Godziny handlu na Giełdzie Papierów Wartościowych w RPA (JSE)

Republika Południowej Afryki to oczywiście wspaniałe miejsce na wakacje, gdzie można wybrać się na piękne safari. Kraj ten ma również jedną z najsilniejszych gospodarek w regionie. Może to sprawić, że inwestowanie w RPA będzie bardzo interesujące. Ale jakie są rzeczywiste godziny handlu na południowoafrykańskiej giełdzie? I w jakie dni giełda w Johannesburgu jest ponownie zamykana?

Jakie są godziny handlu na giełdzie w RPA?

Zanim zaczniesz inwestować w RPA, ważne jest, abyś dobrze zapamiętał godziny otwarcia giełdy. Poniżej możesz od razu zobaczyć, kiedy giełda jest otwarta:

  • Południowoafrykańska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 9:00 do 17:00 czasu lokalnego.
  • Południowoafrykańska giełda papierów wartościowych jest otwarta od ##T|7:00## do ##T|15:00## twojego czasu.

Godziny otwarcia JSE Limited i FTSE/JSE

Teraz znasz godziny otwarcia giełdy papierów wartościowych w RPA. Giełda nosi również nazwę JSE Limited. Czy wolałbyś handlować indeksem na giełdzie w RPA? W takim przypadku dobrym wyborem są wszystkie akcje FTSE/JSE lub indeks FTSE/JSE top 40. Godziny otwarcia tych indeksów są takie same jak na giełdzie w RPA.

Investing south africa

W jakie dni zamykana jest giełda w RPA w 2023 roku?

Giełda papierów wartościowych w RPA lub Johannesburgu jest otwarta tylko w dni powszednie. Istnieje również kilka innych dni, w których giełda jest tymczasowo zamknięta. Poniżej znajduje się aktualna lista dni świątecznych, w których giełda w RPA jest zamknięta:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
23 lutegoDzień Obrońców
8 marcaDzień Kobiet
1 majaŚwięto Pracy
9 majaDzień Zwycięstwa
12 czerwcaDzień narodowy

Wyraźnie widać, że istnieje szereg dni ustawowo wolnych od pracy, w które nie można inwestować w RPA. Chcesz aktywnie inwestować? Istnieje wiele innych giełd otwartych w wiele z tych lokalnych świąt!

Chcesz samodzielnie zainwestować w RPA?

Chcesz samodzielnie zainwestować w RPA? W takim przypadku ważne jest, aby zwracać uwagę na opłaty. Inwestycja w innym kraju może szybko stać się droższa niż inwestycja we własnym kraju. Poniżej możesz zobaczyć, u których brokerów możesz inwestować po najkorzystniejszych stawkach na giełdzie w RPA:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka waluta jest używana na giełdzie w RPA?

Akcje na południowoafrykańskiej giełdzie papierów wartościowych są notowane w randach południowoafrykańskich. Należy pamiętać, że wartość inwestycji może spaść, jeśli waluta inwestora umocni się w stosunku do waluty RPA.

Gdzie można znaleźć Południowoafrykańską Giełdę Papierów Wartościowych?

Południowoafrykańska Giełda Papierów Wartościowych znajduje się w Johannesburgu, stolicy Republiki Południowej Afryki. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj.

Pełny adres znajduje się tutaj:

JSE LimitedOne Exchange Square, Gwen LaneSandown, 2196 Republika Południowej Afryki.

Można również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem adresu [email protected] lub pod nr +27 11 520 7000.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *