Handel Litecoin: Jak inwestować w Litecoin?

Kryptowaluty są na fali! U boku Bitcoin istnieje wiele innych alternatyw, wśród których Litecoin coraz bardziej zyskuje na popularności. Według wielu ekspertów Litecoin może stać się następcą Bitcoin. Zapewne zadajesz sobie pytanie – w jaki sposób można zarobić (ale niestety również stracić pieniądze) na handlu Litecoin przez Internet? Zapoznając się z niniejszym artykułem, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat inwestowania w Litecoin.

Jak inwestować w Litecoin?

W tym w przypadku na pierwszy plan wychodzą dwie metody. Pewni inwestorzy decydują się na aktywną spekulację Litecoin. Ten sposób pozwala na wykorzystywanie wszelkiego rodzaju sytuacji zachodzących na rynku. Inni zaś dokonują długoterminowych inwestycji w Litecoin. Omówimy i zdradzimy, jak wykorzystywać obie metody inwestycyjne.

Inwestowanie długoterminowe w Litecoin

Inwestowanie długoterminowe jest jak najbardziej możliwe w przypadku Litecoin. Cała sztuka polega na zakupie i przetrzymaniu do momentu wzrostu ceny. Wielu ludzi pokłada swoje nadzieje w kryptomonetach do tego stopnia, że wyprzedają cały majątek, aby ulokować w nich kapitał. Inni zaś widzą przyszłość kryptowalut w ciemnych barwach, odnosząc się do regularnie występujących krachów.

Pragniesz dokonać fizycznego zakupu Litecoin? W takim razie Plus500 jest strzałem w dziesiątkę. Serwis Plus500 umożliwia błyskawiczny zakup Litecoin za pomocą karty kredytowej. Kliknij poniższy przycisk i utwórz bezpłatne konto na platformie Plus500:

82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Czym tak właściwie jest Litecoin?

Kryptowaluta Litecoin zasłynęła jako jedna z pierwszych monet alternatywnych (z ang. altcoin). Określenie „altcoin” przypisuje się wszystkim kryptowalutom poza Bitcoin. Ideą, która przyświecała twórcy Litecoin – Charliemu Lee, było stworzenie szybszej i tańszej monety. Tak jak w przypadku Bitcoin, płatności dokonywane za pomocą Litecoin odbywają się bez ingerencji stron trzecich.

Kupić, czy sprzedać Litecoin – oto jest pytanie

Ze względu na wysoką niestabilność stajesz przed szansą na spory zysk, ale też i na spore ryzyko utraty wszystkich swoich pieniędzy! Pamiętaj, że to działa w obie strony, równie dobrze możesz popłynąć i utracić wszystko, zanim się obejrzysz! Tak czy inaczej, koniecznie zachowaj szczególną ostrożność. Jedna z metod prewencyjnych polega na bacznym obserwowaniu wiadomości. Pamiętaj jednak, że jesteś również narażony na utratę swoich pieniędzy.

Niestabilność Litecoin odstrasza profesjonalnych graczy giełdowych, tym samym zostawiając pole do popisu dla traderów – innymi słowy zwykłych ludzi, takich jak ty, którzy chcą zarobić parę dodatkowych groszy.

Traderzy na ogół nie są ekspertami, a ich działania często odzwierciedlają bieżące aktualności. W związku z tym złe wieści potrafią mocno odcisnąć swoje piętno na Litecoin, powodując dramatyczny spadek ceny. Patrząc na trendy Litecoin, nie sposób nie zauważyć, że po ekstremalnych tendencjach zniżkowych zazwyczaj następują gwałtowne trendy zwyżkowe.

Inwestowanie Litecoin

Zysk (ale także i strata) w przypadku niestabilnych poziomów cenowych

Jako trader, możesz skorzystać na ignorancji i braku doświadczenia przeciętnych graczy, podejmując działania odwrotne w stosunku do całej reszty. Słysząc negatywne wieści, nie trać zainteresowanie Litecoin, zamiast tego otwórz pozycję krótką i zarabiaj (a także niestety strać pieniądze) w trakcie tendencji zniżkowej!

Jak tylko cena zaczyna spadać, kupujesz Litecoin, tym samym maksymalizując zysk (ale niestety też zwiększając ryzyko utraty pieniędzy). Nie zapomnij zabezpieczeniu funkcją automatycznego zamykania pozycji w celu ograniczenia strat (stop loss), dzięki temu nie pójdziesz z torbami, popełniając błąd.

Litecoin podobnie jak Bitcoin to bardzo atrakcyjny instrument finansowy. Mimo iż ciągle pozostaje w cieniu Bitcoin, to wszystko wskazuje na to, że w przyszłości role się odwrócą! Nie spuszczaj Litecoin z oka i zarabiaj (lub trać pieniądze) na wahaniach kursów, sprzedając i kupując w odpowiedniej chwili.

Kurs Litecoin

Poniżej przedstawiliśmy aktualną cenę CFD Litecoin. Możesz otworzyć pozycję bezpośrednio po skorzystaniu za przycisków.

Należy pamiętać, że 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

 

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.