Godziny otwarcia giełd w Indiach (Sensex)

Jeśli chcesz inwestować w Indiach, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy otwarte są giełdy. Na tej stronie znajdziesz godziny otwarcia giełd w Indiach?

Jakie są godziny otwarcia giełd w Indiach?

Inwestując w Indiach, napotkasz różne strefy czasowe. Jesteś ciekawy, w jakich godzinach otwierane są indyjskie giełdy? Poniżej możesz zobaczyć to w przejrzystym zestawieniu:

  • Giełda papierów wartościowych w Indiach otwiera się o 9:15 i zamyka o 15:30 czasu lokalnego.
  • Giełda papierów wartościowych w Indiach otwiera się o 5:45 i zamyka o 12:00 czasu polskiego.

Ze względu na różnicę czasu, aby zainwestować na giełdzie w Bombaju, będziesz musiał obudzić się wcześnie. Giełda jest otwarta od poniedziałku do piątku.
Investing in India

W które dni indyjska giełda będzie zamknięta w 2023 roku?

Rynki giełdowe są regularnie zamykane z powodu specjalnych świąt. W tych dniach handel na konkretnej giełdzie nie jest w ogóle możliwy. Jesteś ciekawy, w jakie dni nie można kupować akcji na indyjskiej giełdzie? Sprawdź poniższy przegląd:

DataŚwięto państwowe
26 styczniaŚwięto Republiki
7 marcaHoli
30 marcaRama Navami
4 kwietniaMahavir Jayanti
7 kwietniaWielki Piątek
14 kwietniaDr Baba Saheb Ambedkar Jayanti
1 majaDzień Maharashtry
28 czerwcaEid al-Fitr
15 sierpniaDzień Niepodległości
19 wrześniaGanesha Chaturthi
2 październikaMahatma Gandhi Jayanti
24 październikaDussehra
12 i 14 listopadaDiwali
27 listopadaGuru Nanak Jayanti
25 grudniaŚwięta Bożego Narodzenia

Jak widać, istnieje wiele specjalnych świąt, o których nie słyszeliśmy w świecie zachodnim. Inwestując w Indiach, ważne jest, aby wziąć te dni pod uwagę. Twoje zlecenia lub inwestycje pozostaną otwarte dłużej w takie dni.

Gdzie można samodzielnie inwestować na indyjskiej giełdzie?

Indie są jednym z krajów BRIC. Kraj ten przeszedł ogromny rozwój i istnieje duża szansa, że rozwój ten będzie kontynuowany. Inwestowanie w Indiach może być bardzo interesujące. Ale którzy brokerzy faktycznie pozwalają inwestować w indyjskie akcje? Poniżej znajdziesz przegląd brokerów wraz z aktualnymi kosztami transakcyjnymi:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Podstawowe informacje na temat indyjskiej giełdy papierów wartościowych

Główna giełda papierów wartościowych Indii znajduje się w Bombaju. Giełda ta nazywana jest również Indyjską Narodową Giełdą Papierów Wartościowych. Od 1994 r. jest to największa giełda papierów wartościowych w kraju.

Bombay Stock Exchange Sensitive Index, lub w skrócie BSE Sensex, to indeks składający się z trzydziestu największych akcji notowanych na Bombay Stock Exchange. Akcje wchodzące w skład tego indeksu stanowią około 40% całkowitej wartości indyjskiej giełdy. W indeksie dobrze reprezentowany jest sektor finansowy, a następnie sektor IT.

Przed zainwestowaniem w Indiach w indeks BSE Sensex ważne jest, aby wiedzieć, kiedy indeks jest otwarty. Godziny otwarcia indeksu pokrywają się z godzinami otwarcia indyjskiej giełdy. Oznacza to, że możesz handlować na BSE Sensex od 9:15 do 15:30 czasu lokalnego.

Indyjska giełda papierów wartościowych znajduje się w Bombaju. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Exchange Plaza, C-1, Block G
Bandra Kurla Complex
Bandra (E) Bombaj – 400 051

Można również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem [email protected] lub pod nr +91 22 2659 8100.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *