Godziny handlu Giełda Papierów Wartościowych Arabii Saudyjskiej (Tadawul)

Giełda papierów wartościowych w Arabii Saudyjskiej może być interesującą okazją dla każdego, kto chce zainwestować swój kapitał na Bliskim Wschodzie lub w Afryce Północnej. Giełda Arabii Saudyjskiej nosi nazwę Tadawul i ma siedzibę w Rijadzie. Globalnie jest to jedna z dziesięciu największych giełd na świecie. Ale jakie są godziny handlu w Arabii Saudyjskiej i w jakie dni giełda jest zamknięta?

Wskazówka: Chcesz spróbować inwestowania w Arabii Saudyjskiej za darmo w wersji demo? W takim razie otwórz darmowy rachunek w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Jakie są godziny handlu na giełdzie w Arabii Saudyjskiej?

Interesuje Cię, kiedy Arabia Saudyjska Giełda Papierów Wartościowych będzie otwarte? Spójrz poniżej, aby uzyskać jasny przegląd godzin otwarcia:

  • Giełda Papierów Wartościowych w Arabii Saudyjskiej otwiera się o 10:00 i zamyka o 15:00 czasu lokalnego.
  • Giełda Papierów Wartościowych w Arabii Saudyjskiej otwiera się o ##T|7:00## i zamyka o ##T|12:00## twojego czasu.

Investing Saudi Arabia

W które dni giełda w Arabii Saudyjskiej będzie zamknięta w 2023 roku?

Giełda w Arabii Saudyjskiej nie jest otwarta przez cały rok. Inwestowanie na saudyjskiej giełdzie jest możliwe od niedzieli do czwartku. Giełda jest zazwyczaj zamknięta w piątek i sobotę, ponieważ są to weekendy w Arabii Saudyjskiej.

Istnieją specjalne święta, w które giełda jest zamknięta. Poniżej znajdują się daty zamknięcia Tadawul:

DataŚwięto państwowe
7 kwietniaWielki Piątek
10 kwietniaWielkanoc
1 MajaŚwięto Pracy
25 i 26 grudniaBoże Narodzenie

Giełda Tadawul nie ma wielu specjalnych dni, w których jest zamknięta. Istnieje jednak kilka dłuższych okresów, podczas których nie można handlować na giełdzie.

Najbardziej znanym indeksem giełdy Tadawul jest Tadawul All Shares of TASI. Godziny otwarcia tego indeksu są takie same jak godziny otwarcia giełdy.

Historia giełdy papierów wartościowych w Arabii Saudyjskiej

Saudyjska giełda papierów wartościowych została założona dopiero w 2007 r., co czyni ją jedną z młodszych giełd. Największą spółką notowaną na giełdzie jest Saudi Aramco, która weszła na giełdę w 2019 roku. Łączna wartość spółki przekracza 2 biliony dolarów!

Od 2015 r. obcokrajowcy mogą inwestować na saudyjskiej giełdzie, ale istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. Na przykład, musisz zarządzać aktywami o wartości co najmniej 5 miliardów dolarów i mieć ponad 5 lat doświadczenia! Na szczęście, jako inwestor prywatny, nadal możliwe jest inwestowanie w akcje notowane na giełdzie w Arabii Saudyjskiej za pośrednictwem brokera internetowego.

Należy pamiętać, że giełda w Arabii Saudyjskiej jest silnie chroniona przed wpływami międzynarodowymi. Na przykład inwestorzy zagraniczni nie mogą posiadać więcej niż 10% kapitalizacji rynkowej Tadawul. Pojedyncza spółka może być również własnością inwestora zagranicznego tylko do maksymalnie 49%, a osoba fizyczna nie może kupić więcej niż 5% akcji.

Jeśli chcesz zainwestować w saudyjską giełdę za jednym razem, możesz rozważyć inwestycję w Tadawul All-Share Index lub TASI.

Czy sam chciałbyś zainwestować w Arabii Saudyjskiej?

Szukasz bardziej egzotycznej inwestycji? Dzięki Giełdzie Papierów Wartościowych Arabii Saudyjskiej Bliski Wschód stoi przed Tobą otworem. Chcesz wiedzieć, na których giełdach możesz handlować tymi akcjami? W poniższej tabeli możesz zobaczyć, u których brokerów możesz handlować po najkorzystniejszej cenie:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Akcje na Tadawul są sprzedawane w rialu saudyjskim. Należy pamiętać, że wartość inwestycji może spaść, gdy waluta inwestora umocni się w stosunku do waluty Arabii Saudyjskiej.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *