Jak kupić akcje Intel (2024)? – inwestowanie w Intel

Czy chciałbyś kupić akcje Intel ? W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje Intel, a także poznasz ich najnowszy kurs.

Jak kupować akcje Intela?

Komputery stały się istotną częścią naszego codziennego życia, a chipy odgrywają kluczową rolę w ich funkcjonowaniu. Kupując akcje Intela, można czerpać korzyści ze znaczącej pozycji, jaką komputery zajmują w naszym życiu. Ważne jest jednak, aby najpierw zbadać, czy Intel może nadal konkurować ze swoimi rywalami. Przeanalizuj produkty wprowadzone przez konkurencję i oceń, czy procesory Intela są w stanie dotrzymać jej kroku. Akcje Intela można kupić bezpośrednio za pośrednictwem jednego z następujących brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Intel bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Intel przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi obecna cena akcji firmy Intel?

Czy jesteś ciekawy ceny giełdowej akcji Intela? Poniższy wykres przedstawia ostatnie wyniki akcji. Możesz również użyć przycisków, aby otworzyć pozycję na akcjach.

Dane spółki Intel

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie Intel.

Analiza akcji Intela

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Intela należy je dokładnie przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Intel radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Intel w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Intela z ostatnich 5 dni:

Jaka jest prognoza wyników firmy Intel na 2024?

Jesteś ciekawy prognoz analityków dotyczących wyników Intela w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą wyników akcji Intela i może się nie zmaterializować.

Jakie są dobre powody, by kupować akcje Intela?

Pozycja dominująca

Istnieje kilka powodów, dla których inwestowanie w akcje Intela może być interesujące. Jednym z istotnych powodów jest fakt, że Intel nadal jest liderem na rynku produkcji półprzewodników. Osiągnął to dzięki budowaniu lojalnej bazy klientów i wprowadzaniu nowych technologii. Rynek jest wysoce konkurencyjny, ale Intel z powodzeniem utrzymał swoją silną pozycję w ostatnim czasie. W rezultacie ich produkty są szeroko stosowane na rynkach komputerów osobistych, centrów danych i przetwarzania w chmurze.

Polityka Dywidendowa

Kolejnym dobrym powodem do zakupu akcji jest polityka dywidendowa Intela. Firma wypłaca dywidendę w wysokości kilku procent, co sprawia, że inwestycja w Intela jest potencjalnie lukratywna dla inwestorów długoterminowych poszukujących stałego dochodu.

Dywersyfikacja

Innym istotnym powodem, dla którego warto inwestować w akcje Intela, jest strategia dywersyfikacji stosowana przez spółkę. Na przykład, firma opracowuje technologie dla sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy i pojazdów autonomicznych, które mogą przyczynić się do przyszłej rentowności spółki.

Innowacja

Intel wydaje się również dobrze radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Firma zdaje sobie sprawę, że nie może sobie pozwolić na pozostawanie w tyle pod względem technologii. Na przykład AMD już odniosło sukces w opracowywaniu określonego typu chipów. Aby nadrobić tę wadę, firma zdecydowała się zainwestować w nowe zakłady produkcyjne. Inwestując w tę firmę, ważne jest, aby mieć oko na to, czy Intel zdoła zniwelować tę lukę.

Kup akcje Intel

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Intel?

Niepewność gospodarcza

Inwestowanie w akcje Intela wiąże się oczywiście z ryzykiem. Jednym z nich są przedłużające się problemy gospodarcze. Gdy firmy nie mają już pieniędzy na inwestycje, sprzedaż może spadać.

Konkurencja

Firma działa również w wysoce konkurencyjnym środowisku. AMD jest potężnym konkurentem, a Nvidia i Qualcomm również wprowadzają nowe produkty, które mogą spowodować, że Intel straci udział w rynku. Stało się tak na przykład, gdy Apple ogłosiło, że opracuje własne chipy. Dlatego przed zakupem akcji Intela należy uważnie monitorować jego udział w rynku.

Problemy z produktami

Firma napotkała również trudności ze swoimi produktami. Na przykład w 2018 r. odkryto dwie luki w zabezpieczeniach pod nazwą Meltdown. Problem ten umożliwia złośliwym stronom uzyskanie dostępu do systemu operacyjnego komputera. Jako aktywny inwestor, możesz skorzystać z takich wiadomości, zajmując krótką pozycję.

Technologia

Technologia szybko się rozwija; na przykład Intel przechodzi z procesorów 14 nm na procesory w nanoskali o wymiarach 10 nm i 7 nm. Przejścia te są złożone i wymagają znacznych inwestycji. Rozwój technologiczny może nagle zmienić pole gry, potencjalnie powodując, że Intel zostanie szybko wyprzedzony przez konkurencję.

Jak inwestować w akcje Intela?

Zanim będziesz mógł zainwestować w akcje Intel, musisz przejść przez kilka kroków. W tej części artykułu przyjrzymy się krokom, które należy podjąć, aby kupić akcje Intel.

Krok 1: Wybór rzetelnego brokera

Aby kupić akcje, potrzebujesz brokera. Ważne jest, aby wybrać godnego zaufania dostawcę, u którego nie wydasz zbyt dużo pieniędzy na opłaty. Na trading.info z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć dobrego dostawcę. Klikając poniższy przycisk, możesz bezpośrednio porównać różnych dostawców, u których możesz kupić akcje Intel:

Krok 2: Opracuj strategię

Po otwarciu rachunku u brokera należy opracować strategię. Najpierw należy przeprowadzić badania rynku i konkurencji. Zapoznaj się z przyszłymi planami Intela i ustal, czy rozsądne jest kupowanie akcji już teraz. Jeśli tak, zdecyduj również, po jakiej cenie sprzedasz akcje. W pewnym momencie może być wskazane zrealizowanie zysków. Dodatkowo, możesz chronić swoją pozycję inwestycyjną poprzez automatyczne przyjmowanie strat przy określonej wartości stop-loss.

Krok 3: Złóż zlecenie

Gdy jesteś pewien, że chcesz kupić akcje Intel, możesz złożyć zamówienie. Możesz zdecydować się na natychmiastowe otwarcie pozycji po bieżącej cenie rynkowej. W przypadku zlecenia z limitem kupujesz akcje Intel dopiero po osiągnięciu określonej ceny. Musisz również zdecydować, ile akcji chcesz kupić.

Po otwarciu pozycji zaleca się regularną ocenę pozycji inwestycyjnej. Gwarantuje to, że inwestycja nadal mieści się w portfelu. Życzymy powodzenia w inwestowaniu w akcje Intel!

Inwestowanie w Intel

Działalność Intela

Nazwa Intel powstała z połączenia słów INTegrated i Electronics.

Początkowo firma zajmowała się produkcją pamięci dla komputerów. Intel był wczesnym twórcą układów pamięci SRAM i DRAM. Później Intel zajął się produkcją mikroprocesorów. Na przykład Intel wyprodukował mikroprocesor 8066/8088, który został użyty przez IBM w pierwszym komputerze osobistym w 1981 roku.

W latach 90-tych Intel dokonał znaczących inwestycji w nowo zaprojektowane mikroprocesory. Mikroprocesory te przyczyniły się do szybkiego rozwoju branży komputerowej. Intel stał się głównym dostawcą mikroprocesorów do komputerów osobistych w latach 90-tych.

Obecnie Intel dostarcza mikroprocesory do komputerów znanych producentów, takich jak Apple, Dell, HP, i Lenovo. Ponadto Intel produkuje kontrolery interfejsów sieciowych, układy scalone, chipsety do płyt głównych, procesory wbudowane i układy graficzne.

Przejęcie McAfee

Intel sfinalizował przejęcie eksperta ds. bezpieczeństwa McAfee w 2010 roku za 7,68 miliarda dolarów. Technologia bezpieczeństwa McAfee została zintegrowana z mikroprocesorami i chipsetami Intela, aby lepiej konkurować ze smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi. Podczas przejęcia McAfee rada dyrektorów postawiła warunek: platformy sprzętowe musiały pozostać dostępne dla innych dostawców zabezpieczeń.

W latach 2009-2019 Intel przejął łącznie 27 firm. Inwestując w akcje Intela, rozsądnie jest przeanalizować takie przejęcia. Czy uważasz, że nowe przejęcie może pozytywnie wpłynąć na wyniki firmy? W takim przypadku zakup akcji Intela może być mądrym posunięciem.

Luka w zabezpieczeniach procesorów Intel

W 2019 r. holenderscy badacze odkryli istotne luki w układach Intela. Luka w procesorach Intela z 2008 roku spowodowała wycieki bezpieczeństwa w milionach komputerów. Złośliwe osoby mogły uzyskać dostęp do haseł i innych poufnych informacji na komputerach, laptopach i serwerach z układami Intela. Jako aktywny inwestor giełdowy ważne jest monitorowanie takich sytuacji, ponieważ mogą one wywierać presję na cenę akcji.

Czy powinieneś kupić akcje Intela?

Intel może być interesującą inwestycją, ponieważ jest jedną z najbardziej znanych firm w branży półprzewodników. Procesory Intela od lat są popularnym wyborem wśród producentów komputerów. Intel zmaga się jednak z rosnącą konkurencją ze strony firm takich jak NVIDIA i AMD, które zdobywają coraz większy udział w rynku. Na przykład procesory AMD Ryzen oferują solidną wydajność w przystępnej cenie. Dlatego przed zakupem akcji ważne jest porównanie Intela z jego konkurentami.

Inwestowanie w akcje Intela może być kuszące ze względu na zróżnicowaną ofertę produktową spółki. Intel sprzedaje między innymi procesory, układy pamięci, kontrolery interfejsów sieciowych i rozwiązania pamięci masowej. Pozwala to Intelowi dostosowywać się do nowych trendów. Przykładowo, dzięki pamięci Optane firma łączy szybkość dysków SSD z pojemnością tradycyjnych dysków twardych.

Pomimo silnej pozycji finansowej Intela, istnieją wyraźne zagrożenia. Na przykład Intel napotkał opóźnienia w produkcji mniejszych węzłów 10 nm i 7 nm. Ponadto Intel jest w dużym stopniu uzależniony od rynku komputerów osobistych, a jeśli użytkownicy przejdą na urządzenia mobilne, Intel może stracić udział w rynku.

Jeśli Intel chce odnieść sukces w przyszłości, musi konsekwentnie reagować na nowe trendy. Należy obserwować, czy Intel reaguje wystarczająco szybko na technologie takie jak sztuczna inteligencja, obliczenia kwantowe i obliczenia brzegowe. Pomoże to określić, czy inwestowanie w akcje Intela jest dziś nadal atrakcyjną opcją.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *