Jak kupić akcje Square (2024)? – inwestowanie w Square

Square to popularna aplikacja płatnicza: niektórzy eksperci uważają nawet, że firma ta zastąpi w przyszłości PayPal. Inwestowanie w Square poprzez zakup akcji może być zatem atrakcyjne. W tym artykule dowiesz się, jak i gdzie kupić akcje Square. Na tej stronie znajdziesz również aktualny kurs akcji Square.

Jak kupować akcje Square?

Czy masz pewność, że Square pokona PayPal? W takim razie warto rozważyć długoterminową inwestycję w akcje Square! Firma wciąż regularnie wprowadza innowacje. Na przykład, obecnie możliwe jest pożyczenie do 200 USD w ramach aplikacji. Pożyczki te muszą zostać spłacone w ciągu czterech tygodni, a użytkownicy płacą od nich odsetki. Pozwala to Square na generowanie dodatkowego źródła dochodu.

Wygląda na to, że Square chce oferować więcej usług finansowych za pośrednictwem aplikacji. Użytkownicy mogą teraz również kupować i sprzedawać bitcoiny, a także inwestować w akcje. Jeśli Square zdoła zatrzymać swoich użytkowników, z pewnością może to pozytywnie wpłynąć na przyszłe zmiany cen akcji.

Chcesz kupić akcje Square? Zrób to z niezawodnym i opłacalnym brokerem:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Square bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Square przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Square?

Czy cena akcji Square będzie nadal rosnąć? Na wykresie można zobaczyć, jak rozwijają się akcje Square. Za pomocą przycisków można bezpośrednio otworzyć pozycję inwestycyjną:

Dane firmy Square

Poniżej znajdują się najważniejsze dane firmy Square.

Analiza akcji spółki Square

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Square należy najpierw przeanalizować akcje. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Square rozwijał się w ostatnim okresie.

Ceny akcji spółki Square w ciągu ostatnich 5 dni

In the table below, you can see the stock prices of Square from the last 5 days:

What will the price of Square do in 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o Square w 2024 i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków przy użyciu danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą dotyczącą rozwoju cen Square i że prognoza ta nie musi się spełnić.

Dlaczego warto kupować akcje Square?

 • Innowacyjność: Square jest aktywna w przetwarzaniu płatności i wykorzystuje najnowsze technologie, aby przebiegało to sprawnie.
 • Silna pozycja finansowa: Square jest rentowna, a jej wyniki ulegają poprawie.
 • Potencjał wzrostu: Square może rozszerzyć działalność na nowe rynki i poprawić swoją pozycję.
 • Dywersyfikacja: firma oferuje więcej niż tylko przetwarzanie płatności. Na przykład dzięki Square Capital firma udziela pożyczek małym firmom.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Square?

 • Zależność: Przychody Square zależą od małych firm, które są podatne na kryzysy gospodarcze.
 • Konkurencja: Duzi gracze, tacy jak PayPal, Stripe i Shopify, mogą utrudniać działalność Square.
 • Międzynarodowość: W porównaniu do konkurencji, Square nie jest zbyt aktywna poza granicami kraju.
 • Koncentracja: Większość zysków firmy pochodzi z kilku działań, co sprawia, że Square jest podatny na zagrożenia.
 • Ryzyko finansowe: Gdy konsumenci nie są w stanie spłacić pożyczek, Square może stracić pieniądze.

Kim są najwięksi konkurenci Square?

 • PayPal: Prawdopodobnie najbardziej znana firma zajmująca się przetwarzaniem płatności online.
 • Stripe: Ta firma oferuje narzędzia online do przetwarzania płatności.
 • Shopify: Ta kanadyjska firma ułatwia założenie sklepu internetowego.
 • Adyen: Ta holenderska firma ułatwia zarówno transakcje online, jak i osobiste.

Jak inwestować w akcje Square?

 • Krok 1: Potrzebujesz konta u maklera giełdowego, który umożliwia handel akcjami Square.
 • Krok 2: Aktywuj swój rachunek inwestycyjny, weryfikując swoją tożsamość i wpłacając pieniądze na konto brokera.
 • Krok 3: Wybierz akcję Square i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Nie zapomnij dokładnie zbadać planów firmy na przyszłość.
 • Krok 4: Możesz teraz bezpośrednio kupić akcje Square. Możliwe jest również kupno akcji po określonej cenie za pomocą zlecenia z limitem.

O firmie Square

Firma Square z siedzibą w San Francisco działa w branży usług finansowych. Firma dostarcza produkty płatnicze głównie dla małych firm.

Pierwsza aplikacja i usługa tej firmy płatniczej pojawiła się na rynku w 2010 roku. Dzięki Square możesz używać tabletu lub telefonu do dokonywania płatności za pomocą pinów lub kart kredytowych. Małe czytniki kart wykonane przez firmę można włożyć do tabletów i smartfonów.

Kup akcje Square

Jakie usługi oferuje Square?

 • Akceptuj płatności: małe firmy mogą akceptować płatności kartą kredytową za pomocą Square.
 • Zarządzanie finansami: Square może być używany do wysyłania faktur i zarządzania listą płac.
 • Pożyczanie: użytkownicy mogą pożyczać od 500 do 250 000 USD na platformie.
 • Square Cash: system płatności peer-to-peer pozwala na szybkie przelewy pieniężne do przyjaciół i rodziny.
 • Sprzedaż online: użytkownicy mogą stworzyć stronę internetową, aby sprzedawać produkty za pomocą platformy e-commerce Square Online.

Historia Square

Firma została założona w 2009 roku przez Jacka Dorseya i Jima Kelveya. W 2009 roku Jim Kelvey chciał sprzedawać szklane krany i armaturę za 2000 USD, ale nie mógł akceptować płatności kartą kredytową. To zainspirowało go i jego przyjaciela Jacka Dorseya, który był jednym z założycieli Twittera, do założenia Square. Firma początkowo mieściła się w małym biurze w St. Louis w stanie Missouri, a jej nazwa pochodzi od opracowanych przez nią kwadratowych czytników kart.

IPO spółki Square

Spółka weszła na giełdę w 2015 roku. Nierentowny wówczas Square był notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE). W momencie pierwszego notowania cena akcji wynosiła 9 USD, czyli mniej niż oczekiwany przez spółkę przedział od 11 do 13 USD. W 2023 r. cena akcji Square znacznie wzrosła.

Square kupuje Bitcoin

W październiku 2020 r. firma płatnicza Square dokonała znaczącej transakcji. Firma kupiła 4079 bitcoinów o łącznej wartości 50 milionów dolarów.

Firma zrobiła to, ponieważ wierzy, że kryptowaluty są potężnym narzędziem ekonomicznym. Jack Dorsey, jeden z założycieli i dyrektor generalny Square, uważa, że bitcoin ostatecznie stanie się jedyną walutą na świecie.

Czy warto kupować akcje Square?

System płatności mobilnych Square jest wysokiej jakości i umożliwia przetwarzanie płatności za pomocą smartfona lub tabletu. Ponadto pozytywne jest to, że Square oferuje inne usługi, takie jak zarządzanie płacami, a nawet marketing.

Square zyskał również dobrą reputację wśród inwestorów dzięki znacznemu wzrostowi. Interesujące jest również to, że kryptowaluty mogą być wykorzystywane do płatności w aplikacji Cash.

Jeśli jednak rozważasz inwestowanie w akcje Square, powinieneś również zachować ostrożność. Firma stoi w obliczu konkurencji ze strony innych firm technologicznych i jest silnie uzależniona od małych firm. Dlatego też powinieneś ocenić, czy akcje Square pasują do Twojej obecnej sytuacji finansowej.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *