Jak kupić akcje Galapagos (2024) – inwestowanie w akcje Galapagos

Galapagos to holendersko-belgijska firma farmaceutyczna, która opracowuje różne obiecujące leki. Czy rozważasz inwestycję w akcje Galapagos? W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje Galapagos!

Jak kupić akcje Galapagos?

Jeśli chcesz kupić akcje Galapagos, dobrze jest sprawdzić, jak radzi sobie firma. Jeśli leki opracowywane przez Galapagos zostaną zatwierdzone, firma może osiągnąć wysokie zyski. Jeśli jednak tak się nie stanie, cena akcji może znacznie ucierpieć.

Ponadto należy dokładnie porównać leki Galapagos z lekami konkurencji. Jeśli konkurencja wprowadzi na rynek lepsze, nowe leki, udział Galapagos w rynku może się zmniejszyć. Jedną z zalet inwestowania w akcje Galapagos jest fakt, że ludzie potrzebują leków nawet w trudnych ekonomicznie czasach. W rezultacie cena akcji jest mniej wrażliwa na zmiany makroekonomiczne.

Szukasz wiarygodnego brokera do zakupu akcji Galapagos? Sprawdź poniższą tabelę, aby porównać różnych dostawców:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Galapagos bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Galapagos przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego inwestowanie w akcje Galapagos może być interesujące?

 • Obiecujące leki: Galapagos posiada kilka obiecujących leków w fazie rozwoju, które mogą generować dodatkowy dochód po ich zatwierdzeniu. Galapagos pracuje między innymi nad lekami na raka i choroby autoimmunologiczne.
 • Współpraca z innymi firmami farmaceutycznymi: Galapagos współpracuje z innymi dużymi firmami farmaceutycznymi w celu opracowywania i sprzedaży nowych leków. Zapewnia to Galapagos dostęp do większej ilości zasobów i pomaga firmie zdywersyfikować ryzyko.
 • Silne kierownictwo: Galapagos posiada silny zespół zarządzający, który rozumie kroki niezbędne do wprowadzenia nowych leków na rynek.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Galapagos?

 • Ryzyko związane z rozwojem: Opracowywanie nowych leków jest kosztowne i ryzykowne. Nie ma gwarancji, że leki przejdą pomyślnie badania kliniczne lub zostaną zatwierdzone przez FDA.
 • Konkurencja: Galapagos musi stawić czoła konkurencji ze strony innych firm farmaceutycznych opracowujących leki na te same choroby. Jeśli firmom tym uda się wcześniej wprowadzić na rynek dobry lek, Galapagos może stracić udział w rynku.
 • Przepisy: Przepisy dotyczące opracowywania i wprowadzania leków na rynek są rygorystyczne. Przepisy te zwiększają koszty opracowywania nowych leków.

Kim są najwięksi konkurenci Galapagos?

 • AbbVie
 • Amgen
 • AstraZeneca
 • Bristol-Myers Squibb
 • Eli Lilly
 • Gilead Sciences
 • Johnson & Johnson
 • Merck & Co.
 • Novartis
 • Pfizer

Jak inwestować w akcje Galapagos?

Możesz inwestować w akcje Galapagos za pośrednictwem nowoczesnego brokera online. Broker akcji to firma, która ułatwia handel akcjami Galapagos. Kliknij tutaj, aby bezpośrednio porównać najbardziej wiarygodnych maklerów giełdowych.

Po otwarciu i aktywacji konta możesz zacząć inwestować w Galapagos. Wybierz akcje Galapagos na platformie transakcyjnej i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Następnie wybierz kwotę, którą chcesz zainwestować i zdecyduj między zleceniem rynkowym a zleceniem z limitem. Możesz także użyć stop loss, jeśli chcesz automatycznie zamknąć inwestycję przy określonej stracie.

Gratulacje, otworzyłeś swoją pierwszą inwestycję w akcje Galapagos! Pamiętaj, aby logować się regularnie, aby ocenić swoje wyniki inwestycyjne.

Czym zajmuje się firma Galapagos?

Belgijsko-holenderska firma farmaceutyczna Galapagos specjalizuje się w odkrywaniu i opracowywaniu nowych leków. Firma opracowuje leki na schorzenia takie jak reumatyzm, łuszczyca, choroba Leśniowskiego-Crohna i mukowiscydoza. Jej główna siedziba znajduje się w Mechelen w Belgii, a dodatkowe lokalizacje w Leiden w Holandii i Romainville we Francji.

Galapagos akcje

Historia spółki

Galapagos was founded in 1999 as a joint venture between the Dutch biotechnology company Crucell and the Belgian pharmaceutical company Tibotec. In 1999, the company was named Galapagos Genomics and later changed its name to Galapagos BV.

Firma Galapagos została założona w 1999 roku jako spółka joint venture pomiędzy holenderską firmą biotechnologiczną Crucell i belgijską firmą farmaceutyczną Tibotec. W 1999 r. spółka została nazwana Galapagos Genomics, a następnie zmieniła nazwę na Galapagos BV.

Notowanie spółki Galapagos na giełdach papierów wartościowych

Akcje spółki są notowane na giełdach Euronext w Brukseli i Amsterdamie (od maja 2005 r.) oraz NASDAQ (od maja 2015 r.). Na giełdach tych akcje są notowane pod skrótem GLPG.

Spółki nabyte przez Galapagos

 • W 2006 roku przejęto firmę Proskelia w Romainville we Francji. Przejęcie to zapewniło firmie działalność badawczo-rozwojową i produkty na schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego, takie jak osteoporoza i przerzuty do kości.
 • W 2010 roku firma przejęła najnowocześniejszy ośrodek badawczy GSK w Zagrzebiu w Chorwacji. Centrum badawcze zostało przemianowane na Fidelta i obecnie działa jako oddział usługowy Galapagos.

Sprzedaż leków we współpracy z firmą Gilead

W 2017 r. firma Galapagos ogłosiła, że po zatwierdzeniu leku będzie sprzedawać lek filgotinib we współpracy z partnerem Gilead Sciences. Lek ten jest stosowany w leczeniu reumatyzmu.

Przed zainwestowaniem w akcje Galapagos warto zapoznać się z lekami, które nie zostały jeszcze zatwierdzone. Jeśli nowy lek o znaczącym potencjale zostanie zatwierdzony, może to znacznie poprawić wyniki firmy. W takim przypadku inwestycja w akcje Galapagos może być warta rozważenia.

Rozszerzenie współpracy z firmą Gilead

W lipcu 2019 r. firma Galapagos zawarła umowę o współpracy z Gilead Sciences. Umowa ta zapewnia Gilead Sciences wyłączność i wgląd we wszystkie główne leki opracowywane przez Galapagos. Gilead Sciences zapłacił 3,5 mld euro za tę umowę o współpracy.

Gilead Sciences nabył akcje Galapagos, zwiększając swój udział z 12,3% do 29%. Dzięki tej współpracy Galapagos może pozostać niezależną firmą i stwarza możliwości odkrywania i opracowywania nowych leków.

Czy uważasz, że ta współpraca będzie korzystna? W takim razie warto kupić akcje Galapagos.

2019: Cena akcji Galapagos gwałtownie rośnie

Rozszerzenie współpracy z amerykańską firmą Gilead, znaną ze swoich leków na HIV/AIDS, ma pozytywny wpływ na kurs akcji Galapagos. Po ogłoszeniu tej wiadomości 15 lipca 2019 r. kurs akcji Galapagos gwałtownie wzrósł.

Czy powinieneś kupić akcje Galapagos?

To, czy warto kupić akcje Galapagos, zależy w dużej mierze od osobistej sytuacji inwestora. Galapagos to przykład inwestycji wysokiego ryzyka i wysokiego zysku. Kiedy Galapagos wprowadza na rynek nowy, skuteczny lek, cena akcji może znacząco wzrosnąć. Opracowywanie leków jest jednak kosztowne, a w przypadku braku pomyślnych wyników, cena akcji Galapagos może również znaleźć się pod presją.

Poświęć trochę czasu na zbadanie różnych leków opracowywanych przez Galapagos. W ten sposób dowiesz się, na jakich etapach znajduje się firma i jak prawdopodobne jest, że Galapagos wprowadzi nowy produkt na rynek. Następnie określ, czy inwestycja w akcje Galapagos jest zgodna z Twoim obecnym profilem ryzyka.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *