Godziny otwarcia giełd w Niemczech (2024)

Interesują Cię godziny otwarcia i zamknięcia niemieckiej giełdy papierów wartościowych? Na tej stronie znajdziesz jej aktualne godziny otwarcia, które odpowiadają godzinom otwarcia DAX, stanowiącego główny indeks giełdowy w Niemczech.

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Niemczech? W takim razie otwórz bezpłatny rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny otwarcia giełd w Niemczech?

Niemiecki rynek akcji otwiera się o 9:00 rano i zamyka o 17:30 czasu lokalnego. W tych godzinach można aktywnie inwestować na niemieckiej giełdzie. W  polskiej strefie czasowej będzie dokładnie ta sama godzina, więc wystarczy, że spojrzysz na zegarek.

Niemiecka giełda nie jest otwarta w weekendy, ale możesz zdecydować się na handel w godzinach przed- lub pozarynkowych. Jest to możliwe u większości brokerów online. Należy jednak pamiętać, że całkowity wolumen jest często niższy w tych godzinach. Ponadto koszty transakcji na DAX mogą być wyższe.

investing germany

W które dni niemiecka giełda będzie zamknięta w 2023 roku?

Niemiecka giełda papierów wartościowych jest zamknięta w specjalne święta. Poniżej można sprawdzić, w które dni niemiecka giełda będzie nieczynna:

DataŚwięto państwowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 MajaŚwięto Pracy
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Tymczasowe zamknięcie

Czasami niemiecka giełda może również zostać tymczasowo zamknięta. Stało się tak na przykład w 1945 r. po upadku reżimu nazistowskiego. Wówczas giełda była zamknięta przez sześć miesięcy, aż została ponownie otwarta we wrześniu przy wsparciu Amerykanów. Giełda jest zwykle zamykana nieoczekiwanie tylko w przypadku nagłego, negatywnego wydarzenia.

Jakie są godziny handlu indeksem DAX?

Indeks DAX jest najbardziej znanym indeksem niemieckiej giełdy papierów wartościowych. W ramach DAX można znaleźć trzydzieści największych niemieckich spółek notowanych na giełdzie. Inwestowanie w DAX może być dobrym sposobem wykorzystanie rozwoju gospodarczego Niemiec. Godziny handlu dla DAX są takie same jak dla niemieckiej giełdy: od 9:00 do 17:30.

Gdzie można inwestować na niemieckim rynku akcji?

Chcesz samodzielnie inwestować na niemieckim rynku akcji? Skorzystaj z poniższego przeglądu i sprawdź, gdzie tego dokonać:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

Chcesz poznać tajniki inwestowania Niemczech? Przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie

Giełda Papierów Wartościowych we Frankfurcie została założona w 1820 roku i do dziś jest największą giełdą w Niemczech. Ponad 85% całkowitego obrotu i 35% obrotu europejskiego odbywa się na giełdzie za pośrednictwem Xertra, elektronicznego systemu obrotu giełdy.

Akcje na niemieckiej giełdzie papierów wartościowych są przedmiotem obrotu w euro. Pamiętaj, że wartość Twojej inwestycji może spaść, jeśli Twoja waluta umocni się w stosunku do waluty niemieckiej.

Niemiecka giełda papierów wartościowych znajduje się w Berlinie, stolicy Niemiec. Stronę internetową giełdy można odwiedzić tutaj. Pełny adres to:

Boersenplatz 4
60485 Frankfurt, Niemcy

Można również skontaktować się z giełdą za pośrednictwem info@deutsche-boerse.com lub pod nr +49 4906 92110.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *