Jak kupić akcje Levi Strauss (2024)?

Od końca marca 2019 r. dobrze znany Levi’s jest przedmiotem obrotu na giełdzie. Ale jak można samodzielnie kupować i sprzedawać akcje Levi Strauss? Jak powstała ta firma? I jakie są plany na przyszłość tego dużego producenta odzieży?

Jak kupić akcje Levi Strauss?

Akcje Levi’s można kupować i sprzedawać na giełdzie. Możesz to zrobić, zakładając konto u brokera lub w banku internetowym. Poniżej znajdziesz przegląd brokerów, u których możesz inwestować w akcje Levi’s:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Levi's bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Levi's przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi cena akcji Levi?

Jesteś ciekawy, jak kształtował się kurs akcji Levi’s? Na poniższym wykresie można zobaczyć, po jakiej cenie można kupić akcje Levi Strauss:

Dane spółki Levi Strauss

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Levi Strauss.

Analiza akcji Levi Strauss

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Levi ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Levi Strauss radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Levi Strauss z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Levi Strauss z ostatnich 5 dni:

Jakie będą wyniki spółki Levi Strauss w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o rokowaniach Levi Strauss w 2024 i kolejnych latach? Korzystając z danych z Alpha Vantage, połączyliśmy prognozy analityków. Należy pamiętać, że dane te stanowią jedynie prognozę wyników akcji i mogą się nie sprawdzić.

Jakie są zalety inwestowania w akcje Levi Strauss?

  • Kultowa marka: Levi Strauss to kultowa marka znana z produkcji wysokiej jakości dżinsów. Ze względu na swoją rozpoznawalność, marka jest w stanie przetrwać spowolnienia gospodarcze.
  • Globalna obecność: Levi Strauss działa w ponad 110 krajach, co zapewnia szerokie możliwości dalszego rozwoju.
  • Handel elektroniczny: Levi Strauss jest coraz bardziej aktywny online. Wzrost sprzedaży online może przyczynić się do poprawy wyników firmy.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Levi Strauss?

  • Zależność od partnerów hurtowych: Levi Strauss w dużej mierze polega na sprzedawcach detalicznych i domach towarowych, jeśli chodzi o rentowność.
  • Ceny bawełny: Wzrost cen bawełny może wywierać presję na marżę zysku firmy.
  • Konkurencja: Levi Strauss stoi w obliczu znaczącej konkurencji ze strony takich firm jak Gap, American Eagle i H&M.

Kto stanowi największą konkurencję dla Levi Strauss?

  • Gap
  • American Eagle Outfitters
  • H&M
  • Everlane

Jak inwestować w akcje Levi Strauss?

Coraz więcej osób zastanawia się, jak kupić akcje Levi Strauss. Po pierwsze, potrzebujesz konta u wiarygodnego maklera giełdowego. Makler giełdowy umożliwia kupowanie i sprzedawanie akcji Levi Strauss online.

Zanim będziesz mógł zainwestować w akcje Levi Strauss, musisz aktywować swój rachunek inwestycyjny. Możesz aktywować swoje konto, przesyłając kopię paszportu i potwierdzenie adresu. Następnie możesz bezpośrednio wpłacić środki z konta bankowego na konto maklerskie.

Następnie przejdź na swoim rachunku inwestycyjnym do akcji Levi Strauss i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Naciśnij „kup”, aby natychmiast nabyć akcje i nie zapomnij regularnie oceniać swojej inwestycji.

Plany na przyszłość

Levi’s planuje ekspansję na nowe rynki i nowe produkty, co sprawia, że warto rozważyć inwestycję w akcje Levi’s.

Obecnie firma sprzedaje głównie odzież męską, a ponad 70% sprzedaży przypada na mężczyzn. Levi’s zamierza zwiększyć sprzedaż wśród kobiet, przestając polegać na znanej marce dżinsów i rozszerzając swoją ofertę o więcej butów, koszul, odzieży zimowej i odzieży damskiej.

Zakup akcji Levi's

Obecnie Levi sprzedaje przede wszystkim wiele dżinsów w Stanach Zjednoczonych, a jeden na osiem dżinsów w USA jest sprzedawany przez Levi’s. Firma nie była jednak w stanie osiągnąć znaczącej sprzedaży na rynkach wschodzących. Na przykład, chociaż w Chinach istnieje duży rynek odzieży, Levi’s nie ugruntował tam jeszcze silnej obecności.

W przyszłości Levi’s będzie badać nowe metody sprzedaży swoich produktów. Jeśli firmie uda się zdobyć popularność na tych nowych rynkach, może to pozytywnie wpłynąć na rentowność. Jednak wraz z rozwojem Internetu istnieje znaczna konkurencja, co czyni ten wynik niepewnym. Dlatego ważne jest, aby uważnie monitorować rozwój rynku przed zakupem lub sprzedażą akcji Levi’s!

Historia Levi’s w pigułce

Firma została założona w 1853 roku przez Levi Straussa, od którego pochodzi jej nazwa. Levi uzyskał pierwszy patent na produkcję dżinsów w 1873 roku, które stały się udanym produktem i uczyniły Leviego bogatym człowiekiem.

Do dziś firma pozostaje w rękach rodziny. Rodzina Strauss nadal posiada 80% praw głosu poprzez akcje ze specjalnym prawem głosu. IPO nie zmieniło tej struktury własności.

Pierwsza oferta publiczna Levi’s

IPO Levi’s okazało się sukcesem. Cena akcji natychmiast znacznie wzrosła, a wartość akcji wzrosła o około 30%. Levi’s był wcześniej notowany na giełdzie w przeszłości, ale to przedsięwzięcie trwało tylko kilka lat, dopóki duży prywatny inwestor nie odkupił akcji. Inwestowanie w akcje Levi’s może być zatem lukratywne!

Czy mądrze jest inwestować w akcje Levi Strauss?

Inwestycja w akcje Levi Strauss nie jest pozbawiona ryzyka. Levi Strauss czerpie tylko ograniczoną część swoich przychodów z kanałów online, co stanowi ryzyko, zwłaszcza w trakcie i po pandemii COVID-19. Wiele sklepów fizycznych zbankrutowało, a zakupy offline prawdopodobnie staną się mniej popularne w przyszłości.

W dłuższej perspektywie inwestycja w akcje Levi Strauss nadal może przynieść pozytywne rezultaty. Marka ta wciąż jest ikoną, a jej ubrania nosi wielu celebrytów. Firma doświadczyła ostatnio znacznego wzrostu i istnieje od 1853 roku. Jeśli wierzysz, że firma może dotrzeć do nowych regionów i zwiększyć sprzedaż online, zakup akcji Levi Strauss może być interesujący.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *