wzrasta, a ludzie w gospodarkach wschodzących szczególnie lubią chwalić się swoim bogactwem. Jeśli firmie Burberry uda się zdobyć udział w rynku w nowych krajach, kurs akcji może dalej rosnąć.

Należy jednak wziąć pod uwagę ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Burberry. W przeszłości firma często otrzymywała negatywny rozgłos. Jeśli klienci przestawią się na inne marki, cena akcji firmy może znacznie spaść.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *