Jak kupić akcje Philip Morris (2024)?

Przemysł tytoniowy od dziesięcioleci przynosi ogromne zyski. Jako marka, szybko budujesz bazę lojalnych klientów, ponieważ papierosy uzależniają. Inwestycja w spółkę taką jak Philip Morris [symbol akcji = „PM” curr = „USD” curr_symb = „$”] może być atrakcyjna. W tym artykule przyjrzymy się, jak kupić akcje Philips Morris. Na tej stronie można również znaleźć najnowszą cenę akcji Philip Morris.

Jak kupić akcje Philip Morris?

Tytoń jest często dyskredytowany. Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że każdego roku wiele osób umiera z powodu palenia tytoniu: w samych Stanach Zjednoczonych umiera prawie pół miliona osób rocznie. Nie zniechęca to jednak inwestorów, ponieważ akcje spółki nadal osiągają dobre wyniki.

Szukasz dobrego brokera do zakupu akcji Philip Morris? W takim razie z przyjemnością pomożemy Ci zacząć:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Philip Morris! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Philip Morris bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Philip Morris przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Ile aktualnie wynosi cena akcji Philip Morris?

Ze względu na najnowsze wiadomości, wartość akcji Philip Morris może ulegać znacznym wahaniom. Na poniższym wykresie można zobaczyć, jak akcje Philip Morris zachowywały się w ostatnim czasie. Możesz otworzyć inwestycję za pomocą przycisków, kiedy tylko chcesz.

Dane spółki Philip Morris

Poniżej znajdują się główne dane firmy Philip Morris.

Analiza akcji Philip Morris

Przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji Philip Morris ważne jest, aby dokładnie je przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Philip Morris radził sobie w minionym okresie.

Ceny akcji Philip Morris z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Philip Morris z ostatnich 5 dni:

Jak będzie kształtować się cena akcji Philip Morris w 2024?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy przewidują dla Philip Morris na 2024 i kolejne lata? Połączyliśmy prognozy analityków korzystających z danych Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą dotyczącą ceny akcji Philip Morris i że ta prognoza niekoniecznie musi się spełnić.


Kupowanie akcji Philip Morris

Dlaczego warto kupować akcje Philip Morris?

 • Silna marka: Philip Morris jest właścicielem wielu znanych marek papierosów, w tym Marlboro.
 • Duży udział w rynku: Philip Morris zbudował duży udział w rynku, zwłaszcza w Azji i Europie Wschodniej, co pozwala mu czerpać korzyści z ekonomii skali.
 • Koncentracja na „zdrowszych” produktach: Philip Morris stara się nadążać za duchem czasu, wprowadzając na rynek e-papierosy i podgrzewany tytoń.
 • Doświadczenie w zakresie regulacji: Philip Morris ma duże doświadczenie w zakresie międzynarodowych regulacji dotyczących wyrobów tytoniowych, co pozwala mu osiągać dobre wyniki pomimo surowych przepisów.

Ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Philip Morris

 • Ryzyko spadku popularności: Palenie staje się coraz mniej popularne, zwłaszcza w świecie zachodnim. Ustawodawstwo antynikotynowe może mieć negatywny wpływ na rentowność firmy.
 • Regulacje: Nowe przepisy dotyczące sprzedaży papierosów mogą wywierać presję na rentowność firmy.
 • Reputacja: Przemysł tytoniowy ma złą reputację, co może mieć negatywne konsekwencje dla Philip Morris.
 • Konkurencja: Philip Morris zmaga się z silną konkurencją ze strony innych firm tytoniowych. W miarę jak opakowania stają się coraz bardziej znormalizowane, firmie Philip Morris coraz trudniej jest aktywnie konkurować.
 • Zależność od nowych produktów: Philip Morris staje się coraz bardziej zależny od produktów o obniżonym ryzyku. Problemy z tymi produktami mogą w przyszłości wywrzeć presję na rentowność firmy.

Jacy są konkurenci Philip Morris?

 • British American Tobacco
 • Japan Tobacco
 • Imperial Brands
 • China National Tobacco
 • Altria Group

Jak inwestować w akcje Philip Morris?

 1. Zbadanie akcji: Porównaj Philip Morris z konkurencją, aby ustalić, czy może to być interesująca inwestycja.
 2. Otwarcie rachunku inwestycyjnego: Porównaj różnych brokerów i otwórz bezpośrednio rachunek obrotowy.
 3. Wybierz akcje: Przejdź na platformie do akcji Philip Morris i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować.
 4. Kup akcje Philip Morris: Następnie kliknij „kup”, aby nabyć akcje Philip Morris bezpośrednio po obowiązującej cenie.
 5. Oceń swoją inwestycję: Nie zapomnij regularnie oceniać swojej inwestycji.

Na temat spółki Philip Morris

Jednym z największych producentów tytoniu na świecie jest Philip Morris. Firma Philip Morris International Inc. działa obecnie w 180 różnych krajach. Firma została założona w 1847 roku i posiada różne spółki zależne.

Philip Morris specjalizuje się nie tylko w produkcji, ale także w sprzedaży papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Akcje Philip Morris są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z symbolem giełdowym „PM”.

Jeden z największych producentów tytoniu na świecie

Wiele marek papierosów jest dobrze znanych i popularnych, w tym Marlboro, L&M i Chesterfield. Dotyczy to również marki Philip Morris.

Philip Morris produkuje również produkty do waporyzacji tytoniu i rozwiązania, w których tytoń jest podgrzewany zamiast spalany. Firma wprowadziła te produkty na rynek pod nazwą „produktów o zmniejszonym ryzyku”, ponieważ są one mniej szkodliwe niż zwykłe papierosy.

Historia Philip Morris

Firma Philip Morris została założona w 1847 roku. Siedziba firmy znajduje się w Nowym Jorku, ale posiada ona również centrum operacyjne w Lozannie w Szwajcarii. Początkowo Philip Morris był oddziałem Altria Group. Z dniem 31 marca 2008 r. spółka weszła na giełdę Euronext w Nowym Jorku i Paryżu.

Od tego momentu Philip Morris kontynuował działalność jako w pełni niezależna firma. Podział obu firm został dokonany według regionów. Altria pozostała aktywna w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy działalność międzynarodowa została przeniesiona do Philip Morris.

Pozew przeciwko australijskiemu rządowi

Mroczny rozdział w historii Philip Morris rozpoczął się w 2011 roku, kiedy to firma zdecydowała się złożyć pozew przeciwko Australii. Według Philip Morris, Australia nie przestrzegała umów o wolnym handlu, na które zgodziły się obie strony.

Australijski rząd zdecydował się na umieszczanie zdjęć pacjentów z rakiem płuc na opakowaniach papierosów. Sprawa spotkała się z dużym zainteresowaniem, a przeciwnicy arbitrażu wykorzystali ją jako przykład pokazujący negatywne konsekwencje wolnego handlu. Ostatecznie Australia nie musiała płacić odszkodowania firmie Philip Morris.

Czy mądrze jest inwestować w akcje Philip Morris?

Philip Morris od lat jest jednym z najważniejszych międzynarodowych producentów wyrobów tytoniowych. To nie przypadek, że na przestrzeni lat firma ta rozszerzyła swoją działalność na 180 różnych krajów. Ta mniej więcej stała pozycja, którą Philip Morris był w stanie zdobyć w sektorze produkcji tytoniu, sprawiła, że firma jest postrzegana jako stosunkowo bezpieczna inwestycja. Marka cieszy się wystarczającą rozpoznawalnością, co oznacza, że regularni palacze często wybierają tę samą markę.

Chociaż Philip Morris charakteryzuje się solidną pozycją rynkową i stosunkowo stabilnymi przychodami, istnieje również znaczące ryzyko, które należy wziąć pod uwagę. Ryzyko to w rzeczywistości dotyczy wszystkich firm z sektora tytoniowego. Firmy są zobowiązane do umieszczania makabrycznych zdjęć i wyraźnych ostrzeżeń na opakowaniach papierosów. Oczekuje się, że ostatecznie zachęci to ludzi do rzucenia palenia tytoniu. Jeśli ludzie rzucą palenie, może to znacznie wpłynąć na wyniki biznesowe Philip Morris. Co więcej, utrudnia to przyciągnięcie nowych klientów do marki.

Jednak Philips Morris reaguje na ten rozwój, uznając zagrożenia dla zdrowia. Obecnie sprzedaje produkty, które są mniej szkodliwe dla zdrowia. Nowe produkty mniej podgrzewają tytoń, co uwalnia mniej szkodliwych substancji chemicznych. Produkty te są obecnie szczególnie popularne w Japonii, ale w miarę jak ludzie stają się bardziej świadomi zagrożeń dla zdrowia, mogą stać się bardziej popularne również w innych krajach.

Jedną z zalet inwestowania w akcje Philip Morris jest to, że tytoń radzi sobie stosunkowo dobrze nawet w okresach spowolnienia gospodarczego. Użytkownicy są często uzależnieni od papierosów i niełatwo rzucają nałóg. Co więcej, ludzie mają tendencję do palenia więcej w stresujących czasach. To sprawia, że akcje są stosunkowo bezpiecznym wyborem w czasie kryzysów gospodarczych.

Inwestycja w Philip Morris z pewnością może być atrakcyjna. Powinieneś jednak rozważyć, czy czujesz się etycznie zobowiązany do inwestowania w producenta wyrobów tytoniowych. Ludzie są coraz bardziej zainteresowani inwestowaniem w spółki odpowiedzialne społecznie. Jeśli ten trend się utrzyma, więcej inwestorów może zdecydować się na sprzedaż swoich akcji, co może wywrzeć presję na cenę akcji.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *