Godziny otwarcia giełd we Włoszech (Borsa Italiana).

W jakich godzinach czynna jest włoska giełda papierów wartościowych (Borsa Italiana) i w które dni jest ona zamknięta? Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania we Włoszech? Otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia włoskiej giełdy papierów wartościowych?

Na włoskiej giełdzie można handlować od 9 rano do 17:25 wczesnym wieczorem. Poza tymi godzinami nadal można składać zlecenia i handlować na rynku przedrynkowym lub pozarynkowym. Ten drugi jest wykonywany głównie przez profesjonalne strony, ale wraz z rozwojem platform brokerskich online, osoby prywatne coraz częściej z niego korzystają.

Godziny otwarcia FTSE MIB

FTSE MIB jest największym i najbardziej znanym indeksem giełdowym Borsa Italiana. Możesz łatwo handlować tym indeksem za pomocą brokera online. Godziny otwarcia FTSE MIB są takie same jak zwykłej włoskiej giełdy.

W które dni włoska giełda będzie nieczynna w 2023 roku?

Każdy czasem potrzebuje urlopu, a zwłaszcza kąpani w gorącej wodzie Włosi. Dlatego też włoska giełda papierów wartościowych lub Borsa Italiana jest zamknięta w kilka specjalnych dni. Poniżej znajduje się przegląd dni, w których włoska giełda jest zamknięta.

DataŚwięto państwowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 MajaŚwięto Pracy
15 sierpniaWniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Jak widać, włoska giełda papierów wartościowych jest otwarta przez większą część roku. Tylko w najbardziej znane święta specjalne giełda jest zamknięta. W te dni praktycznie nie będzie można handlować na żadnej giełdzie.
Investing in Italy

Jak inwestować na włoskiej giełdzie?

Jesteś przekonany o potencjale Włoch i chcesz sam zacząć inwestować w tym pięknym regionie? W takim razie potrzebujesz konta u brokera online. Broker online to strona, która umożliwia handel wszelkiego rodzaju papierami wartościowymi. Poniżej znajdziesz strony, do których możesz się zwrócić, aby zainwestować we Włoszech:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak inwestować we Włoszech, przeczytaj ten artykuł!

Informacje ogólne o włoskiej giełdzie papierów wartościowych

Borsa Italiana jest największą i najbardziej znaną giełdą papierów wartościowych we Włoszech. Obecnie giełda jest w całości własnością Euronext.

Giełda została założona w 1808 roku i od razu stała się publicznie dostępna. W tym czasie większość włoskich miast miała własną giełdę, ponieważ kraj nie był jeszcze zjednoczony.

Akcje na włoskiej giełdzie są notowane w euro. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja własna waluta umocni się w stosunku do waluty włoskiej.

Włoska giełda papierów wartościowych znajduje się w Mediolanie. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Piazza degli Affari 6
20123 Mediolan

Można również skontaktować się z giełdą pod adresem media.relations@borsaitaliana.it lub pod nr +39 390 272 4261.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *