Jak kupić akcje Nestlé (2024)? – inwestowanie w Nestlé

Czy chcesz kupić akcje Nestlé? W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w akcje Nestlé. Znajdziesz tu również kompleksową analizę mocnych i słabych stron akcji, wraz z najnowszą ceną akcji.

Jak kupować akcje Nestlé?

Możesz zdecydować się na zakup akcji Nestlé w perspektywie długoterminowej. Żywność jest zawsze poszukiwana, nawet w trudnych ekonomicznie czasach, co pozwala firmie generować zyski. Ważne jest jednak, aby sprawdzić, jak firma radzi sobie w porównaniu z innymi głównymi graczami w branży spożywczej. Akcje Nestlé można kupić za pośrednictwem jednego z tych wiarygodnych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Nestlé bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Nestlé przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile wynosi obecna cena akcji Nestlé?

Jesteś ciekawy aktualnej ceny akcji Nestlé? Poniższy wykres przedstawia wyniki akcji Nestlé. Co więcej, możesz użyć przycisków kupna i sprzedaży, aby bezpośrednio rozpocząć handel akcjami Nestlé.

Dane spółki Nestlé

Poniżej znajdują się kluczowe informacje o firmie Nestlé.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Nestlé z ostatnich 5 dni:

Dlaczego warto kupować akcje Nestlé?

 • Dywersyfikacja: Inwestowanie w akcje Nestlé oferuje niższe ryzyko, ponieważ działają one na różnych rynkach i dostarczają wiele produktów.
 • Pozycja rynkowa: Nestlé jest silną firmą o solidnej reputacji.
 • Zrównoważony rozwój: Nestlé kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój, co może przyczynić się do poprawy reputacji marki.
 • Siła finansowa: Nestlé ma długą historię pozytywnych wyników finansowych.

Jakie ryzyko należy wziąć pod uwagę inwestując w akcje Nestlé?

 • Zdrowie: Konsumenci są bardziej świadomi wpływu niektórych produktów na zdrowie. Jeśli preferencje konsumentów ulegną zmianie, Nestlé może stracić udział w rynku.
 • Konkurencja: Nestlé stoi w obliczu silnej konkurencji i będzie musiało stale wprowadzać innowacje, aby utrzymać udział w rynku.
 • Zależność: Sukces Nestlé zależy od kluczowych rynków.

Kogo zaliczamy do największej konkurencji Nestlé?

Jak inwestować w akcje spółki Nestlé?

 1. Otwórz konto u brokera: Akcje Nestlé można kupić bezpośrednio za pośrednictwem maklera giełdowego. Kliknij tutaj, aby porównać różnych brokerów.
 2. Aktywuj swój rachunek: Poświęć trochę czasu na aktywację rachunku inwestycyjnego.
 3. Wpłata środków: Zdecyduj, jaką kwotę chcesz zainwestować w akcje Nestlé. Możesz wpłacić tę kwotę bezpośrednio z konta bankowego lub użyć karty kredytowej.
 4. Wybierz akcje: Wybierz akcje Nestlé na platformie transakcyjnej.
 5. Typ zlecenia: Wybierz pomiędzy zleceniem rynkowym (natychmiastowy zakup akcji Nestlé) lub zleceniem z limitem ceny (ustal cenę, którą jesteś gotów zapłacić).
 6. Kup: Naciśnij przycisk kupna, aby dodać akcje Nestlé bezpośrednio do swojego portfela inwestycyjnego.

Historia Nestlé

W 1886 roku bracia George i Charles Page założyli Anglo-Swiss Milk Company. W tym samym roku Henri Nestlé założył firmę Farine Lactée Henri Nestlé.

W 1905 roku firmy te połączyły się, tworząc Nestlé. Początkowo firma oferowała mleko skondensowane i mieszanki dla niemowląt. Wkrótce firma zdecydowała się rozszerzyć swoją linię produktów i w 1920 roku rozpoczęła produkcję czekolady.

Druga wojna światowa miała natychmiastowy negatywny wpływ na zyski firmy. Był to jednak również czas, w którym na rynek wprowadzono udany produkt: Nescafé. Kawa ta miała kluczowe znaczenie dla żołnierzy.

Nestle zakup akcji

Przejęcia dokonane przez Nestlé

W latach po II wojnie światowej Nestlé przejęło kilka firm. W 1947 roku Nestlé połączyło się z Maggi, firmą produkującą zupy i przyprawy. Inne firmy przejęte przez Nestlé to brytyjska firma produkująca żywność Crosse & Blackwell (1950), szwedzki producent mrożonek Findus (1963) oraz szwajcarski producent konserw i napojów Libby’s (1967).

Firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność również na inne produkty spożywcze. Dlatego w 1974 r. przejęto szwajcarską firmę Alcon, globalną firmę medyczną specjalizującą się w produktach zdrowotnych.

Kiedy Nestlé przejmuje inną firmę, rozsądnie jest rozważyć wpływ, jaki będzie to miało na wyniki finansowe firmy. Jeśli uważasz, że przejęcie będzie miało pozytywny wpływ na kurs akcji Nestlé, dobrym pomysłem może być zakup akcji.

Nabycie praw do marki Starbucks

W 2018 roku Nestlé zapłaciło 7,2 miliarda dolarów za prawa do Starbucks. Od tego momentu firma mogła sprzedawać produkty pod marką Starbucks. Dzięki tej transakcji Nestlé weszło na rynek detaliczny, a firma mogła teraz sprzedawać kawę Starbucks poza Stanami Zjednoczonymi. Kawa Starbucks może być sprzedawana na przykład w supermarketach i kawiarniach.

Czy uważasz, że było to dobre posunięcie? W takim razie warto rozważyć inwestycję w akcje Nestlé.

Czy powinieneś kupić akcje Nestlé?

Zakup akcji Nestlé może być interesujący, ponieważ firma ta oferuje zróżnicowaną gamę produktów. Należą do nich między innymi Nescafé, KitKat i Nestlé Pure Life. Ponadto firma jest coraz bardziej zaangażowana w zrównoważony rozwój i produkuje coraz więcej zdrowych produktów. W ten sposób Nestlé reaguje na najnowsze trendy, co czyni ją atrakcyjną inwestycją na przyszłość.

Należy jednak pamiętać, że branża spożywcza jest wysoce konkurencyjna. Dlatego ważne jest, aby uważnie monitorować konkurencję Nestlé, ponieważ firmy te mogą oferować lepsze możliwości inwestycyjne.

Ostatecznie to, czy inwestowanie w akcje Nestlé jest atrakcyjne, zależy od osobistych preferencji. Poświęć trochę czasu na zbadanie akcji Nestlé, abyś mógł określić, czy zakup akcji Nestlé jest dla Ciebie mądrą decyzją.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *