Godziny handlu na giełdzie papierów wartościowych we Francji (2024)

Jakie są godziny otwarcia francuskiej giełdy papierów wartościowych lub Euronext Paris? W jakie dni giełdy papierów wartościowych we Francji są zamknięte?

Wskazówka: chcesz spróbować inwestowania we Francji? W takim razie otwórz darmowy rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia francuskiej giełdy papierów wartościowych?

Francuska giełda papierów wartościowych jest otwierana codziennie rano o 9:00 i zamykana o 17:30. Podobnie jak wszystkie inne giełdy, francuska giełda jest zamknięta w weekendy. Poza zwykłymi godzinami pracy często można handlować francuskimi akcjami w handlu przedrynkowym lub po godzinach. Koszty transakcji mogą być wyższe w tych godzinach.

invest france

W które dni giełda papierów wartościowych we Francji będzie zamknięta w 2023 roku?

Giełdy papierów wartościowych są otwarte przez większość dni w roku. Francuska giełda jest jednak zamknięta w specjalne święta. W te dni nie można inwestować we francuskie akcje. Ale w które dni francuska giełda jest zamknięta?

[Tabela id=38 /]

Jak widać, francuska giełda papierów wartościowych jest otwarta przez większą część roku. W porównaniu do wielu innych giełd, francuska giełda jest zamknięta przez ograniczoną liczbę dni.

Jakie są godziny otwarcia CAC 40?

CAC 40, czyli Cotation Assistée en Continu, to największy indeks giełdowy Euronext Paris. Indeks obejmuje 40 dużych spółek notowanych na francuskiej giełdzie. Indeks istnieje od 1988 r. i rozpoczął się od wyniku 1000 punktów. Inwestując na francuskiej giełdzie, inwestycja w CAC 40 może być całkiem interesująca. Ale jakie są godziny otwarcia CAC 40?

Godziny otwarcia CAC 40 są takie same jak zwykłej francuskiej giełdy papierów wartościowych. Można zatem inwestować w akcje CAC 40 między 9:00 a 17:30 w dni, w których giełda jest otwarta.

Gdzie można inwestować na francuskiej giełdzie?

Z takimi perełkami jak Carrefour, Renault, i Total, inwestowanie we Francji może być opłacalne. Chcesz inwestować we francuskie akcje lub w indeks CAC 40? W takim razie potrzebujesz konta u brokera, który umożliwia inwestowanie we Francji. Poniżej znajduje się przejrzysty przegląd najlepszych brokerów, u których można inwestować we Francji:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jeśli chcesz przeczytać szczegółowo o tym, jak inwestować we Francji, przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat francuskiej giełdy papierów wartościowych

Początki paryskiej giełdy sięgają 1563 roku, ale dopiero w 1639 roku powstał rzeczywisty rynek papierów wartościowych. Kobiety przez długi czas nie miały wstępu na giełdę. Widać, że to się zmieniło: w 2021 r. Delphine d’Amarzit została pierwszą kobietą na stanowisku dyrektora generalnego paryskiej giełdy.

Obecnie francuska giełda papierów wartościowych jest własnością Euronext.

Akcje na francuskiej giełdzie są sprzedawane w euro. Należy pamiętać, że wartość inwestycji może spaść, jeśli waluta użytkownika umocni się w stosunku do waluty francuskiej.

Francuska giełda papierów wartościowych znajduje się w Paryżu, stolicy Francji. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj.

Pełny adres to:

14, place des Reflets
92054 Paris La Defense Cedex

Można również skontaktować się z giełdą pod adresem [email protected] lub +46 8 405 60 00.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *