Godziny otwarcia giełd w Rosji (2024)

Jakie są godziny otwarcia giełd w Rosji? W które dni moskiewska giełda jest zamknięta? Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje!

Wskazówka: jeśli chcesz spróbować inwestowania w Rosji, otwórz darmowy rachunek demonstracyjny w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Kiedy otwarta jest rosyjska giełda papierów wartościowych?

Jeśli planujesz inwestować w Rosji, być może zastanawiasz się, kiedy rosyjskie giełdy papierów wartościowych są otwierane i zamykane. Poniżej znajduje się przejrzysty przegląd godzin otwarcia giełdy w tym kraju:

  • Rosyjska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 10:00 do 16:45 czasu lokalnego.
  • Rosyjska giełda papierów wartościowych jest otwarta od 9:00 do 15:45 czasu polskiego.

Podobnie jak wszystkie inne giełdy, rosyjska giełda jest zamknięta w weekendy.
investing in Russia

W które dni rosyjska giełda będzie nieczynna w 2023 roku?

Rosyjska giełda papierów wartościowych nie jest otwarta przez cały rok. Istnieje kilka świąt państwowych, w które giełda nie pracuje. Ale nie martw się, giełda zawsze otwiera się ponownie w późniejszym dniu:

DataŚwięto państwowe
2 styczniaNowy Rok
23 lutegoDzień Obrońców
8 marcaDzień Kobiet
1 majaŚwięto Pracy
9 majaDzień Zwycięstwa
12 czerwcaDzień narodowy

Jak widać, Rosja ma całkiem sporo świąt narodowych. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno była bardzo komunistycznym krajem. Patrząc w przeszłość, imponujące jest to, że kraj ten ma obecnie tak dobrze funkcjonującą giełdę.

Godziny otwarcia rosyjskich indeksów RTS i MOEX Russia Index

Możesz także inwestować w Rosji, uczestnicząc w funduszu. Indeks RTS lub Russia Trading System śledzi 50 rosyjskich akcji w dolarach, dzięki czemu jest idealny dla inwestorów zagranicznych. Jeśli wolisz handlować w rublach, możesz rozważyć inwestycję w indeks MOEX Russia Index.

Zarówno indeks RTS, jak i indeks MOEX Russia mają takie same godziny otwarcia jak rosyjska giełda papierów wartościowych. Możesz handlować tymi indeksami od 10:00 do 16:45 czasu lokalnego lub od 9:00 do 17:45 czasu polskiego.

Jak i gdzie inwestować na rosyjskiej giełdzie?

Rosja jest jednym z tak zwanych krajów BRIC, krajów, w których oczekuje się silnego wzrostu w przyszłości. Napięcia polityczne mogą jednak złagodzić te oczekiwania. Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym inwestowaniem w Rosji, poniżsi brokerzy są dobrymi stronami do zakupu akcji:

BrokerOpłatyRejestracja
Avatrade kupuj akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
Porównanie?Porównaj najlepszych brokerów i załóż darmowe demo!

Chcesz wiedzieć, jak inwestować w rosyjskiego rubla? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Podstawowe informacje na temat rosyjskiej giełdy papierów wartościowych

Moskiewska Giełda Papierów Wartościowych została oficjalnie założona w 2011 r. w wyniku połączenia Moskiewskiej Międzybankowej Giełdy Walutowej i Rosyjskiego Systemu Handlowego.

W 2023 r. rosyjska giełda zamknęła swoje podwoje na długi czas 24 lutego z powodu wojny na Ukrainie. Handel został następnie wznowiony, ale zagranicznym inwestorom nadal trudno jest sprzedawać rosyjskie akcje.

Akcje na rosyjskiej giełdzie są sprzedawane w rublach rosyjskich. Pamiętaj, że Twoja inwestycja może stracić na wartości, gdy Twoja własna waluta umocni się w stosunku do waluty rosyjskiej.

Rosyjska giełda papierów wartościowych znajduje się w Moskwie, która jest stolicą Rosji. Możesz odwiedzić stronę internetową giełdy tutaj. Oto pełen adres:

125009 Moskwa,
Bolshoy Kislovsky per, 13

Możesz również skontaktować się z rosyjską giełdą poprzez adres e-mail globalexchange@moex.com lub pod nr +7 495 232-33-63.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *