Godziny otwarcia giełdy papierów wartościowych w Korei Południowej (KOSPI)

Jakie są godziny otwarcia giełdy w Korei Południowej? W które dni giełda ta jest zamknięta? Na tej stronie znajdziesz wszystkie odpowiedzi!

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Korei Południowej? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia giełdy w Korei Południowej?

Południowokoreańska giełda papierów wartościowych jest zamknięta w weekendy. W dni powszednie południowokoreańska giełda ma stałe godziny otwarcia. Poniżej znajduje się przejrzysty przegląd godzin otwarcia i zamknięcia giełdy w Korei Południowej:

  • Południowokoreańska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 9:00 do 15:00 czasu lokalnego.
  • Południowokoreańska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 2:00 do 8:00 czasu polskiego.

Więc nastaw budzik! Aby inwestować w Korei Południowej, trzeba wcześnie wstać. Na szczęście brokerzy umożliwiają korzystanie ze zleceń, co oznacza, że część analiz wykonasz dzień wcześniej.
investing in South Korea

W które dni południowokoreańska giełda będzie zamknięta w 2023 roku?

Południowokoreańska giełda papierów wartościowych jest regularnie zamykana na specjalne święta. W te dni zlecenia nie będą realizowane. Zaznacz te daty w kalendarzu, jeśłi planujesz aktywnie inwestować w tym kraju.

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
23-27 styczniaChiński Nowy Rok
5 kwietniaFestiwal Qingming
1-3 majaŚwięto Pracy
22-23 czerwcaFestiwal Łodzi Smoczych
29 wrześniaFestiwal w połowie jesieni
2-6 październikaŚwięto narodowe

Chcesz zainwestować w Korei Południowej?

Dzięki rozwojowi Internetu inwestowanie w odległych regionach stało się coraz łatwiejsze. Obecnie, aby inwestować w Korei Południowej, wystarczy posiadać konto u brokera online. Poniżej znajdziesz przegląd wysokiej jakości brokerów, u których możesz inwestować w akcje Korei Południowej:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
23-27 styczniaChiński Nowy Rok
5 kwietniaFestiwal Qingming
1-3 majaŚwięto Pracy
22-23 czerwcaFestiwal Łodzi Smoczych
29 wrześniaFestiwal w połowie jesieni
2-6 październikaŚwięto narodowe

Chcesz dowiedzieć się, jak inwestować w Korei? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Informacje ogólne Korea Exchange (KRX)

Korea Exchange istnieje od 2005 r. w wyniku połączenia Korea Stock Exchange, Korea Futures Exchange i KOSDAQ Stock Market.

Siedziba Korea Exchange znajduje się w Busan, ale większość działań ma miejsce w Seulu. Giełda ma ambitne plany i jest obecnie głównym graczem w Azji. Na przykład w 2011 r. Korea Exchange pomogła założyć giełdy w Laosie i Kambodży w zamian za mniejszościowy pakiet udziałów.

Akcje na południowokoreańskiej giełdzie są sprzedawane w południowokoreańskim walucie won. Pamiętaj, że wartość inwestycji może spaść, gdy Twoja własna waluta umocni się w stosunku do waluty Korei Południowej.

Południowokoreańska giełda papierów wartościowych znajduje się w Seulu, stolicy Korei Południowej. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

76, Yeouinaru-ro, Yeongdeungpo-gu
Seul, Korea Południowa 150-979

W Korei Południowej istnieje również indeks KOSPI, który jest skrótem od Korea Stock Price Index. Indeks ten obejmuje setki akcji notowanych na południowokoreańskiej giełdzie. Przykładami dobrze znanych spółek są Samsung Electronics oraz Hyundai Motor.

Możesz zainwestować w KOSPI 50, który zawiera tylko pięćdziesiąt najbardziej wartościowych spółek. KOSPI 200 to fundusz zawierający więcej akcji.

Godziny otwarcia KOSPI są takie same jak godziny otwarcia południowokoreańskiej giełdy. Oznacza to, że możesz handlować na KOSPI od 9:00 do 15:00 czasu lokalnego lub od 2:00 do 8:00 czasu holenderskiego.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *