Jak kupić akcje Nikola (2024)? – inwestowanie w Nikola

Nikola może być następną Teslą… skromna inwestycja w akcje Nikola Corporation może być zatem interesująca. Ale gdzie można zainwestować w akcje Nikola? I jaka jest obecna cena akcji Nikola? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o tej firmie!

Jak kupić akcje Nikola?

Czy wierzysz w przyszłość Nikoli? Firma z pewnością ma porywające i innowacyjne pomysły. Ponieważ firma jest wciąż dość nowa, istnieje wiele niepewności co do przyszłości. Jednak Tesla udowodniła już, że tego rodzaju innowacyjne firmy mogą nagle osiągać bardzo dobre wyniki.

Czy jesteś ciekawy, których brokerów możesz użyć do kupna i sprzedaży akcji Nikola? Zapoznaj się z przeglądem najlepszych maklerów giełdowych:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Nikola bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Nikola przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest obecna cena akcji Nikola?

Jesteś ciekawy, jak kształtuje się cena akcji Nikola? Na poniższym wykresie można zobaczyć, po jakiej cenie można kupić i sprzedać akcje Nikola.

Dane firmy Nikola Corporation

Poniżej znajdują się najważniejsze dane korporacyjne Nikola Corporation.

Analiza akcji Nikola Corporation

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Nikola Corporation należy je najpierw przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Nikola Corporation rozwijała się w minionym okresie.

Ceny akcji Nikola z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Nikola Corporation z ostatnich 5 dni:

Jaki będzie kurs akcji Nikola Corporation w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co według analityków zrobi Nikola Corporation w 2024 i kolejnych latach? Z pomocą danych Alpha Vantage połączyliśmy przewidywania analityków. Pamiętaj, że ta liczba jest jedynie prognozą dotyczącą trendu cenowego Nikola Corporation i że ta prognoza nie musi się spełnić.

Dlaczego warto kupić akcje Nikoli?

 • Popularność: jazda samochodem elektrycznym zyskuje na popularności. W Europie wszystkie samochody benzynowe muszą w przyszłości zostać zastąpione samochodami elektrycznymi.
 • Współpraca: Nikola współpracuje z dużymi markami, takimi jak GM i Bosch.
 • Początki: Nikola była jedną z pierwszych firm na rynku samochodów bezemisyjnych, co pozwoliło jej zbudować silniejszą pozycję.
 • Przychody: Nikola może zarabiać na sprzedaży i utrzymaniu pojazdów.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Nikola?

 • Konkurencja: Nikola stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony innych marek samochodowych, które również produkują samochody elektryczne.
 • Ograniczona produkcja: Zdolności produkcyjne Nikoli są nadal ograniczone, co utrudnia zdobycie dużego udziału w rynku.
 • Wyniki finansowe: Nikola nie osiągnęła jeszcze rentowności.
 • Prawodawstwo: Nowe przepisy dotyczące napędu elektrycznego mogą wywrzeć presję na wyniki Nikoli.
 • Dochodzenia: SEC i Departament Sprawiedliwości prowadzą dochodzenie w sprawie oszustw związanych z papierami wartościowymi.

Jacy są najwięksi konkurenci Nikoli?

 • Tesla: Ta amerykańska firma jest zdecydowanie najbardziej znanym producentem samochodów elektrycznych.
 • Rivian: Ta amerykańska firma projektuje i produkuje ciężarówki i SUV-y.
 • Lucid Motors: Ten producent luksusowych samochodów elektrycznych otrzymał dużo pieniędzy od Arabii Saudyjskiej.
 • Proterra: ta amerykańska firma produkuje autobusy elektryczne i systemy akumulatorowe.
 • BYD: Ta chińska firma projektuje i produkuje pojazdy elektryczne.

How to invest in Nikola stocks?

 • Najpierw otwórz konto u popularnego maklera giełdowego
 • Wpłać pieniądze na swoje konto giełdowe
 • Wybierz akcje Nikola
 • Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować
 • Naciśnij Kup i zainwestuj bezpośrednio w Nikola

O Nikola Corporation

Firma Nikola została założona w 2016 roku w Phoenix i produkuje samochody elektryczne.

Nazwa Nikola Corporation pochodzi od słynnego wynalazcy Nikoli Tesli. W 2015 roku założyciel Trevor Milton rozpoczął koncepcję pod nazwą Nikola Motor Company i zmienił tę nazwę rok później.

Kupowanie akcji Nikola

Rozwój Nikoli

Nikola Corporation rozrosła się ogromnie pod względem wielkości i wartości w krótkim czasie. Tam, gdzie zaczynała jako pojedyncze przedsiębiorstwo, dodano dodatkowe spółki zależne.

Znane spółki zależne Nikola Corporation to Nikola One i Nikola Tre, które koncentrują się głównie na sześciokołowych ciężarówkach z różnymi układami napędowymi na bazie wodoru, zaprojektowanymi na rynek europejski.

Inne spółki zależne Nikola Corporation to Nikola Powersports i Nikola Energy Company, które koncentrują się na przyjaznych dla środowiska samochodach sportowych i elektrycznych samochodach rodzinnych.

Rozwój Nikola Corporation wynika głównie ze współpracy i przejęć. Na przykład Nikola współpracuje z Iveco przy produkcji ciężarówek napędzanych wodorem. W 2020 r. wartość Nikola Corporation gwałtownie wzrosła dzięki zawarciu partnerstwa z General Motors.

IPO

W 2020 roku Nikola Corporation stała się spółką notowaną na giełdzie. Było to możliwe, ponieważ Milton zawarł umowę z VectoIQ, istniejącą spółką giełdową.

Dzięki tak zwanej fuzji odwrotnej Nikola Corporation była w stanie przejąć VectoIQ, aby wejść na amerykański rynek akcji technologicznych NASDAQ. Cena akcji Nikoli jest bardzo zmienna. Podczas IPO akcje były warte około 10 USD, a następnie szybko wzrosły do 65 USD.

Niestety, podobnie jak wiele innych akcji firm produkujących samochody elektryczne, akcje Nikoli padły ofiarą zamieszania. Cena akcji znacznie spadła i obecnie wynosi około 2 USD. Dowodzi to, że szczególnie ważne jest zbadanie, czy szum powoduje wzrost ceny akcji. Jeśli rozważasz zakup akcji Nikola teraz, ważne jest, aby naprawdę zagłębić się w wyniki firmy.

Czy warto kupić akcje Nikola?

Inwestowanie w akcje Nikoli jest bardzo ryzykowne. Cena akcji Nikoli szybko wzrosła z powodu szumu wokół napędu elektrycznego. W krótkim czasie cena akcji spadła z 65 USD do 2 USD. Nie kupuj teraz akcji Nikola na ślepo, ale najpierw sprawdź, czy inwestowanie w akcje Nikola jest naprawdę atrakcyjne. Akcje mogą jeszcze spaść, zwłaszcza jeśli Nikola nie zdoła wyprodukować większej liczby pojazdów.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *