Jak kupić akcje Air France-KLM (2024) – zainwestuj w KLM

Czy chcesz kupić akcje Air France-KLM ? W tej kompleksowej analizie znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w akcje Air France-KLM.

Jak kupić akcje Air France-KLM?

Czy rozważasz długoterminowy zakup akcji Air France-KLM? Czy masz pewność, że ta ogromna firma będzie się nadal rozwijać? W takim razie z pewnością możesz rozważyć inwestycję!

Jesteś ciekawy, którzy brokerzy oferują akcje Air France-KLM w konkurencyjnej cenie? Tabela pokazuje natychmiast, do których dostawców możesz się zwrócić:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Air France-KLM bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Air France-KLM przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Air France-KLM?

Informacje korporacyjne Air France-KLM

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje korporacyjne Air France-KLM.

Ceny akcji Air France-KLM na giełdzie z ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny giełdowe Air France-KLM z ostatnich 5 dni:

Dlaczego warto kupować akcje Air France-KLM?

Dwie marki

Air France-KLM obsługuje dwie oddzielne marki, a mianowicie Air France i KLM. Pozwala to firmie doskonale obsługiwać zarówno rynek francuski, jak i holenderski. Obie marki dobrze współgrają z różnymi grupami docelowymi, a utrzymując je oddzielnie, firma może przyciągnąć wielu pasażerów.

Korzyść skali

Połączenie firm pozwala zaoszczędzić wiele kosztów. Procesy ulegają poprawie, a obie firmy mogą uczyć się od siebie nawzajem. Czy uważasz, że doprowadzi to do lepszych wyników w Air France-KLM? W takim razie zakup akcji KLM może być interesujący.

Rosnąca grupa docelowa

Poziom dobrobytu na całym świecie wzrasta. W rezultacie coraz więcej osób wybiera się samolotem na wakacje. Wraz ze wzrostem całkowitej liczby pasażerów rośnie również wielkość rynku. Daje to Air France-KLM więcej możliwości sprzedaży lotów i umożliwia firmie zwiększenie rentowności.

Spółka zbyt potężna, by upaść

Małe firmy po prostu bankrutują, gdy sprawy nie idą dobrze. Nie wydaje się, aby tak było w przypadku Air France-KLM. Kiedy firma popadła w kłopoty z powodu pandemii koronawirusa, zarówno rząd holenderski, jak i francuski wkroczyły do akcji.

Zmniejsza to ryzyko inwestycji w spółkę. Jeśli jednak rząd zdecyduje się znacjonalizować firmę w przyszłości, nadal istnieje ryzyko utraty dużej ilości pieniędzy z inwestycji w Air-France KLM.

Zrównoważony rozwój

Air France KLM koncentruje się na poprawie zrównoważonego rozwoju swoich lotów. Pozwala to również firmie odwoływać się do świadomych ekologicznie inwestorów.

Rosnąca ilość ładunków

Air-France KLM staje się coraz bardziej aktywny w transporcie ładunków. Jeśli Air-France KLM uda się zdobyć większy udział w rynku, rentowność firmy może wzrosnąć.

Zróżnicowana sieć

Linie Air-France KLM cieszą się doskonałą reputacją. Dzięki sieci Air-France KLM pasażerowie mogą latać do wielu miejsc docelowych, co obniża ryzyko inwestycyjne, ponieważ spadek popularności niektórych miejsc docelowych może zostać zrównoważony wzrostem popularności innych miejsc docelowych.
Buy KLM shares

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Air-France KLM?

Ceny ropy

Głównym ryzykiem dla kursu akcji Air-France KLM są ceny ropy naftowej. Samoloty naturalnie zużywają ropy naftowej. Gdy ceny rosną, koszty Air-France KLM znacznie wzrastają, co wywiera presję na marżę firmy. Kiedy ceny ropy rosną, często widać, że cena akcji linii lotniczych takich jak Air-France KLM spada.

Środowisko

Coraz więcej uwagi poświęca się środowisku naturalnemu. Latanie nie jest do końca zrównoważonym sposobem podróżowania. Dlatego też rządy coraz częściej starają się zniechęcać do latania. Jednocześnie rządy coraz częściej promują alternatywne środki transportu, takie jak pociągi.

Obecnie latanie jest nadal mocno dotowane. Na przykład nafta nie jest opodatkowana na całym świecie. Jeśli zmieni się to w przyszłości, może to znacznie podnieść cenę latania. Rządy rozważają również wprowadzenie dodatkowych podatków od latania, co mogłoby zmniejszyć liczbę osób korzystających z samolotów.

W 2023 r. w Holandii zostanie wprowadzony nowy podatek lotniczy: pasażerowie będą musieli zapłacić dodatkowy podatek od każdego biletu lotniczego. Może to dodatkowo wywrzeć presję na kurs akcji Air-France KLM.

Wstyd podróżowania samolotem

Linie lotnicze walczą również z trendem wstydu związanego z lataniem. Wstyd przed lataniem to uczucie wstydu, którego ludzie doświadczają, gdy podróżują gdzieś samolotem. Negatywne konsekwencje latania stają się coraz bardziej oczywiste, dlatego istnieją grupy ludzi, którzy odmawiają latania. Air-France KLM będzie musiał sobie z tym poradzić: latanie nie powinno stać się nowym paleniem.

Konkurencja

Konkurencja jest również głównym zagrożeniem dla Air-France KLM. Air-France KLM wyróżnia się oferowaniem lepszych usług niż wiele innych linii lotniczych. Jednak tanie linie lotnicze często oferują znacznie tańsze bilety. Wiele osób priorytetowo traktuje cenę, w wyniku czego Air-France KLM może stracić klientów.

Na przykład KLM reaguje na to, wprowadzając opcjonalny bagaż rejestrowany na długich lotach. Obniża to ceny biletów dla osób podróżujących bez bagażu. Czy uważasz, że tego typu strategie są wystarczające, aby wyprzedzić konkurencję? W takim razie zakup akcji Air-France KLM może być atrakcyjny.

Ograniczenia infrastruktury

Rozwój Air-France KLM jest ograniczony przez infrastrukturę. W niektórych krajach po prostu brakuje miejsca na więcej lotów. Mieszkańcy często protestują przeciwko dalszej rozbudowie lotnisk. W rezultacie, nawet przy rosnącym rynku, liczba lotów nie może wzrosnąć.

Pandemia

Problemy z gospodarką światową jako całością mogą wywierać znaczną presję na kurs akcji Air France-KLM. Było to widoczne na przykład podczas pandemii COVID-19 w 2020 roku. Z powodu ograniczeń w podróżowaniu KLM nie był w stanie zapełnić swoich samolotów, co spowodowało, że firma traciła miliony euro dziennie. Linie lotnicze, takie jak Air France-KLM, są podatne na tego typu wydarzenia w przyszłości.

Investing in Air France KLM

Naciski rządu

Zarówno rząd holenderski, jak i francuski są głównymi udziałowcami Air France-KLM. W 2020 r. oba rządy udzieliły również pomocy publicznej firmie, aby mogła przetrwać podczas pandemii. Spowodowało to silny wzrost wpływów tych rządów w firmie.

Wiele lewicowych partii politycznych chce ograniczyć podróże lotnicze, co oczywiście nie jest dobre dla rentowności firmy. Dlatego ważne jest, aby mieć oko na te wydarzenia, jeśli chcesz kupić akcje Air France-KLM.

Rozcieńczenie

Air France-KLM ma słabą pozycję finansową z powodu pandemii. W rezultacie firma może być zmuszona do emisji nowych akcji. Air France-KLM będzie również musiała zaciągnąć nowe pożyczki, co prowadzi do rozwodnienia i zmniejszenia przyszłej rentowności. Inwestowanie w akcje Air France-KLM jest zatem ryzykowne.

Spadek liczby osób podróżujących służbowo

Podczas pandemii coraz więcej firm odkryło, że możliwe jest prowadzenie spotkań online. Nawet po pandemii oczekuje się, że ludzie będą rzadziej latać na spotkania służbowe. Bilety w klasie biznes generują znaczne przychody dla linii lotniczych takich jak Air France-KLM, co sprawia, że ten trend spadkowy jest ryzykowny.

Jacy są najwięksi konkurenci Air France-KLM?

Jak inwestować w akcje Air France-KLM?

 1. Po pierwsze, utwórz konto w wiarygodnym serwisie brokerskim , gdzie możesz dokoanć zakupu akcji Air France-KLM
 2. Wykonaj kroki, aby aktywować konto, a następnie wpłać pieniądze na swoje konto.
 3. Wybierz akcję Air France-KLM i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 4. Kliknij kup, aby wysłać zlecenie bezpośrednio na giełdę.
 5. Pamiętaj, aby regularnie śledzić swoje wyniki

Na tematr Air France-KLM

Air France KLM

Air France-KLM jest częścią SkyTeam, która obejmuje wiele innych znanych linii lotniczych. Dzięki temu jest to jedna z największych sieci węzłów lotniczych na świecie. Razem linie lotnicze przewożą ponad 384 miliony pasażerów, wykonując ponad 13 000 lotów dziennie.

Akcje Air France-KLM są notowane w Amsterdamie, Paryżu i Nowym Jorku. Air France-KLM zarabia pieniądze na trzy sposoby:

 • Transport pasażerów
 • Transport ładunków
 • Wykonywanie napraw

Jeśli chodzi o transport ładunków, Air France-KLM zajmuje pierwsze miejsce na świecie. Połączenie Air France Industries i KLM Engineering & Maintenance osiąga również dobre wyniki w zakresie obsługi technicznej. Obsługują nie tylko swoje samoloty, ale także samoloty ponad 150 innych podmiotów.

Czy uważasz, że ta ogromna linia lotnicza będzie nadal rosła w przyszłości? W takim razie atrakcyjną inwestycją może być zakup akcji Air France-KLM.

Początki Air France-KLM

Air France-KLM powstała w 2003 roku w wyniku fuzji Air France i KLM. Stworzyło to zupełnie nową strukturę pod nową spółką holdingową Air France-KLM, która składa się z dwóch linii lotniczych, a mianowicie KLM i Air France.

Intencją jest, aby marki Air France i KLM pozostały na rynku jeszcze przez kilka dekad, zanim ewentualnie połączą się w jedną markę, która stanie się znana na całym świecie.

Siedziba główna

Siedziba nowej spółki holdingowej znajduje się w Paryżu, ale KLM będzie nadal działał zgodnie z prawem holenderskim. Pozwoliło to firmie zachować prawa do lądowania i przelotów.

Dzięki przejęciu KLM dołączył również do SkyTeam, sojuszu współpracujących linii lotniczych.

Przyszłość branży lotniczej w Europie

Według ekspertów w europejskiej przestrzeni powietrznej jest miejsce tylko dla trzech dużych linii lotniczych i jednej lub dwóch tańszych linii lotniczych. Reszta mniejszych linii lotniczych połączy się lub zostanie przejęta przez większe firmy, aby przetrwać.

Pod koniec 2007 roku Air France-KLM w pełni przejął belgijskie linie VLM. VLM będzie nadal działać jako niezależna linia lotnicza. Później w 2008 roku, Martinair również został w pełni przejęty.

W skład holdingu Air France-KLM wchodzą:

 • Air France, w tym Brit Air, CityJet, Régional i Transavia.com France pod nią
 • KLM, w tym KLM CityHopper, Transavia.com i pozostałe udziały Transavia.com France pod nim
 • Air France-KLM Cargo, w tym Air France Cargo, KLM Cargo, Martinair Cargo.
 • Ponadto holding jest częściowym właścicielem Kenya Airways, Alitalia, Airlinair, CCM Airlines, CCM Airlines, Air Tahiti, Air Mauritius, Royal Air Maroc i Air Calédonie.

Czy uważasz, że wszystkie te marki przyczyniają się do wyników Air-France KLM? W takim razie inwestycja w akcje może być interesująca!

Czy powinieneś kupić akcje Air France-KLM?

Air France-KLM jest popularną linią lotniczą działającą w 90 krajach. Firma podejmuje również niezbędne kroki, aby jej działalność była bardziej zrównoważona.

Inwestowanie w akcje Air France-KLM jest jednak ryzykowne. Ostatnio cena akcji znacznie spadła. Nowe przepisy rządów europejskich sprawiają, że spółce coraz trudniej jest prowadzić rentowną działalność. Ponadto spółka została zmuszona do emisji nowych akcji, co jest niekorzystne dla obecnych akcjonariuszy.

Inwestowanie w akcje Air France-KLM jest zatem bardzo ryzykowne. Ważne jest, aby dokładnie zbadać, czy zakup akcji Air France-KLM jest obecnie rozsądny. Ponadto nie zapomnij porównać Air France-KLM z konkurentami, których akcje również możesz kupić.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *