Jak kupić akcje Mastercard (2024)? – inwestowanie w MasterCard

Mastercard to odnosząca sukcesy firma, w którą zdecydowanie warto zainwestować. Od momentu wejścia na giełdę w 2006 r. akcje wzrosły o ponad 6000%. Ale jak i gdzie można kupić akcje MasterCard? W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do inwestowania w akcje Mastercard.

Jak kupić akcje MasterCard?

MasterCard może być dobrą inwestycją. Historia akcji jest obiecująca: ich wartość ogromnie wzrosła i doświadczyła kilku poważnych korekt. Ludzie coraz częściej płacą kartami kredytowymi online, co jest idealne dla MasterCard.

Możesz kupić akcje MasterCard u jednego z tych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach MasterCard! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj MasterCard bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w MasterCard przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jak kształtuje się cena akcji Mastercard?

Chcesz wiedzieć, jak kształtuje się cena akcji Mastercard? Na wykresie można zobaczyć, po jakiej cenie można kupić i sprzedać akcje MasterCard. Za pomocą przycisków można bezpośrednio otworzyć pozycję handlową:

Informacje o firmie Mastercard

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Mastercard.

Analiza akcji Mastercard

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Mastercard należy je dokładnie przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Mastercard rozwijał się w minionym okresie.

Ceny akcji Mastercard z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Mastercard z ostatnich 5 dni:

Co stanie się z kursem akcji Mastercard w 2024?

Czy jesteś ciekawy, jak analitycy uważają, że Mastercard poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków, korzystając z danych Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą trendu cenowego akcji MasterCard i może się nie sprawdzić.

Dlaczego warto kupić akcje Mastercard?

 • Dobrze znana marka: ponieważ Mastercard jest dobrze znaną marką, klienci chętniej ją wybierają, co jest korzystne dla rentowności marki.
 • Wiodący procesor płatności: Mastercard obsługuje jedną z największych na świecie sieci płatności i działa w ponad 210 różnych krajach.
 • Innowacje technologiczne: Mastercard stale ulepsza swoje usługi. Przykładem tego jest cyfrowy portfel, który pozwala klientom przechowywać informacje o płatnościach i realizować zamówienia za pomocą jednego kliknięcia.
 • Silna pozycja finansowa: Mastercard ma silną pozycję finansową i duże zasoby gotówki, co czyni ją interesującą inwestycją.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Mastercard

 • Wydatki: Sukces Mastercard zależy od wydatków konsumentów. Problemy gospodarcze mogą zatem wywierać presję na rentowność firmy.
  Konkurencja: Mastercard musi konkurować globalnie z podobnymi usługami.
  Zależność: Mastercard jest zależna od instytucji finansowych w zakresie wydawania kart kredytowych i realizacji transakcji.
  Regulacje: Mastercard był w przeszłości pod presją ze względu na opłaty interchange i zasady akceptacji akceptantów.

Kto jest konkurencją dla Mastercard?

Jak inwestować w akcje Mastercard?

 1. Przestudiuj akcje: poświęć trochę czasu, aby dobrze przestudiować akcje Mastercard. W ten sposób możesz określić, czy mądrze jest inwestować w Mastercard TERAZ.
 2. Otwórz konto u brokera: porównaj różnych brokerów i otwórz konto na wybranej platformie.
 3. Wpłać pieniądze na swoje konto: określ, ile akcji Mastercard chcesz kupić i wpłać wystarczającą ilość pieniędzy na swoje konto bankowe.
 4. Wybierz akcje Mastercard: następnie wybierz akcje Mastercard i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 5. Kup akcje Mastercard: za pomocą zlecenia rynkowego możesz bezpośrednio kupić akcje. W przypadku zlecenia z limitem ceny można ustawić cenę, po której kupuje się akcje.
 6. Ocena: poświęć czas na ocenę swojej inwestycji. Możesz sprzedać swoje akcje w dowolnym momencie.

Na temat spółki MasterCard

Mastercard licencjonuje karty kredytowe na całym świecie. Międzynarodowe karty kredytowe wydawane na licencji Mastercard mogą być używane w 200 krajach.

Mastercard generuje 40% swoich przychodów w Stanach Zjednoczonych. Odsetek przychodów generowanych w innych krajach jest zawsze mniejszy niż 10%. Po VISA, firma Mastercard zajmująca się kartami kredytowymi jest na drugim miejscu.

Oprócz kart kredytowych, Mastercard oferuje również trzy usługi debetowe:

 • Maestro to debetowa karta płatnicza oparta na kodzie PIN
 • MasterCard Prepaid to przedpłacona karta kredytowa oparta na kodzie PIN lub podpisie.
 • Cirrus może być używana tylko w bankomatach

Kup akcje Mastercard

Historia MasterCard

W 1966 roku kilka banków założyło Międzynarodowe Stowarzyszenie Kart. Trzy lata później nazwa firmy została zmieniona na Master Charge, a firma otrzymała również rozpoznawalne logo.

Po zmianie nazwy w 1979 roku firma nazywała się Mastercard. Przez dziesięciolecia MasterCard współpracowała z Europay.

Mastercard trafia na giełdę

W 2006 roku Mastercard weszła na giełdę w Nowym Jorku. Do 2006 r. banki i instytucje finansowe były pełnymi właścicielami firmy. Po wejściu na giełdę około połowa akcji należała do inwestorów.

W 2014 r. 87% akcji było przedmiotem swobodnego obrotu na giełdzie. W tym samym roku kanadyjska fundacja The MasterCard Foundation posiadała około 10% udziałów. Wpływy z tego kapitału są wykorzystywane przez fundację na cele charytatywne.

Naruszenie prawa konkurencji

W 2019 r. Komisja Europejska nałożyła na Mastercard grzywnę w wysokości 570 566 000 euro za naruszenie prawa konkurencji. Według Komisji Europejskiej firma nadużyła swojej dominującej pozycji. Firma sztucznie zawyżała opłaty transakcyjne za płatności kartą dla sprzedawców.

Te opłaty interchange mogły się znacznie różnić w zależności od państwa członkowskiego do 2015 roku. W tym roku Komisja Europejska ograniczyła opłatę interchange do 0,2% (dla kart debetowych) i 0,3% (dla kart kredytowych). MasterCard dostosował swoje zasady, po czym Komisja Europejska zdecydowała się obniżyć nałożoną karę o 10%.

Tego typu grzywny mogą mieć znaczące konsekwencje dla wyników finansowych Mastercard. W perspektywie krótkoterminowej może to wywrzeć presję na cenę akcji. Na szczęście, jako aktywny trader, możesz to wykorzystać, otwierając krótką pozycję. Dzięki krótkiej pozycji możesz spekulować na spadającej cenie akcji Mastercard.

Czy powinieneś kupić akcje Mastercard?

To, czy mądrze jest kupować akcje Mastercard, zależy w dużej mierze od celów inwestycyjnych. Jeśli chcesz zainwestować w dużego gracza w dziedzinie przetwarzania płatności, Mastercard może być interesującym wyborem. Mastercard jest jedną z największych na świecie firm obsługujących karty kredytowe i działa w ponad 200 krajach.

Ważne jest jednak, aby mieć oko na pozycję Mastercard w stosunku do konkurencji. W ten sposób można określić, czy nadal warto inwestować w akcje Mastercard.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *