Godziny otwarcia giełd w Portugalii (2024)

Chcesz poznać godziny otwarcia giełd portugalskich? Na tej stronie znajdziesz przejrzysty harmonogram pracy portugalskiej giełdy!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Portugalii? Otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia giełd w Portugalii?

Poniżej znajdują się godziny otwarcia giełd w Portugalii. Realizacja zleceń jest możliwa tylko od poniedziałku do piątku w podanych godzinach:

  • Portugalska Giełda Papierów Wartościowych otwiera się o 9:00 i zamyka o 17:30 czasu lokalnego.
  • Portugalska giełda otwiera się o godzinie ##T|09:00## i zamyka o godzinie ##T|17:30 czasu polskiego.

Godziny handlu dla Indeksu PSI-20

W Portugalii wyróżniamy PSI-20. PSI-20 to najpopularniejszy krajowy indeks giełdowy, obejmujący łącznie 20 spółek. Waga poszczególnych akcji jest bardzo zróżnicowana. Godziny handlu PSI-20 są takie same jak dla portugalskiej giełdy papierów wartościowych.

Investing portugal

W jakie dni giełda papierów wartościowych w Portugalii będzie nieczynna w 2023 roku?

Zwykle portugalska giełda papierów wartościowych jest otwarta w każdy dzień powszedni. Istnieją jednak szczególne dni, w których giełda jest zamknięta. Poniżej możesz sprawdzisz dokładne daty:

DataŚwięto państwowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 MajaŚwięto Pracy
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Chcesz zainwestować na portugalskiej giełdzie?

Możesz także zdecydować się na samodzielne inwestowanie w Portugalii i handlować różnymi akcjami. Ponadto masz możliwość śledzenia gospodarki Portugalii, handlując indeksem PSI-20. Poniżej znajduje się przegląd brokerów, u których można handlować portugalskimi akcjami:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Informacje ogólne na temat portugalskiej giełdy papierów wartościowych

Portugalska giełda papierów wartościowych została oficjalnie założona w 1769 r. i tym samym jest jedną z najstarszych giełd na świecie. Od 2007 roku portugalska giełda jest częścią Euronext.

Akcje na Portugalskiej Giełdzie Papierów Wartościowych są notowane w euro. Pamiętaj, że wartość Twojej inwestycji może spaść, gdy Twoja waluta umocni się w stosunku do waluty Portugalii.

Portugalska Giełda Papierów Wartościowych znajduje się w Lizbonie, stolicy Portugalii. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Av. da Liberdade, n.º 196, 7°
1250-147 Lizbona, Portugalia

Można również skontaktować się z giełdą poprzez e-mail iss@nasdaqomx.com lub pod nr +46 8 405 60 00.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *