Jakie są najlepsze fundusze ETF z podstawowej oferty DEGIRO?

Możesz inwestować w fundusze ETF z podstawowej oferty DEGIRO za darmo. W tym artykule omawiamy najlepsze fundusze ETF, w które warto inwestować.

Co to jest ETF?

Zanim przeanalizujemy najlepszy fundusz ETF z podstawowej selekcji, omówmy pokrótce, czym są fundusze ETF. ETF to fundusz, który jest przedmiotem obrotu na giełdzie. ETF pasywnie śledzi określony indeks, umożliwiając dywersyfikację ryzyka w różnych kategoriach inwestycyjnych za pomocą jednej inwestycji.

Jeśli chcesz przeczytać bardziej szczegółowe informacje na temat tego, czym są fundusze ETF, zapoznaj się z naszym kompleksowym wyjaśnieniem:

Co to jest DEGIRO Core Selection?

DEGIRO Core Selection to lista funduszy ETF, które można kupować i sprzedawać bez opłat transakcyjnych pod pewnymi warunkami. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy

 • Zainwestować co najmniej 1000 EUR w fundusz ETF
 • Wykonać maksymalnie jedną transakcję na ETF miesięcznie

Użyj poniższego przycisku, aby otworzyć konto bezpośrednio w DEGIRO i zacząć bezpośrednio inwestować w fundusze ETF:

Jaki jest najlepszy ETF z podstawowej oferty DEGIRO?

Ważne jest, aby obiektywnie określić najlepszy ETF z podstawowej selekcji DEGIRO. To, jaki ETF jest najlepszy, jest bardzo osobiste. Dlatego podzieliłem przegląd na różne kategorie, abyś mógł szybko znaleźć, co moim zdaniem jest najlepszym funduszem ETF w danej kategorii.

Vanguard S&P500: najlepsze inwestycje w Ameryce

 • Ticker: VUSA
 • ISIN: IE00B3XXRP09
 • Annual expenses: 0.07%

Jeśli chcesz inwestować w Ameryce, Vanguard S&P 500 to doskonały wybór. Przy rocznym wskaźniku kosztów na poziomie 0,07%, płacisz znacznie mniej niż w przypadku wielu innych funduszy, a S&P 500 ma udokumentowaną historię od dziesięcioleci.

Jedną z wad Vanguard S&P 500 jest to, że inwestujesz tylko w Ameryce. Ponieważ jednak obejmuje on 500 największych amerykańskich spółek, masz wystarczającą dywersyfikację w różnych sektorach. Jeśli chcesz inwestować także w innych regionach, możesz zdecydować się na zakup innych funduszy ETF.

Podsumowując, Vanguard S&P 500 to odpowiednia opcja inwestycyjna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów.

Vanguard All-World: najlepszy dla globalnych inwestycji

 • Ticker: VWCE
 • ISIN: IE00BK5BQT80
 • Annual expenses: 0.22%

Wielu inwestorów preferuje wysokie dywidendy i dlatego decyduje się na ETF o wysokiej dywidendzie. Jedną z najlepszych opcji w tej kategorii jest SDPR S&P USD Dividend Aristocrats. Ten ETF zawiera tylko amerykańskie spółki, które konsekwentnie zwiększają swoje dywidendy od co najmniej 20 lat.

Ten ETF jest zatem bardzo odpowiedni dla inwestorów, którzy lubią inwestować w stabilne spółki. Kupując ten ETF, można uzyskać niezły dochód pasywny. Jednak inwestowanie w ETF-y o wysokiej dywidendzie niekoniecznie jest najlepszym wyborem: reinwestowanie dywidendy może być droższe z powodu wycieku dywidendy, a dywersyfikacja jest ograniczona, ponieważ akcje wzrostowe nie są uwzględnione w funduszu.

Czy jesteś ciekawy innych dobrych dywidendowych funduszy ETF? W tym artykule omawiamy, w które fundusze ETF możesz zainwestować, jeśli cenisz sobie wysoką dywidendę.

iShares China Large Cap UCITS ETF: najlepszy fundusz ETF do inwestowania w Chinach

 • Ticker: IQQC
 • ISIN: IE00B02KXK85
 • Annual costs: 0.76%

iShares China Large Cap to jedna z najlepszych opcji, jeśli chcesz inwestować w Chinach. Jest to zdecydowanie interesująca opcja: kraj ten ma dużą, wschodzącą klasę średnią, co umożliwia znaczny wzrost. Jednocześnie nieprzewidywalny rząd jest czynnikiem ryzyka, który z pewnością należy wziąć pod uwagę.

Fundusz iShares China Large Cap obejmuje 25 największych chińskich spółek reprezentujących chiński rynek akcji. Przy zaledwie 25 akcjach dywersyfikacja jest ograniczona, więc rozsądnie jest dokładnie zbadać konkretne spółki, w które chcesz zainwestować. Ponadto, przy koszcie wynoszącym 0,76%, płacisz znacznie więcej niż w przypadku innych funduszy. Jednak inwestycja w iShares China Large Cap może być atrakcyjna, jeśli szukasz bardziej egzotycznych inwestycji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w Chinach, zapoznaj się z tym artykułem, w którym zagłębiamy się w sytuację w tym kraju.

Invesco EQQ NASDAQ-100 UCITS: najlepszy dla innowacyjnych spółek

 • Ticker: EQQQ
 • ISIN: IE0032079012
 • Annual expenses: 0.3%

Invesco EQQ NASDAQ-100 UCITS udowadnia, że innowacje są opłacalne, ponieważ ten ETF konsekwentnie osiąga lepsze wyniki niż rynek. Jak wiadomo, wysokie zyski i wysokie ryzyko są ze sobą nierozerwalnie związane. Dywersyfikacja funduszu jest ograniczona, a 10 najlepszych akcji stanowi około 50% jego wagi.

Sektor technologiczny jest siłą napędową wyników funduszu. Akcje spółek technologicznych osiągały ostatnio dobre wyniki, co czyni ten ETF bardzo zyskownym. Jeśli wierzysz w kontynuację tego trendu, inwestycja w Invesco EQQ NASDAQ-100 UCITS może być zdecydowanie tego warta.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak inwestować w NASDAQ, zapoznaj się z tym artykułem.

iShares Automation & Robotics UCITS ETF: wykorzystanie najnowszych trendów

 • Ticker: 2B76
 • ISIN: IE00BYZK4552
 • Annual expenses: 0.4%

Jeśli nie masz nic przeciwko podejmowaniu dużego ryzyka, inwestycja w iShares Automation & Robotics może być interesującą opcją. Dzięki temu funduszowi ETF wykorzystujesz główny trend: wzrost i rozwój automatyzacji i robotyki.

Ten ETF osiągnął bardzo dobre wyniki, ze zwrotem ponad 20% rocznie. Należy jednak pamiętać, że fundusz ten jest bardzo ryzykowny, a dywersyfikacja jest ograniczona. Przy zakupie tego ETF należy zatem spodziewać się dużej zmienności. Zaleca się zatem dywersyfikację inwestycji w wielu funduszach ETF, aby ograniczyć ryzyko.

iShares Global Clean Energy UCITS ETF: najlepszy fundusz dla zielonych inwestycji

 • Ticker: IQQH
 • ISIN: IE00B1XNHC34
 • Annual expenses: 0.65%

Fundusz iShares Global Clean Energy ETF miał trudne początki, ponieważ został uruchomiony tuż przed kryzysem finansowym z 2008 roku. Jednak po tym okresie fundusz osiągnął dobre wyniki, a wraz ze wzrostem zainteresowania zieloną energią trend ten może się utrzymać.

Przy koszcie procentowym wynoszącym 0,65%, iShares Global Energy ETF jest daleki od najbardziej przystępnej cenowo opcji. Jedną z zalet inwestowania w ten ETF jest to, że można to robić z czystym sumieniem. W końcu inwestujesz swoje pieniądze w lepszą przyszłość, a to też jest coś warte!

SPDR Russell 2000 US Small Cap UCITS: najlepszy ETF dla inwestycji w małe spółki

 • Ticker: ZPRR
 • ISIN: IE00BJ38QD84
 • Annual costs: 0.3%

Jeśli szukasz sposobu na inwestowanie w małe spółki, SPDR Russell 2000 US Small Cap ETF to doskonały wybór. Dzięki ponad 1600 małym akcjom, z których tylko 10 największych ma ograniczoną wagę, dywersyfikacja jest znakomita. Jednak w przypadku SPDR Russell 2000 US Small Cap inwestujesz tylko w amerykańskie spółki.

W perspektywie długoterminowej małe spółki osiągały średnio lepsze wyniki niż duże. Ma to sens, ponieważ małym spółkom łatwiej jest znacząco rosnąć niż dużym. Inwestując w szeroki ETF, zapobiegasz lokowaniu wszystkich pieniędzy w małą spółkę, która może niespodziewanie upaść. Przy rocznym koszcie procentowym wynoszącym 0,3%, ten ETF jest jedną z najlepszych opcji dla inwestora, który nie ma nic przeciwko podejmowaniu pewnego ryzyka.

VanEck Vectors Semiconductor UCITS ETF: innowacyjny fundusz

 • Ticker: VVSM
 • ISIN: IE00BMC38736
 • Annual costs: 0.35%

Chipy są niezbędne dla przyszłości: są w naszych samochodach, telefonach, a nawet w naszej gadającej lodówce. Zapotrzebowanie na chipy będzie nadal rosło: coraz więcej osób może sobie pozwolić na drogie produkty, a coraz więcej produktów wymaga chipów. Proces produkcji tych chipów jest bardzo precyzyjny, co pozwala producentom zarabiać dużo pieniędzy.

Jednak te wysokie oczekiwania są już częściowo odzwierciedlone w cenie VanEck Vectors Semiconductor ETF. Jeśli chcesz zainwestować w ten ETF, mądrze jest uważnie obserwować rozwój sytuacji. Na przykład niedobory mogą spowodować wzrost ceny, ale negatywne wiadomości mogą również spowodować znaczny spadek ceny.

Inwestowanie w ten ETF jest zatem odpowiednie tylko dla inwestorów, którzy są gotowi podjąć wysokie ryzyko z perspektywą wysokich potencjalnych zysków. Zaleca się dywersyfikację majątku w różnych funduszach ETF, ponieważ jest to bardzo wyspecjalizowany fundusz.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego funduszu?

Mam nadzieję, że sugestie zawarte w tym artykule pomogą Ci wybrać najlepszy fundusz z podstawowej oferty DEGIRO. Wybór najlepszego funduszu zależy w dużej mierze od preferencji inwestora.

Tolerancja ryzyka

Zastanów się sam, czy wolisz stabilny, niższy zwrot, czy zmienny, wyższy zwrot. Inwestowanie w szeroki fundusz ETF zapewnia, że straty są kompensowane przez zyski w innych funduszach, co oznacza, że zwrot nie będzie bardzo wysoki, ale szansa na znaczne spadki jest również mniejsza. Jeśli inwestujesz w bardziej innowacyjne, ryzykowne rynki, Twój zwrot może być wyższy, ale musisz być w stanie zaakceptować silne wahania.

Koszty

Po określeniu rynku, na którym chcesz inwestować, możesz porównać różne fundusze. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na koszty. Fundusze ETF są pasywne i podążają za funduszem bez konieczności angażowania analityków. Dlatego nie jest konieczne wybieranie droższego funduszu; najtańszy fundusz jest zwykle najlepszą opcją.

Dywersyfikacja

Zaleca się również zbadanie dywersyfikacji funduszu. Niektóre fundusze ETF inwestują w setki spółek, ale w praktyce dywersyfikacja może być rozczarowująca. Dzieje się tak w przypadku, gdy waga największych spółek w funduszu determinuje dużą część wyników. Dlatego należy rozważyć, czy wolimy jak największą dywersyfikację, czy też szukamy ekspozycji na określony sektor lub region.

Często zadawane pytania

Fundusze ETF zawarte w podstawowej selekcji DEGIRO niekoniecznie są najlepszym wyborem. Zazwyczaj kupujesz fundusze ETF na długi okres, więc ponosisz koszty transakcyjne tylko raz na kilka lat. Jeśli fundusz ETF nie jest uwzględniony w podstawowej selekcji, nadal może być interesujący. Zawsze porównuj wyniki funduszy ze sobą: jako inwestor, wysoki zwrot jest ostatecznie ostatecznym celem.

Wybierając między dwoma porównywalnymi funduszami ETF, zawsze rozsądnie jest wybrać ETF z podstawowej selekcji. Oszczędzając na kosztach, można osiągnąć wyższy zwrot.

{q}Czy naprawdę nie płacisz żadnych kosztów za ETF-y z podstawowej selekcji?{/q}

{a}Jeśli inwestujesz w podstawową selekcję zgodnie z warunkami DEGIRO, nie ponosisz kosztów zakupu i sprzedaży. Oznacza to, że raz w miesiącu inwestujesz w fundusz co najmniej 1000 euro.

Nie oznacza to jednak, że nie ponosisz żadnych kosztów za swoje inwestycje. Fundusze ETF zazwyczaj pobierają opłaty za zarządzanie: określony procent zainwestowanego kapitału. Istnieje również spread: jest to różnica między ceną kupna i sprzedaży ETF i również kosztuje.

Podstawowa selekcja to długa lista funduszy ETF, którymi można handlować bez kosztów transakcyjnych pod pewnymi warunkami w DEGIRO. Musisz zainwestować co najmniej 1000 euro i możesz to zrobić raz w miesiącu na fundusz. Zwłaszcza jeśli regularnie inwestujesz w fundusze ETF, może to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Miej oko na podstawowy wybór: DEGIRO regularnie zmienia ofertę.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *