Jak inwestować w kukurydzę (2024)? Inwestowanie w akcje związane z kukurydzą

Czy chcesz inwestować w kukurydzę i akcje kukurydzy? W tym artykule omówimy, jak inwestować w kukurydzę i omówimy czynniki wpływające na jej cenę. Dzięki informacjom zawartym w tym artykule możesz określić właściwy moment na zakup lub sprzedaż kukurydzy.

Jak inwestować w kukurydzę?

Istnieją różne metody inwestowania w kukurydzę. Można handlować bezpośrednio ceną kukurydzy lub inwestować w spółki zajmujące się tym towarem. Poniżej omawiamy różne metody inwestowania w kukurydzę.

Gdzie można inwestować w kukurydzę?

Możesz inwestować w akcje kukurydzy i fundusze ETF u następujących brokerów:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen kukurydzę dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w kukurydzę już od 0,99 €.

Jak inwestować w kukurydzę?

Istnieją różne sposoby inwestowania w kukurydzę. Możesz handlować bezpośrednio ceną kukurydzy lub zdecydować się na inwestowanie w spółki zajmujące się tym towarem. Poniżej omawiamy różne sposoby inwestowania w kukurydzę.

Sposób 1: Aktywne inwestowanie w cenę kukurydzy

Bardzo niepraktyczne byłoby dostarczenie dużej ilości kukurydzy do domu, a następnie sprzedanie jej na przykład za pośrednictwem platformy takiej jak eBay. Na szczęście inteligentne umysły tego świata wymyśliły lepszy sposób inwestowania w kukurydzę: poprzez wykorzystanie instrumentów pochodnych.

Instrumenty pochodne umożliwiają aktywne spekulowanie ceną kukurydzy. Można na przykład użyć:

Posiadając kontrakt na towar, możesz spekulować zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen. Chcesz spróbować handlu kukurydzą bez ryzyka? Otwórz darmowe komto demo!

Sposób 2: Inwestowanie w akcje kukurydzy

Możesz także zainwestować w kukurydzę, kupując akcje spółki zajmującej się tym towarem. Dobrym przykładem porównywalnej spółki jest Kellogg’s. Kellogg’s to amerykańska firma znana przede wszystkim z produkcji różnych płatków śniadaniowych, a kukurydza jest kluczowym składnikiem tego produktu.

Możesz inwestować w różne akcje kukurydzy, takie jak:

  • Archer-Daniels-Midland Company (ADM)
  • Bunge Limited (BG)

Należy jednak pamiętać, że są to zawsze inwestycje pośrednie. Na cenę akcji kukurydzy wpływają różne czynniki. Dlatego też należy sprawdzić, jak radzi sobie spółka i jakie są jej plany na przyszłość. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o kupowaniu akcji.

Metoda 3: inwestowanie w fundusze ETF

Możliwe jest również inwestowanie w kukurydzę poprzez zakup udziałów w specjalnym funduszu. Teucrium Corn Fund jest dobrym przykładem funduszu, który inwestuje w kukurydzę, kupując kontrakty terminowe na ten towar.

Chcesz dowiedzieć się, jak działają fundusze ETF? Kliknij tutaj!

Dlaczego inwestowanie w kukurydzę jest interesujące?

Istnieje kilka powodów, dla których inwestowanie w kukurydzę może być atrakcyjne. W tym artykule omówimy różne powody.

1. Światowy wzrost

Na całym świecie gospodarki wciąż silnie rosną. Najbardziej znanym tego przykładem jest oczywiście Gospodarka Chin. Z ponad miliardem głodnych brzuchów do zapełnienia, kukurydza jest surowcem, na który popyt będzie tylko rósł. Co więcej, dobrobyt rośnie na całym świecie, co doprowadzi do wzrostu konsumpcji mięsa. W praktyce kukurydza jest również często wykorzystywana jako pokarm dla zwierząt gospodarskich.

2. Ochrona przed inflacją

W trudnych ekonomicznie czasach banki centralne zazwyczaj drukują pieniądze, co prowadzi do inflacji. Sprawia to, że pieniądze na koncie bankowym są mniej warte. Inwestując w towary takie jak kukurydza, można zabezpieczyć się przed inflacją. W końcu cena kukurydzy rośnie wraz z globalną inflacją.

3. Dywersyfikacja

Inwestując w towar taki jak kukurydza, zmniejszasz ryzyko swojego portfela. Gdy inwestujesz tylko w akcje, istnieje większe prawdopodobieństwo, że wszystkie Twoje inwestycje w pewnym momencie stracą na wartości. Wyższy poziom dywersyfikacji zapewnia stabilny wzrost aktywów.

4. Wykorzystanie jako paliwo

Kukurydza jest wykorzystywana do produkcji biopaliw, takich jak etanol. W Ameryce Południowej etanol jest powszechnie stosowany w samochodach. Również w Unii Europejskiej popyt na biopaliwa rośnie, co może sprawić, że inwestycja w kukurydzę będzie atrakcyjna.

5. Wpisuje się w trend

Inwestowanie w kukurydzę wpisuje się w globalny trend. Ze względu na rozwój nowych rynków, takich jak Chiny, Indie i Brazylia, rośnie popyt zarówno na żywność, jak i energię. Popyt na towar taki jak kukurydza może zatem znacznie wzrosnąć.

Jednocześnie kukurydza wpisuje się w świat, w którym coraz więcej uwagi poświęca się zmianom klimatycznym. Ludzie poszukują biopaliw, a kukurydza może być wykorzystywana do tego celu. Prawdopodobieństwo nieurodzaju w przyszłości również wzrasta ze względu na rosnące temperatury. To sprawia, że inwestowanie w kukurydzę jest jeszcze bardziej atrakcyjne.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w kukurydzę?

Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku inwestowania w kukurydzę. Omówmy zatem pokrótce ryzyko związane z inwestowaniem w kukurydzę.

1. Nieurodzaj

Nieurodzaj lub nawet pogłoski o nieurodzaju mogą zwiększyć wartość kukurydzy. Okresy suszy powodują duże niedobory. Jednakże, gdy pogoda jest dobra, na rynku może być pod dostatkiem kukurydzy. Może to obniżyć cenę surowca.

2. Warunki polityczne

Warunki polityczne również wpływają na cenę kukurydzy. Po tym, jak Rosja podbiła część Ukrainy, eksport kukurydzy stał się dla niej niemożliwy z powodu sankcji. Takie okoliczności mogą silnie wpływać na cenę kukurydzy.

Dlatego inwestując w kukurydzę, ważne jest, aby uważnie obserwować warunki makroekonomiczne. Kukurydza może być bardzo zmiennym towarem, którego cena czasami spada lub rośnie nawet o 15% w ciągu tygodnia. Jako aktywny inwestor, możesz czerpać duże korzyści z tego typu ruchów rynkowych.

investing in maize

Jakie mamy do wyboru akcje spółek związanych z kukurydzą?

In this part of the article we discuss some companies in which the raw material corn plays a major role. If you want to invest indirectly in the commodity, you could consider buying these shares.

Kup akcje Ingredion

Ingredion jest wiodącą firmą w sprzedaży słodzików na bazie kukurydzy. Amerykanie uwielbiają słodkie i niezdrowe produkty, a Ingredion wie, jak to wykorzystać. Firma bada możliwości dalszej ekspansji w Ameryce Południowej i Azji. Jeśli uda im się sprzedać tam wiele produktów, rentowność firmy może wzrosnąć jeszcze bardziej.

Kup akcje Green Plains

Green Plains to amerykańska spółka, która przetwarza kukurydzę na etanol. Etanol ten jest następnie wykorzystywany do produkcji octu, który można znaleźć w ulubionym ketchupie Heinz. Popyt na te produkty prawdopodobnie utrzyma się, co czyni inwestycję w Green Plains potencjalnie interesującą.

Archer Daniels Midland

Archer Daniels Midland to spółka, która jest bezpośrednio zaangażowana w biznes kukurydziany. Firma miele 72 miliony buszli kukurydzy miesięcznie, produkując między innymi duże ilości etanolu. Przy produkcji prawie 2 miliardów galonów etanolu rocznie jest to ogromny gracz. Inwestowanie w akcje Archer Daniels Midland oznacza zajęcie dużej pozycji w kukurydzy.

Do czego wykorzystywana jest kukurydza?

Każdy, kto myśli, że kukurydza jest wykorzystywana wyłącznie jako żywność, jest oszukiwany. Surowiec ten jest również wykorzystywany do produkcji etanolu. Wiele samochodów w Ameryce Południowej nadal jeździ na tym paliwie. Kukurydza jest również ważnym składnikiem różnych farb, past do zębów, kosmetyków, a nawet materiałów wybuchowych!

Jaka jest obecna cena kukurydzy?

Chcesz poznać aktualną cenę surowca, jakim jest kukurydza? Poniżej możesz zobaczyć cenę, po której możesz handlować kontraktami CFD na kukurydzę:

Dlaczego warto handlować kukurydzą?

Kukurydza jest niezbędnym surowcem odgrywającym ważną rolę w produkcji żywności. Jest wykorzystywana na całym świecie i generalnie służy jako źródło składników odżywczych. Towary są w dużej mierze łatwe do zrozumienia: podczas gdy akcje lub waluty wydają się skomplikowane dla wielu osób, handel towarem takim jak kukurydza wydaje się naturalny.

To, co jest również atrakcyjne w przypadku tego surowca, to fakt, że równowaga między podażą a popytem jest znacznie wyraźniejsza. W przypadku kukurydzy cena zależy głównie od równowagi między podażą a popytem; plotki o dyrektorach lub dziwne procesy sądowe nie odgrywają roli w handlu kukurydzą. Ale jakie aspekty wpływają na cenę kukurydzy?

Jak ustalana jest cena kukurydzy?

Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na cenę kukurydzy. Oczywiście kluczową rolę odgrywają zbiory. Gdy występuje wiele nieurodzajów, cena towaru szybko rośnie. Gdy nie ma nieurodzaju i są nadwyżki kukurydzy, cena nie rośnie.

Kukurydza ma jednak więcej zastosowań: jest również wykorzystywana jako biopaliwo. Nowa forma kukurydzy zwana kukurydzą tropikalną zawiera więcej cukru i jest wykorzystywana jako paliwo. Obecnie kukurydza jest modyfikowana genetycznie, aby zapewnić większą odporność na choroby i herbicydy.

Istnieją przydatne dokumenty, które można wykorzystać do oszacowania zmian cen kukurydzy. Każdego roku w drugiej połowie marca amerykański Departament Rolnictwa publikuje dokument o nazwie Prospective Plantings, który rejestruje, ile kukurydzy rolnicy zasadzą w danym sezonie. Inne interesujące dokumenty, które śledzą podaż i popyt to The Grain Stocks oraz Monthly Crop Production.

Kilka końcowych wskazówek dotyczących inwestowania w kukurydzę

  • Dywersyfikacja: inwestując w różnych okresach, można skorzystać ze średniego zwrotu. Zaleca się również rozłożenie pieniędzy na różne produkty inwestycyjne.
  • Zrozum swój produkt inwestycyjny: dokładnie zapoznaj się z warunkami produktu inwestycyjnego. Na przykład w przypadku wielu instrumentów pochodnych płacisz odsetki od finansowania, co może sprawić, że inwestowanie długoterminowe będzie kosztowne.
  • Inwestowanie makroekonomiczne: w przypadku inwestowania w kukurydzę gospodarka światowa ma duży wpływ na wyniki. Dlatego też należy śledzić sytuację gospodarczą i badać, jak kształtuje się popyt i podaż na kukurydzę.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *